Sayfa 1045/1312 İlkİlk ... 45545945995103510431044104510461047105510951145 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,353 - 8,360 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Allahın bagcılarındaki ev miamiden pahalı...

Miami gibi heran bir avm de öldürulme, bir tayfunun ( hörükeyn diyolar galiba onlar) vurma riski olan bolgede 350k dolara ev tabiki cok yüksek ve balon acayip şişmiş durumda oralarda.

Bağcılar gibi seckin bir bolgede ise gordugünüz üzere fiyatlar hala cok uygun..Hemde hicbir hörükeyn vurmaya cesaret edemez..

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Bir doların bir TL’ye yakın olduğu dönemde fiyatlar acaba nasıldı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    bu fiaytlardan düşüktü yada eşitti diye düşünüyorum tlc de öyle görüyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by YakupK Yazıyı Oku
    5 yıllık evli ve kiradaydım. Elimdeki birikimi altın, dolar ve borsada korumaya çalıştım. Malesef enflasyona karşı sürekli yenildim. Yeni evim kredi kampanyası ile 0,79 oran ile 3m kredi kullanarak istediğim lokasyonda olmayan ederinin üzerinde bir daire aldım. Şimdiye kadar tüm kredi kampanyalarını erteleyip zarar gördüm, bunu da kaçırmak istemedim. Ödemelerim kredi kampanyasına göre ilk 3 yıl uygun olsa da 4. yıl ki ödemem neredeyse hane halkı geliri kadar. 15 yıl geleceğimi ipotek ederek girdiğim bu yolun iyi mi kötü mü olacağını zaman gösterecek. Sürekli bu formu okuyan olarak tecrübemi yazmak istedim.
    hayırlı olsun şu enflasyon ortamı sürdükçe sen çok doğru bi karar verdiğini göreceksin
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by YakupK Yazıyı Oku
    5 yıllık evli ve kiradaydım. Elimdeki birikimi altın, dolar ve borsada korumaya çalıştım. Malesef enflasyona karşı sürekli yenildim. Yeni evim kredi kampanyası ile 0,79 oran ile 3m kredi kullanarak istediğim lokasyonda olmayan ederinin üzerinde bir daire aldım. Şimdiye kadar tüm kredi kampanyalarını erteleyip zarar gördüm, bunu da kaçırmak istemedim. Ödemelerim kredi kampanyasına göre ilk 3 yıl uygun olsa da 4. yıl ki ödemem neredeyse hane halkı geliri kadar. 15 yıl geleceğimi ipotek ederek girdiğim bu yolun iyi mi kötü mü olacağını zaman gösterecek. Sürekli bu formu okuyan olarak tecrübemi yazmak istedim.
    kredi ile ev alıp pişman olan kimseyi duydunuz mu?

5.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Miami gibi heran bir avm de öldürulme, bir tayfunun ( hörükeyn diyolar galiba onlar) vurma riski olan bolgede 350k dolara ev tabiki cok yüksek ve balon acayip şişmiş durumda oralarda.

Bağcılar gibi seckin bir bolgede ise gordugünüz üzere fiyatlar hala cok uygun..Hemde hicbir hörükeyn vurmaya cesaret edemez..

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    aynen nezih semtimizde uygun hala...

bagcılardaki ilana iki dakika kadar bakarsan cüzdanın gidiyor...

eğer bakman 2 dakikayı geciyorsa bıcaklanıyorsun...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Karımla anlaşamıyorum ve boşanmadan ayrı oturmak istiyorum diyerek, veya reşit olan çocuğum artık ayrı evde yalnız yaşamak istiyor diyerek, kiracınıza "ihtiyaç sebebiyle tahliye" davası açabilirsiniz.

https://www.hukukihaber.net/kiralana...si-begum-gurel
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    georgia-china-istanbul
    Gönderi
    448
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Karımla anlaşamıyorum ve boşanmadan ayrı oturmak istiyorum diyerek, veya reşit olan çocuğum artık ayrı evde yalnız yaşamak istiyor diyerek, kiracınıza "ihtiyaç sebebiyle tahliye" davası açabilirsiniz.

https://www.hukukihaber.net/kiralana...si-begum-gurel
    Yeniden Kiralama Yasağı Ve Eski Kiracının Tazminat Hakkı

Kiraya veren, ihtiyaç nedenine dayanarak tahliyeyi sağlamışsa, kira konusu taşınmazı üç yıl süre ile başka birisine kiraya veremez. Yeniden Kiralama Yasağı başlıklı Borçlar Kanunu 355. Maddesi;

Kiraya veren, gereksinim amacıyla kiral*****n boşaltılmasını sağladığında, haklı sebep olmaksızın, kiral***** üç yıl geçmedikçe eski kiracısından başkasına kiralayamaz.

(TBK m.355)
    Madde devamında, bu yasağı ihlal eden kiraya verenin, eski kiracıya karşı, son kira döneminde ödenen bir yıllık kira tutarından az olmamak üzere tazminat ödemekle yükümlü olacağı açıkça belirtilmiştir. Kanunda belirlenen “son kira yılında ödenmiş olan bir yıllık kira bedeli”, belirlenecek tazminatın alt sınırını oluşturmaktadır. Eski kiracının, tahliye nedeni ile uğradığı zararın bundan yüksek olması durumunda bu zarar miktarı da talep edilebilir.

Tahliyenin mahkeme kararına dayalı olarak gerçekleşmesi gerekir. Yeniden kiralama yasağının ihlali sonucunda tazminat davası açılabilmesi için Yargıtay “tahliyeye zorlama” şartını aramaktadır. Yargıtay yerleşmiş kararlarında tahliye konusunda bir mahkeme kararının varlığı ve bu karara ilişkin icra emrinin kiracıya tebliğ edilmiş olma şartına vurgu yapılmıştır. Kanun gerekçesinde de tahliyenin mahkeme kararına dayalı olması gerekliliği yer almıştır.

Yani kiraya verenin sadece sözlü olarak ihtiyaç nedeni ile tahliye talep etmesi ve hatta ihtarname göndermiş olması dahi, tazminata hak kazanmak için yeterli sayılmamakta, tahliyeye zorlama şartının ancak mahkeme kararının icraya konması ile sağlanmış olacağı kabul edilmektedir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 1045/1312 İlkİlk ... 45545945995103510431044104510461047105510951145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •