Sayfa 1066/1312 İlkİlk ... 665669661016105610641065106610671068107611161166 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,521 - 8,528 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    Konut satışlarında yıllık düşüş 4. ayda da sürdü

TÜİK verilerine göre Türkiye genelinde konut satışları Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,7 azalarak 113 bin 276 oldu. Böylece yıllık bazda konut satışlarında 4 ay üst üste gerileme yaşandı.

sebep ne sizce?
    kesinlikle konut kredileri
    kamu bankalarının verdiği düşük faizli kredi miktarı en yüksek 300.000 ile sınırlı
    özel bankalr ise 2 den başlayıp 3.5-4 e kadar çıkıyorlar kredide
    yoksa millette ev alma iştahı yüksek
    busalar krediyi alacaklar
    şu berbat dönemde bile konut satışları sadece %7 düşmüşs e ve 100.000 üzeri konut satılmışsa az düzelse neler olacak
    konutta ralli başlayacak
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. konut kredileri özellikle ikinci elde uzun süre açılmaz, fakat açıldığında ne olabilir tahmin etmek istemiyorum.
    şu ortamda bile satışlar aylık %7 düşüyorsa..

3. Bu yıl En geç 29 Ekim-30 kasım arası çok cazip yeni bir Konut Kredi kampanyası başlayacağını öngörüyorum.

2020 dekine benzer son bir defa çok düşük faizle konut almayı kolaylaştıracaklarını düşünüyorum.

Bu yazımı zamanı geldiğinde alıntılayacağım. Yanılırsam da yanıldım derim ama pek zannetmiyorum

Bakalım haklı çıkacak mıyım?

--------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

4.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ev sahibine vurulan her zopa, döner dolaşır kiracının kafasına iner demiştim geçen sene.

Ev değiştiren kiracılar o zopayı çoktan yedi, henüz tahliye edilememiş olan kiracılar ise (şu an kendilerini karda zannetseler de) tahliye gerçekleştiği gün daha büyük bir zopanın tadına bakacaklar.

%25 diye tutturmayıp ev sahibiyle insan gibi orta yolu bulabilen kiracılara ne mutlu.
    Bu gidişle kiracılar bizi çıkarma, sana enflasyondan bile yüksek zam yapalım diyecek. Çünkü etrafımdaki herkes şu an bu hesabı yapıyor. Taşınma, emlakçı komisyonu, yeni fiyattan depozito masrafları toplayınca en iyisi evsahiplerini dinlemek

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bu yıl En geç 29 Ekim-30 kasım arası çok cazip yeni bir Konut Kredi kampanyası başlayacağını öngörüyorum.

2020 dekine benzer son bir defa çok düşük faizle konut almayı kolaylaştıracaklarını düşünüyorum.

Bu yazımı zamanı geldiğinde alıntılayacağım. Yanılırsam da yanıldım derim ama pek zannetmiyorum

Bakalım haklı çıkacak mıyım?

--------
    Bende Eylül gibi kredilerin tekrardan açılacağını düşünüyorum. Şu an kredisizlikten kurumuş bir ortam kimsenin işine gelmez, işleri de düzelteceği yere daha çok bozar.

6.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Bende Eylül gibi kredilerin tekrardan açılacağını düşünüyorum. Şu an kredisizlikten kurumuş bir ortam kimsenin işine gelmez, işleri de düzelteceği yere daha çok bozar.

Ay konusunda + , - birkaç ay oynayabilir. Ben de bu sonbahar bekliyorum ama sanki cumhuriyet bayramı ile eş zamanlı beklentim var. Yerel seçime kadar bu sayede piyasayı canlandıracaklarını düşünüyorum. ama bu seferki tıpkı 2020 gibi çok cazip olacak bence. geçen seneki gibi değil.

---------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Ay konusunda + , - birkaç ay oynayabilir. Ben de bu sonbahar bekliyorum ama sanki cumhuriyet bayramı ile eş zamanlı beklentim var. Yerel seçime kadar bu sayede piyasayı canlandıracaklarını düşünüyorum. ama bu seferki tıpkı 2020 gibi çok cazip olacak bence. geçen seneki gibi değil.

---------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Mehmet Şimsek in görevden alinip sacma sapan ekonomi politikalarina geri donüleceginimi düsunuyorsunuz?

Öyle degilse eger, sizin soylediginiz kredi muslugu nasil acilacak?
    Konut icin ;
    Düşuk faiz yuksek limit ?

Yuksek faiz yuksek limit?

Hangisini kastediyorsunuz

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Mehmet Şimsek in görevden alinip sacma sapan ekonomi politikalarina geri donüleceginimi düsunuyorsunuz?

Öyle degilse eger, sizin soylediginiz kredi muslugu nasil acilacak?
    Konut icin ;
    Düşuk faiz yuksek limit ?

Yuksek faiz yuksek limit?

Hangisini kastediyorsunuz

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Mehmet şimşek bu kışı görür bence o yüzden bu denkleme tek aykırı durum Şimşek faktörü görülüyor olsa da yine de 2020 dekine benzer cazibede konut kredi kampanyası olacak bence..

Nasıl ve ne şekilde olur bilemem

-------

Sayfa 1066/1312 İlkİlk ... 665669661016105610641065106610671068107611161166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •