Sayfa 506/1312 İlkİlk ... 64064564965045055065075085165566061006 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,041 - 4,048 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Devlet tüm teşviği tüm imkanını godomanlara kullanmamalı.
    İmarlı Arsasına ev yapacak kişiye hiç bir destek teşvik yok.
    Kaçak yapana her türlü destek ve teşvik var, suyu bağlanır, elektriği bağlanır, yolu yapılır, ve ev yapılırken her türlü görmezden gelinir.
    Bu zihniyet ile ne yatay yapılaşmaya gidilir, ne de kaçak yapılaşmanın önüne geçilir.

2.  Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    Dünya başkentlerine bakarsak hala çok ucuz fiyatlanıyoruz .. Alım gücü diplere indiği için sıkıntı büyüyor ama işleyen şey bildiğimiz Kudüs projesi.. Pahalılaştır satın al ve yöresel insanları mecburi göçe sevket.. Beş seneye İstanbul un üç te biri yabancıya geçerse şaşırmam.. Şu anda yabancı İstanbul un %10 unu Antalya nın %25 ini almış durumda ve hızla alımlar sürüyor.. Bursa İzmir gibi büyük şehirlerde hızla yabancıya geçiyor.. Bizim topicte konuştuğumuza bakın!.. Herkes geleceğini kurtarmak için en az bir ev sahibi olmalı.. Gücü olanlarda daha çok almalı.. Türkiye güzel günlerine döndüğünde meyvesi çok güzel olacak.
    Nüfus artış hızı düşmeye başladı, 20 yıl sonra o evleri kimlere satacaklar? Farklı bir düşünceniz var sanırım.

3.  Alıntı Originally Posted by Sağsalim Yazıyı Oku

Tabi canım sen salla biz yiyoruz itinayla.... Kirada BİR ÇOK konutu olup kirada olan adam hey yavrum be....
    Kirada değilim.

Dünyayı kurtaran adam diye saçma bir film vardı. Absürdlüklerle doluydu.
    Sen de "her şeyi bildiğini sanan adam" diye bir film yapabilirsin. İzleyip izleyip güleriz.

Ha bu arada bu sitede hem kiracısı olup hem kendi kirada olan üye de var.

Emlak zengini Dikran Masis bile yazlık villa kiralamış.

Neyse, senin mantığına uymayan örnekleri daha fazla sıralayıp devrelerini yakmayayım. Kendi küçük dünyanda mutlu ol.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. Mal sahibi kombi dışında ayrıca bozulan rezervuar takımını ,mutfak banyo batarya takımını , kapı ve pencere kollarını ve camlarını . Aydınlatma tuşları ve prizleri .

Yağmurdan akma varsa boya badanası , kırılan fayans , kabaran laminant varsa onlardan da sorumlu tutulmaktadır .

Yani isterse hepsini ödemezseniz mahkemede alabiliyor bu ve benzer şeyleri .

5.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Mal sahibi kombi dışında ayrıca bozulan rezervuar takımını ,mutfak banyo batarya takımını , kapı ve pencere kollarını ve camlarını . Aydınlatma tuşları ve prizleri .

Yağmurdan akma varsa boya badanası , kırılan fayans , kabaran laminant varsa onlardan da sorumlu tutulmaktadır .

Yani isterse hepsini ödemezseniz mahkemede alabiliyor bu ve benzer şeyleri .
    Normalde kira belirlenirken bunlar içinde risk primi eklemek gerekiyor. Benim merak ettiğim servis kullanıcı hatası var diye rapor verirse ne oluyor ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Normalde kira belirlenirken bunlar içinde risk primi eklemek gerekiyor. Benim merak ettiğim servis kullanıcı hatası var diye rapor verirse ne oluyor ?

Uzun zaman sonra görmediğim bir arkadaşla rastlaştım .

Kiracısının evini böcekler basmış iki kere ilaçlatmış evi onu da kiradan kestiğini anlattı yani bunu bile alırlar demiş emlakçı tanıdığı .

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Uzun zaman sonra görmediğim bir arkadaşla rastlaştım .

Kiracısının evini böcekler basmış iki kere ilaçlatmış evi onu da kiradan kestiğini anlattı yani bunu bile alırlar demiş emlakçı tanıdığı .
    Sözleşmeye artık ev böceksiz teslim edilmiştir. Böceksiz teslim alınacaktır mı yazmak gerekiyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,906
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Kirada değilim.

Dünyayı kurtaran adam diye saçma bir film vardı. Absürdlüklerle doluydu.
    Sen de "her şeyi bildiğini sanan adam" diye bir film yapabilirsin. İzleyip izleyip güleriz.

Ha bu arada bu sitede hem kiracısı olup hem kendi kirada olan üye de var.

Emlak zengini Dikran Masis bile yazlık villa kiralamış.

Neyse, senin mantığına uymayan örnekleri daha fazla sıralayıp devrelerini yakmayayım. Kendi küçük dünyanda mutlu ol.
    Hocam siz bilirsiniz bu konuları diye soruyorum. Ses yalıtımı diye bahsediliyor bazı ilanlarda ama gerçekten tam bir ses yalıtımı var mı? Benim şu anda otırduğum binada üst kattakilerin adım atışlarını, alt ve üst katların konuşmalarını filan duyabiliyorum. Misafir olduğum , gördüğüm birçok evde de bu şekilde ses geçirgenliği çok oluyordu. Çok lüks, milyon dolarlık pahalı bir eve gitmedim, zaten bahsettiğim de o tür evler değil ama normal fiyatlardaki ev ilanlarındaki ses yalıtımı yazınca gerçekten komşulardan ses gelmez mi acaba?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 506/1312 İlkİlk ... 64064564965045055065075085165566061006 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •