Sayfa 102/1312 İlkİlk ... 252921001011021031041121522026021102 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 809 - 816 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Evleri ucuz kredi ile alıp, kira geliri vergisini daha az mı ödüyorsunuz ?
    Yok ben borçla iş yapmayı sevmiyorum. Bizde her şey peşin nakit.
    Evi alırken nakit indirimiyle alıyorum. Kira vergimi herhangi bir avantajım olmadan tam ödüyorum.
    Ucuz kredi kullanan kişilere benim yöntem aptalca gelebilir ama tarzım bu.
    Borcumun olması ve geleceğe dair belirsizlik yaşamak beni rahatsız ediyor.

Alıntı Originally Posted by havaciva Yazıyı Oku
    merhaba, dairenizi kiralayacağınız zaman kendinize garantiye almak adına neler talep ediyorsunuz?
    Karşımdaki kişinin "iyi bir bölüm okumuş iyi aile çocuğu" imajı ve standart kira kontratı dışında bir garantim yok açıkçası.
    Efendi birini buldum mu kaçırmamak için zamları minik minik yaparım. Evin kirası piyasanın 150-200 aşağısında kalır, böylece düzgün insanları kendime bağlamış olurum.
    Yukarıdaki kredi meselesindeki gibi, huzur paradan daha önemli bence.

Burada çeşit çeşit kiracı görmüş diğer üyelerin yöntemlerini ben de merak ediyorum.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Evi alırken nakit indirimiyle alıyorum. Kira vergimi herhangi bir avantajım olmadan tam ödüyorum.

Karşımdaki kişinin "iyi bir bölüm okumuş iyi aile çocuğu" imajı ve standart kira kontratı dışında bir garantim yok açıkçası.
    Efendi birini buldum mu kaçırmamak için zamları minik minik yaparım. Evin kirası piyasanın 150-200 aşağısında kalır, böylece düzgün insanları kendime bağlamış olurum.

Burada çeşit çeşit kiracı görmüş diğer üyelerin yöntemlerini ben de merak ediyorum.
    hocam sütten ağız yanınca yoğurdu üflüyoruz misali artık ince eleyip sık dokuyoruz. araştırdım kimisi kefil istiyor, kimisi senelik senet yapıyor, kimisi en az 2 depozito alıyor vs.

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku

Çok farklı tipte kiracı deneyimledim. Direk söyleyim kafanıza yatmayan en ufak bir şey varsa kiraya vermeyin. Paradan ziyade bir sorun yaşadığınızda makul bir noktada uzlaşabilir misiniz sorusunun cevabını arayın. Kontrat standart bile olsa ana maddelerin üzerinden geçin (kira artış oranı, zam zamanı, apartman aidatı, su elektrik aboneliği, demirbaşlar, tamiri ev sahibi veya kiracının sorumluluğunda olan sorunlar gibi).
    karşı tarafın tepkilerine bakın, bütün soru işaretlerinin giderildiğinden emin olun.

Aylarca ödeyeceğim deyip ödemeden kaçıp giden kiracıdansa, ödeyemiyorum deyip, bir iki ayda kira vermeden kendi kendine çıkan kiracı daha iyidir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son düzenleme : Egeli; 28-04-2021 saat: 09:32.
    O egeli ben değilim

4. sohbette de hemen tanıyamıyorsunuzki hocam sonradan değişebiliyorlar

5. Üç harflilerden birinin başkanı bloombergde konuşuyor. Maliyetler senebaşından bu yana %65 artmış.
    Nitelikli konut içinde m2 7000-8000 bindi diyor. Üzerine yeni zamlarıda ekleyin.
    Fiyatları alıcı belirliyor. Şuan alıcı olmadığınıda belirtti.

Alıcını olmadığı fiyatların arttığı bir döneme devam.

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by kurumsal Yazıyı Oku
    sohbette de hemen tanıyamıyorsunuzki hocam sonradan değişebiliyorlar
    Bu sonuçta ticaret bir risk. Bu riski almak istemiyorsanız. Mevduat veya dükkan kurumsal kiracı ikilisini düşüneceksiniz.
    Diğer yandan iyi ve güvenilir bir emlakçı bütün bu süreçler kolaylaşabilir. Onda da emlakçıya istediğiniz kiracı profilini net ifade etmeniz. Farklı bir profilde kiracı önerdiğinde çizgiyi net çizmeniz gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Türkiyede emlakcılık olayı donen paradan tamamen pay kapma cabasında olan kişiler .. Buyuk cogunlugu komısyon pesinde . Yasal bır duzenlemeye sokulup buldugu kıracının kırasını aksatmasından tut eve verebilecegi zararlardan sorumlu tutulması gerekir. Ben bundum kiracıyı ver komısyonumu olayı olmamalı. Böylelikle sektör daha ıyı bır kurumsal yapıya sahıp olur ve sırketlesır. Şirketlesıncede dogacak zararları karsılayacak sıgorta sırketlerı cıkacaktır.

8.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    Türkiyede emlakcılık olayı donen paradan tamamen pay kapma cabasında olan kişiler .. Buyuk cogunlugu komısyon pesinde . Yasal bır duzenlemeye sokulup buldugu kıracının kırasını aksatmasından tut eve verebilecegi zararlardan sorumlu tutulması gerekir. Ben bundum kiracıyı ver komısyonumu olayı olmamalı. Böylelikle sektör daha ıyı bır kurumsal yapıya sahıp olur ve sırketlesır. Şirketlesıncede dogacak zararları karsılayacak sıgorta sırketlerı cıkacaktır.
    kesinlikle katılıyorum hocam net. kiracıyla sıkıntı yaşayınca emlakçıyı da bulamıyosun o da sallıyor seni başından.

Sayfa 102/1312 İlkİlk ... 252921001011021031041121522026021102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •