Sayfa 811/1312 İlkİlk ... 3117117618018098108118128138218619111311 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,481 - 6,488 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Ben bu kira çarpanına borsadaki Fk yani fiyat kazanç oranı diyorum. İstanbul’da ortalama 300 ler olmuştur.
    Pederin kadıköy Kozyatağı Fatih Aksaray da 3+1 evleri var. Kira çarpanları var herhalde 1000 lerde.
    Yani borsada en çok konuşulan hisselerde bile böyle f/k yok

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    hocam bir de mevduat faizleri enflasyon civarı olursa fiyatlar düşer diyen arkadaşlar var ki cidden şaşırıyorum.

iddialı konuşamam ama tüm dünyada mevduat faizlerinin enflasyon üstüne gitme ihtimali kısa vadede olası değil, sebebi de gayet basit tüm şirketler ucuz kredi bağımlısı zombiler.

ucuz kredi kesilince nasdaq şirketleri 70% değer kaybetti çalışanları topluca çıkarma dalgası başladı.

kredi faizleri enflasyon üstü rakamlara çıkarsa belki de şirketlerin yarısı iflas eder.

şu gün mevduat faizleri 30% e çıksın ertesi hafta sokakta dolaşamayız, zira reel işsizlik oranı 50% yi aşar.
    O şirketler niye iflas etsin? Hepsi ev aldı, altın araba, dolar aldı mal aldı. Üretime yatırıma mı gitti o krediler? Zaten gittiyse daha fazla kazanmaları lazım. Kimse kusura bakmasın özkaynaklarını kullansınlar gerekirse aldıkları satsınlar. Bu ekonomi yönetiminde en çok esnaf ve şirketler kazandı. Bunu milli gelir ve büyüme rakamları da teyit ediyor zaten.

3.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Sn. Realtor,

130-150 çarpanlı yer var da biz mi almadık
    Bakın çok samimi olarak söylüyorum; var

Ama araştırma ve emek istiyor. Karşılığını alıyorsunuz bu çabanın. Bence değer. Batılı ülkelerde arabasında yaşayan insanlar çoğaldı. Barınma ertelenecek bir konu değil. Şaka yapmıyorum. Bir spor salonuna yıllık üyelik yapıp, duş tuvalet konusunu orada halledip, arabada uyuyup, işine giden insanlar var. Bunlar talep gören şehirlerdeki durum. Bizdeki durum nereye evrilecek bilmiyorum ama düşük çarpanlı, merkezi konut kaybettirmeyecek.
    'Piyasa analizi sadece kendi pozisyonunu empoze etmektir' Şant Manukyan

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
    Kentsel dönüşümde partizanlık zirve yaptı

İBB Meclisi’ndeki AKP-MHP çoğunluğu ‘oya göre imar artışı’ dağıtıyor. İstanbul’da AKP’li başkanların yönettiği Sultanbeyli, Ümraniye, Bahçelievler, Bağcılar ve Güngören’de 20 kata izin çıktı. Bakırköy’e 1 kat çok görüldü. CHP’li Başkan Bülent Kerimoğlu bu ayrımcılığa “Dağ fare doğurdu†diye tepki gösterdi.

https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem...yapti-7523931/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Tuike göre bile inşaat maliyetleri son 1 yılda %117 artmış.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Arkadaşın kiracısı 1.300 tl den çıkmış evden. yeni ev almış. Bizimkide aynı gün 4.500 den etimesgutun arka taraflarında dağın başında yerde evi kiraya vermiş.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Az önce arkadaşın evinin satışı için tapudan bilgilerini girdim. Evi 900.000 e satacak. Belediyeden satış için rayiç değerini alalım dedik. Belediyeden verdikleri rakam 76.586 tl bunun altında satamazsınız dediler. Bende tapuya satış bedelini 80.000 tl yazdım. Resmen vergi kaçırma sistemi.

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Az önce arkadaşın evinin satışı için tapudan bilgilerini girdim. Evi 900.000 e satacak. Belediyeden satış için rayiç değerini alalım dedik. Belediyeden verdikleri rakam 76.586 tl bunun altında satamazsınız dediler. Bende tapuya satış bedelini 80.000 tl yazdım. Resmen vergi kaçırma sistemi.
    Kredili satış olsaydı en az kredi tutarı kadar göstermek gerekirdi.
    Nakit satışta belediye rayiç bedelin bir tık üstü yeterli oluyor.

Sayfa 811/1312 İlkİlk ... 3117117618018098108118128138218619111311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •