Sayfa 206/1312 İlkİlk ... 1061561962042052062072082162563067061206 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Benim arkadaşım aboneliği iptal ettirmedi, (burası çokomelli) sadece suyu kapattırdı
     Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Ya bı ara benim yöneticilik yaptığım binada evi kirada olan bı tanidigim bana dedi ki ne yapabiliriz kiracı çıkmıyor su da ev sahibinin üzerine.. gittim İski ile konuştum dedim böyle böyle su aboneliğini iptal etsek olur mu? olmaz demişlerdi galiba. Su saatinin sökülmesi gerekiyor galiba diğer türlü açıp kullanır olan size olur demişlerdi yanlış hatirlamiyorsam.. ondan sonra öyle yapmamislardi. Farklı yollarla benim sayemde bosaltilmisti bina aidatlarida ödememeye başlayınca devreye tamamen ben girmiştim

"Başarı için ömürlerinin bir bölümünü bedel olarak ödemeyenler, başarısızlığın bedelini bir ömür boyu öderler."
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

2. Çıkmıyor veya istediği artışı yapmıyor gerekçesiyle olduğunu nereden çıkardınız ki?
    Adam resmen ev sahibinin evine çökmeye kalktı.
     Alıntı Originally Posted by ayvagobeknuri Yazıyı Oku
    Abi "Insan hakları evrensel beyannamesine" aykırı olan herşey yasalara dolayısıyla da anayasaya aykırıdır.
    Kiracı "çıkmıyor" ya da "istediğim artışı yapmiyor" diye insanların suyunu, elektriğini kesemezsiniz.

Insaf ediniz ey efendiler...

Şu faturasının üzerinde şöyle yaziyor: Sayın abonemiz; kullandığınız suyun 4000 litresi insanı su hakkı olarak ücretsiz verilmiştir...
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

3. Göçmen - sığınmacı meselesinde Son aylarda dikkatimi çeken gelişme ;

Kaç senedir Suriyelisi, ermenistanlısı ( tanımıyoruz ) , Iraklısı vb. ülkeye akın akın gelirken sadece muhalifler tepki gösteriyordu. Şimdi Afganlar gelmeye başlayınca ne hikmetse İktidar medyası ve dün alınan kararla da AKP yönetimi tepki verdi. Sizce bunun nedeni nedir ?

4.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu memlekette evin olsa , malın olsa ne olacak .. Önce Adalet şart. Yoksa elindeki her şey emanet . Herkes az çok çevresinde görüyordur. O nedenle kimse birbirini üzmesin, kırmasın üç günlük dünyada.. Sonra bir gün birileri çağırır ü..ü oca..na misafir ederler. İstemediğiniz şeyleri yaptırırlar. Sosyal medya yasası bir çıksın artık kimse yazı yazamaz olur.
    Dünya genelinde de bir otorierleşme eğilimi var. Çok ilginç yerlere gidiyoruz.

Avustralya Çin modeline geçmiş.

https://twitter.com/PeterSweden7/sta...856468483?s=20

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Dünya genelinde de bir otorierleşme eğilimi var. Çok ilginç yerlere gidiyoruz.

Avustralya Çin modeline geçmiş.

https://twitter.com/PeterSweden7/sta...856468483?s=20
    Asagida detayi var.

https://www.theguardian.com/australi...en-green-light

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Akşamdan bu yana okuyorum ve gülüyorum. Ev sahibi olmak bayağı dert olmuş !!
    Arkadaşlar , siz siz olun oradan buradan duyduğunuz illegal işlere kalkışmayın ( boş tarih, oğlum oturacak vb. ) Kiraya verirken yapacağınız sohbetle pekala fikir sahibi olursunuz. Sonuçta kiracı da insan ve ev sahibiyle sürekli sürtüşmek istemez. Karşılıklı anlayış ve saygı esastır.

Misal , benim şu an oturduğum dairede geçen ekim ayında kira artışı yaparken TÜFE oranında zam yaptım ve ev sahibine ilgili tüfe oranının TCMB sitesindeki değerinin linkini watsapp mesajı ile attım. Anında beni aradı ve kiraya veren emlakçıda buluşmak istedi. Emlakçı , aile dostları. Bunlar bana başladılar '' Abi sen çok ucuz oturuyorsun, şuradaki 2+1 bile bu kadar oldu felan '' Tamam arkadaşlar resmi zammı beğenmiyorsunuz anlaşılan. O zaman ben hesaba yatırmaya devam ederim, siz davanızı açın dedim. Tahliye taahhüdü diyeceklerdi ki '' Evet evet , inşallah o taahhüdü mahkemeye sunarsınız, sizden güzel bir tazminat alırım . Yahu kiranı bir gün geç yatırdım mı ? Kombin bozuldu sana haber bile vermedim 400 tl. onarım yapıldı. Ana sigortalar çürümüş attığında düzelteyim dediğinde bakalitler elinde kalıyor ufanıyordu tam 350 tl. ye değiştirdim. '' Ev sahibi , Abi bana eşim gaz verdi. Kusura bakma, kendi evin gibi otur dedi. Bu ekim ayında yine %15,78 ( 16 ) zammını yapar hesaba yatırırım.

Sonuçta ev sahibi yüklü bir sermayeyi eve bağlamış, elbette gelir elde etmek isteyecektir. Ben malına iyi bakmalıyım ki kendime saygım gereğidir. Hakkımı da hukukumu da bilirim. Empati şart.
    Hocam,

Sizi kirada oturduğunuz bu evden 10 yıl dolmadan çıkartma ihtimalleri yok diye anlıyorum. Doğru mu?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

On yıldan sonra da kiracıyı çıkartamazsın.benim bildiğim on yıl kira tespiti acısından önemli yani onuncu yılda kira artışı yaparken enflasyondan bağımsız emsal evlere uygun bir kira istemi hakkı doğuyor.yasal enflasyon oranında artışı yapıp kiralarini düzenli yatıran kiracı çıkarılamaz
    .bizim kanunları yazan adamın sanırım evi yoktu kiracıydi.ikinci konu da müteahit arsa sahibi maketten ev alanlar konusu bu üçlü arasında da tüm kanunlar arsa sahibini korur.garip ama bizim hukuki sistem arsa sahibini korur evsahibini korumaz.

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    On yıldan sonra da kiracıyı çıkartamazsın.benim bildiğim on yıl kira tespiti acısından önemli yani onuncu yılda kira artışı yaparken enflasyondan bağımsız emsal evlere uygun bir kira istemi hakkı doğuyor.yasal enflasyon oranında artışı yapıp kiralarini düzenli yatıran kiracı çıkarılamaz
    .bizim kanunları yazan adamın sanırım evi yoktu kiracıydi.ikinci konu da müteahit arsa sahibi maketten ev alanlar konusu bu üçlü arasında da tüm kanunlar arsa sahibini korur.garip ama bizim hukuki sistem arsa sahibini korur evsahibini korumaz.
    Kiralar devlete bildirildiyse kolay. Kaçak göçek işler yapıldıysa evet o da zora girer.

O yüzden vergi ödemekten kaçmayın ki devlete işiniz düştüğünde kafayı duvarlara vurmayın.

Kiracıyı devlete bildirmezsen hakim nereden bilecek gerçekten 10 sene oturup oturmadığını?

Sayfa 206/1312 İlkİlk ... 1061561962042052062072082162563067061206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •