Sayfa 1011/1312 İlkİlk ... 11511911961100110091010101110121013102110611111 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,081 - 8,088 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Burası da 4.cü Vakıfhan.

Eski bir içişleri bakanının Avukat oğluna peşkeş çekilmiş idi.

9 tane dükkana kiraya verilmiş . Otel kısmını kapalı tutsa bile (otelin hangi amaçla kullanıldığını cıvarda bilmeyen yok!) sadece giriş dükkanlarının kirası ile küpünü doldurur.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Muharrem İnce:

Olmayan mülteci ve sığınmacı politikası, olmayan sınır güvenliği neticesinde ülkemize giren milyonlarca insanın, konut fiyatları ve kiralar üzerinde oluşturduğu baskı yetmezmiş gibi vatandaşlık için yabancılara yapılan konut satışları, konut fiyatlarını astronomik düzeylerde artırmakta ve vatandaşlarımız barınma sorunu yaşamaktadır.

Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle büyükşehirlere deprem bölgesinden gerçekleşen göç, bu şehirlerimizdeki kiraları ve ev fiyatlarını daha da artırmıştır.

Erdoğan 10 ayrı sarayı kullandığı için barınma sorununu bilmez, duymaz, görmez. Biz barınma sorununu biliyoruz, nasıl çözeceğimizi de:
    1) Yabancıya konut satışını hemen durduracağız.
    2) Mal sahipleri arasındaki davalar nedeniyle boş kalan konutlara Devlet olarak geçici el koyacağız.
    3) Boş tutulan konutlar için ek vergiler getireceğiz.
    4) Tapudaki alım satımların gerçek değerler üzerinden yapılmasını sağlayacak gerekirse her işlem için eksper raporu talep edeceğiz.
    5) Bütün paranın gayrimenkule akmasına neden olan yanlış ekonomi politikalarını hemen terk edeceğiz.

https://twitter.com/vekilince/status...663444992?s=20
    Ekonominin E'sinden haberi olmadığı belli. Yine liderler arasında liberal ekonomiden en iyi anlayan Tayyip Erdoğan diyebilirim. Bu söylediklerini yapsın kiralar 2 katına çıkar.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

3.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Ekonominin E'sinden haberi olmadığı belli. Yine liderler arasında liberal ekonomiden en iyi anlayan Tayyip Erdoğan diyebilirim. Bu söylediklerini yapsın kiralar 2 katına çıkar.

Artık İnce'yi günahım kadar sevmiyorum. Ancak 5 madde arasında kiraları artıracak bir etmen göremedim.

Nedir?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

4.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Artık İnce'yi günahım kadar sevmiyorum. Ancak 5 madde arasında kiraları artıracak bir etmen göremedim.

Nedir?

Önceden neden seviyordunuz , şimdi neden sevmiyorsunuz ?

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku

Nedir?

1. madde hariç hepsi.

6. Kasım ayında 3+1 İstanbulun bir ilcesinde depremden sonra yapılmış evimi kasım 2022 de 6.500 TL ye kiraya verdim .konu komşu çok iyi verdin superr kira.ve dediler.su an 10 bin TL ye ev yok sitede.bu nasıl bir devir nasıl bir şey anlamadım ..aynı sitede bir dairem daha var onda kiracı 2.750 TL'ye oturuyor Haziran'da yildonumu var .bakalım ne yapacağız.sahsi görüşüm yabancidir şudur budur hiç alakası yok ev fiyatlarının artmasıyla .-50 negatif faiz var .bu politikadan donulmedigi sürece ev fiyatlarında dusuş beklemek hayal. Y.t.d

7. Kendimce "Döner" endeksi tutuyorum, yakınlarda sipariş verdiğim bir dönerci var.
    2020 ekimde 33TL'ye satılan porsiyon döner fiyatı şu an 172TL. artış 5,2 kat (üstelik neredeyse her hafta zam yiyor)

Aynı dönemde istanbulda aldığım evin artışı 6 kat, tabi bu kağıt üzerinde belki satmaya çalışsak ancak 5 - 5,5 katına gidecek.

Konutta balon var doğru katılırım, peki dönerde de mi balon var?

8. Kiracılara kötü haber! Kira sözleşmesi olsa bile bunu yapanı ev sahibi hemen çıkarabilecek

Kiracılara kötü haber! Kira sözleşmesi olsa bile bunu yapanı ev sahibi hemen çıkarabilecek - Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı yakından ilgilendiren emsal karar açıklandı. Kiracılarını çıkarıp daha yüksek kiraya yeni kişilere evlerini kiraya vermek isteyen ev sahipleri yeni bir yöntem daha buldu.

AİDAT BORCUNU ÖDEMEYEN KİRACININ TAHLİYESİ HAKKINDA EMSAL KARAR!

İstanbul Esenyurt'ta bulunan bir sitede aidatını geciktiren kiracı hakkında tahliye kararı çıktı. Söz konusu olayda kirasını düzenli ödeyen kiracısını çıkaramayan ev sahibi bu sefer kiracısının aidat borcu olduğunu fark etti. Bunun üzerine site yönetimine ulaşarak aidat borcunu kendisi ödedi ve ardından icra takibi başlattı.

Kiracı, bu icra takibine itiraz etmedi ve kendisine verilen 30 günlük süre içinde de aidat borcunu ödemedi. Bunun üzerine tahliye talepli dava açıldı ve yerel mahkeme de tahliyeye karar verdi. Yerel mahkemenin değerlendirmesinde, “Davalı tarafından 7 günlük yasal süresinde takibe itiraz edilmediği gibi 30 günlük süre içerisinde de herhangi bir ödeme yapılmadığı, böylece davalının temerrüdünün sabit olduğu, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 36. Hukuk Dairesi 2021/823 esas 2022/1390 karar sayılı ilamda da belirtildiği üzere aidat borcu nedeniyle tahliye istenebileceği anlaşılmakla davanın kabulü ile davalının dava konusu mecurdan tahliyesine karar verilmesi gerektiği sonucuna varılmıştır” denildi.

https://www.usakgundem.com/guncel/ki...74carjvZttNJfs
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 1011/1312 İlkİlk ... 11511911961100110091010101110121013102110611111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •