Special Days Image
Sayfa 706/1312 İlkİlk ... 2066066566967047057067077087167568061206 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,641 - 5,648 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bu mülksüzleştirme işini çok düşündüm,öyle ya hadi hayatı çok pahalılaştırdın kredi musluklarını kıstın millet mal alamadı onu anladım,elimizdeki malları nasıl alacaksın,sanırım onu da iki yolla yapacaklar,birincisi ukrayna gibi ülkelerin sayısını çoğaltırsın artık orada mülkün olsa ne olur olmasa ne olur,yeni sistem kurulana kadar orası bir ülke bile sayılmaz,ikincisi mal sahibi olmanın zarar verdiği bir sistem kurarsın millet malını satar,misal bu kiraları yüzde yirmibeşle sınırlama işini beş yıl daha uygulayıverirsin,ha en son ve en önemli olayı unutuyordum hayatı öyle pahalı hale getirirsin ki millet malını satmak zorunda kalır.Bu planın emarelerini pek çok şekilde görüyorum.
    Mülksüzleştirmeyi size farazi bir örnekle anlatayım. Şimdi gelip size deseler ki ''Arkadaşlar, zenginlere yardım etmemiz lazım, adamların sıkıntısı var, hadi abiler bir el atın, cebinizdeki 100 liranın yarısın zenginlere verin'' Sen dersin ki ''yahu bana ne, bodrumda yatlarla tatili ben mi yapıyorum, mercolara ben mi biniyorum, 5 kuruş vermem''.
    Gönüllü olarak bu parayı vermezsin, zorla almaya çalışsalar direnirsin.
    Onlar da basıyorlar parayı, pompalıyorlar ucuz krediyi patronlara, enflasyon zıplıyor. Senin cebindeki 100 lira hâlâ duruyor ama artık hiç bir şey etmiyor, ürün fiyatı 100 liradan 500 liraya çıkmış.
    Bu durumda hayatını idame ettirmek için elinde birikimlerini harcamak, varlıklarını satmak zorunda kalıyorsun. Artık neyin varsa ev, araba, arsa satmaya başlıyorsun. İşte mülksüzleştirme bu şekilde oluyor. Enflasyon, yoksuldan alıp zengine veren sihirli bir değnektir.

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. 115bini geçtik.
    artık kredi kısıtlaması mı, fiyatların çok artması mı, kira zammına sınır getirilmesi mi? nedenin ne olursa olsun satılık konut sayıları sürekli artıyor. hatta kiralıklarda da artış var fakat oradaki artış çok yavaş.

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Su an sari sitede sadece Istanbul’da 108 bin tane daire ilani var ve her gun bu sayi artiyor.

Bu rakam daha yilbasinda 80bin civarinda idi.

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Su an sari sitede sadece Istanbul’da 108 bin tane daire ilani var ve her gun bu sayi artiyor.

…
    (Tabi hiperenflasyon döneminde evini satan saf bulabiliyorsanız....)

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Bunlarda ev arsa fiyatları şişti satalım 2 şer taksi alalım. Fiyatlar düşünce taksiden kazandıklarımızla evi arsayı yerine koyalım mı demişler
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. Uygun maliyetlerle kredi çekerek ev almak bence her zaman doğru, peşin parayı yatırım amaçlı eve bağlamak ise yanlış. İnsanın oturacağı bir eve sahip olması bu konunun dışında.

6. Taksi plakası normalde en kötü 6-7 kilo altın etmesi gerek.
    Az önce baktım galerinin alışı 3.950 satışı 4.150
    Kirası da ayrı komik.
    Asgari ücretin 5.500 olduğu ortamda taksi plakasına brüt 12.500 TL kira mı olurmuş? Vergiyi muhasebeyi ıvırı zıvırı düş, temiz 10 bin lira zor kalıyor. Şaka gibi.

Gurbetçilerin gözü aydın. Ucuz ucuz toplasınlar.
    Son düzenleme : djoz; 08-08-2022 saat: 19:29.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7. 2011 yılında ev alırken taksi plakası sıfır ev parası idi 220 bin TL şimdide aynı 2 milyon TL. Otobüs hatları ucuz 3.5-4 milyon sebebi ortak kart ve yakıt pahalli mazot 4 misli dolmuş hattı da taksi plakası ile aynı ondada yakıt pahalli şartlar her Zaman değişiyor pandemiden önce emlak bedava imiş şimdi 5 e katladı

Sayfa 706/1312 İlkİlk ... 2066066566967047057067077087167568061206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •