Sayfa 165/1312 İlkİlk ... 651151551631641651661671752152656651165 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Hocam merkezdeki yerlerin piyasası genelde bellidir, pazarlık payı cüzi olur. Mesela Levent'te biri 2.250 diyorsa 2 milyona inmesi bile zor.
    Ama böyle dağ başı yerlerin fiyatı "tutturabildiğine"dir, o yüzden pazarlığa da "bence" çok aşağıdan başlanabilir. Ev sahibi istediği kadar küplere binsin. Zaten söylediği uçuk rakamın mantıklı bir dayanağı yok.
    Hele ki bu ilandaki örnek şaka gibi.
    "Bedava gel otur" deseler gidilmez.
    üzerinden süre geçince mesaj düzenlenemediği için buraya ekleyeyim.

Hani döviz için bazen "sığ piyasada oluşan fiyatlar" derler ya, işte bu dağ başındaki yerlerin de piyasası sığdır.
    Merkezi yerlerde yüzlerce alıcının ve satıcının iradesiyle fiyatlar oluşur. Fazla oynamaz.
    Ama dağ başındaki falanca sitenin fiyatının 2.4 milyon olmasına kim karar verdi abi?
    Kaç satıcı ve alıcı karar verdi bu rakamı ettiğine? Üç? Beş? On?
    Körler sağırlar biribirini ağarlar.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2. 625.000 TL
    Ankara / Etimesgut / Şeyh Şamil Mh.
    İlan No 944075938
    İlan Tarihi 08 Ağustos 2021

Yukarıdaki ilan direkt mal sahibinden. İlk gün 565 bin tl. yazmıştı. Kendisine sistem üzerinden mesaj atarak , siteyi çok iyi bildiğimi, 2 ay önce 410 bin liraya güney cephe 5. kat satıldığını yazdım. Bu daire için 430 bin tl. teklif ettim. Adam ertesi gün daireyi 625 bine çıkardı. Bana cevap bile yazmadı.

Bu bölgede tüm ev sahipleri ( az istisna ile ) memur veya emeklisi. TUSAŞ , Aselsan ve diğer ballı kamu kurumlarında çalışanlar çoğunlukta. Adamların konuşmaları şöyle , evleri yenileme zamanı geldi. Sıfır projelere meslek grupları kooperatifler ile, anlaşmalı müteahhitlerle 3-5 yıl vadeli sitelere gireriz. Bu evleri tam okutma zamanı. Binalar genelde 15-35 yaş arası. 6 aydır satılık tabelası duran 2 ayda bir emlakçı değiştiren onlarca daire var bölgede. Yine de tek- tük daire satıldığında anında '' aa o daire 500 emi gitmiş, bizimki 600 o zaman '' türü konuşmalar başlıyor.

benim ev sahibi yozgatlı Botaş ta teknisyen. Adamın 4 dairesi var. 5 bin maaş + yılda 4 maaş ikramiye + her ay en az 15 gün şehir dışı görev tazminatı. Bu adam '' Abi bizde alınan satılmaz. '' diyor. Diyor da Kirada ki 3 daire de satış ilanında. Neden böyle dediğimde '' Abi memlekette keriz çok , hiç beklemediğim anda kendine göre uyanıklık yaptığını sanan biri gelir basar parayı, veririz daireyi. Hemen alınacak yeni daire hazır, üstüne çekeriz krediyi alırız. '' diyor. Akıllı insanları takdir etmek gerek.

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    625.000 TL
    İlan No 944075938

Yukarıdaki ilan direkt mal sahibinden. İlk gün 565 bin tl. yazmıştı. Kendisine sistem üzerinden mesaj atarak , siteyi çok iyi bildiğimi, 2 ay önce 410 bin liraya güney cephe 5. kat satıldığını yazdım. Bu daire için 430 bin tl. teklif ettim. Adam ertesi gün daireyi 625 bine çıkardı. Bana cevap bile yazmadı..
    https://eksisozluk.com/entry/101512125

4. arkadaşlar kira hesaplama formülü vardır neydi ortalama?

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    625.000 TL
    İlan No 944075938

Yukarıdaki ilan direkt mal sahibinden. İlk gün 565 bin tl. yazmıştı. Kendisine sistem üzerinden mesaj atarak , siteyi çok iyi bildiğimi, 2 ay önce 410 bin liraya güney cephe 5. kat satıldığını yazdım. Bu daire için 430 bin tl. teklif ettim. Adam ertesi gün daireyi 625 bine çıkardı. Bana cevap bile yazmadı.

Bu bölgede tüm ev sahipleri ( az istisna ile ) memur veya emeklisi. TUSAŞ , Aselsan ve diğer ballı kamu kurumlarında çalışanlar çoğunlukta. Adamların konuşmaları şöyle , evleri yenileme zamanı geldi. Sıfır projelere meslek grupları kooperatifler ile, anlaşmalı müteahhitlerle 3-5 yıl vadeli sitelere gireriz. Bu evleri tam okutma zamanı. Binalar genelde 15-35 yaş arası. 6 aydır satılık tabelası duran 2 ayda bir emlakçı değiştiren onlarca daire var bölgede. Yine de tek- tük daire satıldığında anında '' aa o daire 500 emi gitmiş, bizimki 600 o zaman '' türü konuşmalar başlıyor.

benim ev sahibi yozgatlı Botaş ta teknisyen. Adamın 4 dairesi var. 5 bin maaş + yılda 4 maaş ikramiye + her ay en az 15 gün şehir dışı görev tazminatı. Bu adam '' Abi bizde alınan satılmaz. '' diyor. Diyor da Kirada ki 3 daire de satış ilanında. Neden böyle dediğimde '' Abi memlekette keriz çok , hiç beklemediğim anda kendine göre uyanıklık yaptığını sanan biri gelir basar parayı, veririz daireyi. Hemen alınacak yeni daire hazır, üstüne çekeriz krediyi alırız. '' diyor. Akıllı insanları takdir etmek gerek.
    Yazan yazar, bağlicada ki ev ilanlarina bakın, insanlar 1 milyonum üzerinde para istiyor...
    Ben kabaca ilanlara baktım, ilanlardaki 1500 evin satilması için 2.5 milyar, eski para ile 2.5 katrilyon para lazım. Bu sadece ankaranın bir semti için ))))
    Ankarada yaşayan insanların tamaminın tasarrufunu ortaya koysanız yine satamazsınız....
    Benin kendi imarlı arsam var, 2 katlı evimi kendim yaptırıyorum, hemde orada istenen fiyatların 3 te birine, 1.5 milyona bağlıca gibi trafigi rezil, metrosu, otobüsü,minubusu,hastanesi,okulu olmayan ve çevre namına dogru düzgün ağacın bile olmadıgı bir yerden ev alanlar bence büyük yanlıştalar. Alanların çogu prim yapacak diye alıyor, yada basit bir ayakkabılıga, büyuk ve lüx yapilmış yatak odasına ikna oluyor.
    Bağlıca da Adam 1 milyona daire almış, sitenin arka tarafa kapalı pazar yapıldı diye seviniyor )))))
    Ne desek anlatsak boş, muteahitler ve emlakcilar insanları öyle hipnoz ediyor ki, bildiginiz telefon dolandırıciları gibi, alanı uyandiramiyorsun....

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Mahalle bazlı değişebilir büyük ilçeler bunlar adamların yaptığı tamamen excele ilanı çekip bölmek.

4 yılda suadiye %165 ,Sahrayicedit %60 mesela.

Ytd
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    sahibinden endeksi hatalı bence. o dört ilçeden birinde yaşıyorum. ilçe merkezindeki 3+1 evlerin fiyatı 4 senede %150 arttı.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    üzerinden süre geçince mesaj düzenlenemediği için buraya ekleyeyim.

Hani döviz için bazen "sığ piyasada oluşan fiyatlar" derler ya, işte bu dağ başındaki yerlerin de piyasası sığdır.
    Merkezi yerlerde yüzlerce alıcının ve satıcının iradesiyle fiyatlar oluşur. Fazla oynamaz.
    Ama dağ başındaki falanca sitenin fiyatının 2.4 milyon olmasına kim karar verdi abi?
    Kaç satıcı ve alıcı karar verdi bu rakamı ettiğine? Üç? Beş? On?
    Körler sağırlar biribirini ağarlar.
    Evet, sanırım dediğiniz gibi. Bundan 4-5 sene önce Ataköy'de 25-30 yıllık site içi 3+1 daire 820 yazmışlardı, ben 800 olmaz mı deyince sanki küfür etmişim gibi bakmışlardı da o aklıma geldi, yani adam 0 pazarlık payı koymuş.

Burada ilanda neredeyse %20 pazarlık payı görünce artık bu şekilde mi acaba diye düşündüm. Tabi orası merkezi bir yer olmadığından "tutturabildiğine" diye tabir ettiğimiz bu şekilde ilginç fiyatlamalar oluyormuş demek ki...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. Konut satışları Temmuzda yıllık % 53 düşerek 107,8 bine geriledi.

Sayfa 165/1312 İlkİlk ... 651151551631641651661671752152656651165 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •