Sayfa 1079/1312 İlkİlk ... 795799791029106910771078107910801081108911291179 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,625 - 8,632 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Mevduat lobisi bittikten sonra sıra ev sahibi lobisinde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Evsahibi lobisi diye adlandırdığın kesim olmazsa millet nerde kalıcak? Millet kimin malına çökecek? Benimde başımda var emsalleri 25000₺ adamlar 3500₺ oturuyor. Bu süreçte hem itibarsızlaş hemde malına çöksünler. Devlet eyt vergi affı vs saçmalıklar çıkaracağına gelire göre kira yardım fonu oluştursaydı bu rezil durum çıkmazdı. Bu saatten sonrada kim dışarda kalmış evsiz kalmış kimsenin umrunda olmaz. İnsanın içindeki insan sevgisini katlediyorlar. Çok üzülenler varsa bi fon oluşturup ev alsın kurayla oturtsunlar hayrına.

2.  Alıntı Originally Posted by sagdic Yazıyı Oku
    Evsahibi lobisi diye adlandırdığın kesim olmazsa millet nerde kalıcak? Millet kimin malına çökecek? Benimde başımda var emsalleri 25000₺ adamlar 3500₺ oturuyor. Bu süreçte hem itibarsızlaş hemde malına çöksünler. Devlet eyt vergi affı vs saçmalıklar çıkaracağına gelire göre kira yardım fonu oluştursaydı bu rezil durum çıkmazdı. Bu saatten sonrada kim dışarda kalmış evsiz kalmış kimsenin umrunda olmaz. İnsanın içindeki insan sevgisini katlediyorlar. Çok üzülenler varsa bi fon oluşturup ev alsın kurayla oturtsunlar hayrına.

Ben orada ironi yapmıştım. Ama gidişat öyle.
    Eskiden mevduat faiziyle geçinirim diyenler vardı. Faiz politikasıyla hayal oldu.
    Şimdi ev sahipleri benzer bir durumda.
    Ancak şu da bir gerçek ücret veya gelir artışından hızlı artan kiraların ödenmesi çokta mümkün gözükmüyor.
    Bakalım hikaye nasıl devam edecek.

3.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Ben orada ironi yapmıştım. Ama gidişat öyle.
    Eskiden mevduat faiziyle geçinirim diyenler vardı. Faiz politikasıyla hayal oldu.
    Şimdi ev sahipleri benzer bir durumda.
    Ancak şu da bir gerçek ücret veya gelir artışından hızlı artan kiraların ödenmesi çokta mümkün gözükmüyor.
    Bakalım hikaye nasıl devam edecek.

Aynen hakkımızda hayırlısı. Ama pek hayırlı gözükmüyor .

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Nerdeyse 2 yıl oldu gayrminenkule yatırım yapalı. bazı arkadaşlar sattığın zaman da haber ver diyorlardı.

Ne satması... Yakın zamanda nakit döviz pozisyonumla bir tane daha konut yatırımı yapmayı düşünüyorum.

Dövizin bundan sonraki artışlarında çoğu satılık ilan sahiplerinin vazgeçme ihtimali yüksek. O yüzden bu günleri fırsat olarak değerlendirmeyi düşünüyorum. Malum kalan portföyüm %100 dövizdeydi.

Son 3 ayda fiyat değiştirmeyen ilan sahiplerine yoklama çekmeyi düşünüyorum.

Normalde bundan sonra konut yerine portföy çeşitliliği olsun diye arazi yatırımı yapmayı planlıyordum ama sağ olsun sosyal medya tarla pazarlamacıları yüzünden konut fiyatları 1 arttıysa arsa fiyatları 3 arttı.
    5-10 bin liralık tarlalar bile milyon oldu. ama konut fiyatları kolay manipüle edilemiyor. Ayrıca konut alırken kandırılmanız zor, bir yan sokağa, bir üst sokağa bakarsınız aşağı yukarı doğru fiyatı bulursunuz. Ama arsa olayında kim kime ne ittirebilirse piyasasına dönmüş...

Gelişmeleri buradan bildiririm.

Herkese iyi bayramlar

--------
    Yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Konutta balon varsa arsada zepplin var diye düşünüyorum. Ama arz talep meselesi işte. Talebi fiyatları yükseltecek bir kaç faktör aynı anda gerçekleşince fiyatlar arşa çıkıyor. Konutun kira bedelinden iyi kötü konutun ederine ulaşabiliyoruz, arsada da bir nebze ama tarlada fiyat tespiti çok zor. Sosyal medyada ve youtube da kimi görsem arsaya yönlendiriyor. Burda da halayın başını Mert Başaran çekiyor.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

5. Konutta dolar bazli fiyatlar %20 dustu, bakalim balon nereye kadar sonecek?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Konutta dolar bazli fiyatlar %20 dustu, bakalim balon nereye kadar sonecek?
    Dolar bazında düşmüş olabilir ama alım gücü bazında yükselen bir şey yok. Önceden alamayan yine alamıyor. Sadece elinde dolar/altın benzeri araçları tutan yatırımcılar açısından göreli bir avantaj olabilir. Yoksa fiyatlar hala çok yüksek. Bankadan sembolik rakamlar dışında kredi bile çekilemiyor.

7. "Bağcılardaki 2+1 fiyatına falanca ülkede bahçeli garajlı müstakil villa alırım"cılara gelsin.
    Karavana 1000 USD kira ödeyenler aptal, bir tek bizimkiler akıllı.

Ancak artan sayıda kişi, internette karavan reklamı yapan "van lordları"na ayda 400-1.000$ (314-784£) arasında kira ödüyor. Minibüslerin çoğu çalışamaz durumda ve bazılarının motoru bile yok. Ancak kapılar kilitleniyor ve ayda 2.000 doların bir stüdyo daire için genellikle yeterli olmadığı mahallelerde ucuz barınak sunuyorlar.
    https://www.bbc.com/news/world-us-canada-66023691
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    "Bağcılardaki 2+1 fiyatına falanca ülkede bahçeli garajlı müstakil villa alırım"cılara gelsin.
    Karavana 1000 USD kira ödeyenler aptal, bir tek bizimkiler akıllı.

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-66023691
    Alintiladiginiz yazinin ilk kismi. Ingilizceniz var galiba....
    Just below the swanky homes in the Hollywood Hills and across from the Warner Bros. Studio in Burbank, California, dozens of motorhomes and camper vans line Forest Lawn Drive.

Yazinin alt tarafini okuma geregi bile duymadim.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 1079/1312 İlkİlk ... 795799791029106910771078107910801081108911291179 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •