Sayfa 614/1312 İlkİlk ... 1145145646046126136146156166246647141114 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,905 - 4,912 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Dolar bazında ev fiyatları grafiğini bir türlü bulamıyorum. Bilen var mı?

Alıntı Originally Posted by demir ceyhan Yazıyı Oku
    Dolar bazında ev fiyatları grafiğini bir türlü bulamıyorum. Bilen var mı?
    https://twitter.com/AhmetBuyukduman/...4EAIIlLTQ&s=19
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Yas 62 istanbul oturmak icin yaklasik 12 adet ev alip sattim.isi bilip bastan saglam tutarsan basin agrimaz.
    Bildirim kanunundan once satis bedel farkini rayicle gercek satis farkini sundan borc aldim dersen veya eş hesabinada gecse es surdan borc aldim derse .aliye bise yapamaz
    Aklinizda olsun borc aldim
    Ya evi sattigin gunmu borc aldin.
    Sanane kardesim bugun borc aldim diyecen yoksa 4 yil 10 ay sonra kasitli gecikmeyle gallavi .eza geliyor
    Bu konuda kurtarici agzindan cikan sihirli kelime borc aldim bukadar.
    Kurtariyooor.
    Su anda sahibindende ilanda olanlarin
    Hepsi agustosta aliyeye bildirilecek
    Cogu e mlak sahibinin bilgisi yok
    Emlakcilarda komisyon pesinde malsahibine bilgi vermiyor.ilani kaldirir diye. Mayistan gelen haziranda girilen ilanlar radara girdi bildirilecek.burdaki rakamlarin en fazla acil ihtiyacim vardi
    %50 fiyati indirdim diyebilir .
    5 ti 2.5 ami sattin. Sattim kardesim sikisiktim ,ihtiyacim vardi.sanami sorucaktim
    Mayis 31.haziran aylarinda sitelerde ilani olanlar icin fiatta azami dikkat.
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Karşı tarafın ve kendisinin tüm hesap kayıtlarına bakarlar.Hem sizin hem karşı tarafın parası bankada olmayan nakit bir para olmalı ki maliyenin radarına yakalanmayın.Siz o işler başınıza gelirse o dünyanın bambaşka bir dünya olduğunu anlarsınız.Radara asla girmeyeceksin girdin mi yırtman çok zor.Sonuçta evrakta sahtecilik suçu bile çıkar.Öyle ya resmi evrakta sahte beyanla vergi kaçırmış oluyorsunuz,bu belgelenirse ceza davası konusu bile olur.O yüzden çok ama çok dikkatli olmak lazım.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Yas 62 istanbul oturmak icin yaklasik 12 adet ev alip sattim.isi bilip bastan saglam tutarsan basin agrimaz.
    Bildirim kanunundan once satis bedel farkini rayicle gercek satis farkini sundan borc aldim dersen veya eş hesabinada gecse es surdan borc aldim derse .aliye bise yapamaz
    Aklinizda olsun borc aldim
    Ya evi sattigin gunmu borc aldin.
    Sanane kardesim bugun borc aldim diyecen yoksa 4 yil 10 ay sonra kasitli gecikmeyle gallavi .eza geliyor
    Bu konuda kurtarici agzindan cikan sihirli kelime borc aldim bukadar.
    Kurtariyooor.
    Su anda sahibindende ilanda olanlarin
    Hepsi agustosta aliyeye bildirilecek
    Cogu e mlak sahibinin bilgisi yok
    Emlakcilarda komisyon pesinde malsahibine bilgi vermiyor.ilani kaldirir diye. Mayistan gelen haziranda girilen ilanlar radara girdi bildirilecek.burdaki rakamlarin en fazla acil ihtiyacim vardi
    %50 fiyati indirdim diyebilir .
    5 ti 2.5 ami sattin. Sattim kardesim sikisiktim ,ihtiyacim vardi.sanami sorucaktim
    Mayis 31.haziran aylarinda sitelerde ilani olanlar icin fiatta azami dikkat.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Haziran rakamları radara girdi ya sn cerento artık o rakamlar emsal olacak.Hadi diyelim yarı fiyatına sattım dedin,benzeri semtte yarı fiyatına sattım diyemiyecek olan hesap hareketlerinden kabak gibi yakalanacak olan insanlar olacaktır.Maliye isterse o emsal değerleri baz alarak milletin canına okuyabilir.Bu ara bu işe kafayı taktılar,malum artık her yere saldırıyorlar çok para lazım devlete.Ha borç aldım şu bu elbet denebilir de benim örnek verdiğim olayda yargıtayda daire başkanı teknik yapının verdiği fatura sahte olabilir kaale almamak lazım demişti)))))) Allahtan diğer üyeler lehime oy kullandığından adamın alehte şerhi anlamsız kalmıştı.Şu asla unutulmamalı ,bizde hukuk devleti derler ya ,pek de öyle saat gibi işliyen bir hukuk sistemi yoktur,sistem saçmalıklarla doludur,sistemi işletenlerin keyfi yanlış yunluş işleri tonladır,size saçma sapan bir uygulama yapsalar düzeltene kadar canınıza okunur.O yüzden aman ha,çok dikkatli olun,sahibindene ilana girmiş evi malı ben bu aralar almam.Alırsam da vergi harcını ilan değeri üzerinden yatırırım,beş yıl sonra çok tatsız sonuçlar ortaya çıkabilir.

Misal belediye rayiç belirliyor onun altında satış gösteremiyorsun.E ya malın sahibi çok sıkıştıysa o fiyatdan alan yoksa,daha ucuza sattıysa ne olacak.Bu adil mi,sen adama sen evini şu fiyatın altında satamazsın diyorsun ben vergimi o fiyatı baz alarak alırım ,kaça satarsan sat ben anlamam diyorsun ,aslında bu bile saçma sapan bir şey.Ama rayiçler hakiki satışın dörtde biri falan olduğundan kimse sesini çıkarmıyor,devlet de göz yumuyor,alan memnun veren memnun oluyor.Aslında işin temelinde saçmalık hukuksuzluk var.Öyle ya serbest piyasa istediğim fiyatdan satarım belediye rayici ne demek di mi))))))))

6. Yakında bir imar barışı gelir. Kasa boş.

Gesendet von meinem SM-G991B mit Tapatalk

Aslında devlet diyor ki,ben senin hakiki satışının yüksek olduğunu biliyorum,benden vergi kaçırdığını da biliyorum,ama beni ancak şu rakama kadar kazıklayabilirsin ,daha fazlasına göz yummam diyor.Böyle komik sistem mi olur))) Bence düşür vergiyi yüzde bire ,o zaman düşük beyan edeni hakikaten takip et canına da oku.Nasıl kiralarda gelir vergileri artık kaçırılamıyor,bankadan yatırma zaruri tutulduktan sonra o konu bitti gibi,bunda da çözüm kolay.Doksanlarda aynı olay araba satışlarında vardı,alım satım vergisi çok olduğundan kasabalarda arabalar kimse üstüne almadan beş altı kez satılırdı.Vergiyi düşürdüler herkes hemen devrini üstüne almaya başladı

8. @hkm aynen oyle vergi oranini makul bi rakama cekerlerse ozellike saticilar tapuda gercek deger gostermeye gayret eder.

Ayrica bu tip kontroller ve cezalar yine aliciya yazar. Maliye vergiyi tam alirsa satici tapu harcini satis fiyatina ekler ve aliciya odetir. Sosyal medyada goruyorum iste maliye denetimleri artirdi ev sahibi olanlar yandi, kamil bilmiyor mi vergiyi harci masrafi vs asil odeyen her zaman alici veya hizmet alandir.

Sayfa 614/1312 İlkİlk ... 1145145646046126136146156166246647141114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •