Sayfa 566/1312 İlkİlk ... 664665165565645655665675685766166661066 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,521 - 4,528 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. %1.29 / 8.5k civarı banka masrafları tuttu
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Kac faizle aldiniz? Birde masraflar ne kadar tuttu?

2.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    16 gün sonunda krediyle evi alabildim. Banka kredi eksper vs tapu işleri baya sürüyormuş 15.25di dolar eve baktığımda 16.4da sonunda sonuçlandırdık alışmısız saniyede tık tık işlem yapmaya
    2 hafta 1 ay vadeli ticaret yapan kaldıysa kolay gelsin
    Hocam ağzınızdan cımbızla laf alıyoruz. Ne kadar kredi kullandınız, eksper değeri neydi, aylık ödeme miktarı vb.konularda bizi aydınlatır mısınız lütfen?

3. Heryerde yazan bilgiler bunlar

Neyse konut 1100 +%2 komisyonu
    Experde 1050 dedi
    790k kredi 12.98k aylık odeme 120ay
    Zaten max experin dediğinin %80çekebiliyorsunuz

Masraflar kredinin binde2 dosya masrafı:4k Hayat sigorta dask eşya sigortası kredi kullanım vs ıvır zıvır 2.5 k tuttu. Exper 1.4k Banka maaş müşterisi olmadıgımdanda 300tl de yakında eft tuttu( banka bu işlemi kendisi yaparak gönderdiği için yüksek tuttı)

Tapu masrafı %4 + döner sermaye 1.2k(bunun hesabını bilmiyorum)

Krediyle ev alacaksınız tek püf nokta ev sahibi ne zaman almıs 5yıldan önceyse ay/yıl kaça almış max kredi miktarını hesaplarsınız.
    Onun dışında evde neye bakılır vs anlamam ara kat olsun güneş alsın 10dk ya baktım bakmadım eve.
     Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Hocam ağzınızdan cımbızla laf alıyoruz. Ne kadar kredi kullandınız, eksper değeri neydi, aylık ödeme miktarı vb.konularda bizi aydınlatır mısınız lütfen?

4. ben de kredi ile ilgili bilgi vereyim;
    sağda solda kamu bankaları konut kredisi vermek istemiyor fln deniyor ama benim gördüğüm kadarıyla ziraat ve halkbank gayet veriyor ve hemen krediyi onaylıyor. yeterki notunuz ve geliriniz yüksek olsun. istisna vakıfbank sanırım o biraz yokuş yapıyor.

çok yakın tanıdığım 5 kişi kredi aldı bu bankalardan son bir ayda.
    expertiz değeri genelde evin fiyatının %90-95i oluyor(zaten bu orandan kötü ise evi pahalıya alıyorsunuz demektir), onun da %80ini kredi olarak alabiliyorsunuz. (500bin üstü %80, altı %90 çıkıyor)

5.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Heryerde yazan bilgiler bunlar

Neyse konut 1100 +%2 komisyonu
    Experde 1050 dedi
    790k kredi 12.98k aylık odeme 120ay
    Zaten max experin dediğinin %80çekebiliyorsunuz

Masraflar kredinin binde2 dosya masrafı:4k Hayat sigorta dask eşya sigortası kredi kullanım vs ıvır zıvır 2.5 k tuttu. Exper 1.4k Banka maaş müşterisi olmadıgımdanda 300tl de yakında eft tuttu( banka bu işlemi kendisi yaparak gönderdiği için yüksek tuttı)

Tapu masrafı %4 + döner sermaye 1.2k(bunun hesabını bilmiyorum)

Krediyle ev alacaksınız tek püf nokta ev sahibi ne zaman almıs 5yıldan önceyse ay/yıl kaça almış max kredi miktarını hesaplarsınız.
    Onun dışında evde neye bakılır vs anlamam ara kat olsun güneş alsın 10dk ya baktım bakmadım eve.
    Hocam teşekkür ederim, ellerinize sağlık. Eviniz hayırlı olsun, güle güle oturun.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Daha ucuz bir semte taşınsın. Sitede değil ara sokakta otursun. Eşi de çalışsın. Eşi yoksa tek başına koca eve yayılmak yerine anasnın evinde otursun.
    Çözüm çok ama mevcut konforunun altına inmek isteyen yok.

Ben küçükken mahallede bakkal dükkanından bozma 1+tuvalet şeklindeki yerde oturan aile vardı. Şimdi de çevremde var.
    Ama şu an çığırtkanlık yapan kiracılar dükkan bir yana, sokak arasındaki normal daireye bile geçmek istemezler.
    Site olmazsa arabalarını nereye park edecek paşalarımız?
    "Düzce belediye başkanının dramı"nı yaşıyor birçok kiracı.
    --ne kadar vicdansızsınız...memurun emeklinin çalışanın iktidarın beceriksizliği ya da şartlar nedeniyle geliri enflasyon oranından kuşa dönmüşse, alım gücü azalmış ise ne suçu var...bir de biz mi vuralım?...

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    5 evi olana "zengin" diyen biri ile tartışmak zaman kaybı olur.
    guzel kardesim Istanbulda 2MM TL nin altina ev yok 5 ev 10 milyon TL ediyor

Zengin degilde nedir bu adam?

8.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    guzel kardesim Istanbulda 2MM TL nin altina ev yok 5 ev 10 milyon TL ediyor

Zengin degilde nedir bu adam?
    10 milyon tl 1 milyon dolar bile etmiyor, nasil zenginlik bu?

Sayfa 566/1312 İlkİlk ... 664665165565645655665675685766166661066 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •