Sayfa 511/1312 İlkİlk ... 114114615015095105115125135215616111011 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,081 - 4,088 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Karşıyaka Alaybey tersanenin karşısında.

2.  Alıntı Originally Posted by Güneydenizi Yazıyı Oku
    Karşıyaka Alaybey tersanenin karşısında.
    Hayırlı olsun. Gümüşpala. Çok güzel bir yerden almışsınız. Özellikle Alaybey tersanesini gören yani deniz manzaralı çok güzel daireler var orada. Gelişen bir bölge.

Alıntı Originally Posted by Güneydenizi Yazıyı Oku
    En sonunda ben bile gidip konut aldım
    TL bazında çok artmış görünen ama dolar bazında 10 yıldır yerinde sayan bir evdi. Eskiden beri bildiğim muhitte. İzmirde böyle evler de çok. Yazlık olan yerleri hariç. Pandeminin başından itibaren uçuşta oralar. Yıllık yüzde 16 maliyetle kredi çekmek, bu enflasyon ortamında nimet sayılır. 700 bin çekebildim. Daha çok verseler daha çok çekerdim. Evden dolar bazında kar beklemiyorum. Sadece kredi kısmı kar olacak gibi.
    Ben de elimde hisse ve coin'lerden gelen nakitle almancılar gelmeden bir konut alayım diyorum ancak sıkıntı şu, sıfır konut bulamıyorum iskanlı. İkinci ellerde de 1,20 değil 1,29 faiz. Bu faizleri son görüşümüz olabilir. Alıp bir şeyler kenara atmak lazım.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
    Projeden ev alma işini bir ara düşünüyordum ancak sonrasında aşırı yüksek fiyatlar nedeniyle vazgeçtim. Peki projeden ev almanın belli başlı riskleri neler olabilir fikri olan varsa sevinirim. bilgilenmiş oluruz. Mesela projeye girince ve beklenmeyen gecikmeler olunca bize maliyet artışı mı yansıtılıyor acaba?

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Darıs başımıza diyecem ama tabi Amerikalılar akıl edememiş ev satın alana vatandaşlık vermeyi...

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonom...dondu-7100018/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Dolu konuşan tebernüş beyimiz konut fiyatlarının reel olarak arttığına gerçekten eminse,
    2014 yılında 119 bin dolara aldığım daireyi kendisine 100 bin dolara bırakabilirim.
    Levent metrosuna yürüyerek 6-7 dakika, balkonlu ara kat.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Dolu konuşan tebernüş beyimiz konut fiyatlarının reel olarak arttığına gerçekten eminse,
    2014 yılında 119 bin dolara aldığım daireyi kendisine 100 bin dolara bırakabilirim.
    Levent metrosuna yürüyerek 6-7 dakika, balkonlu ara kat.
    Bu nasil hesap. oturduğum evi mal sahibi 150 bin dolara almis ve su an 250 bin dolar istiyor. Buradan genelleme mi yapayım şimdi. Ayrica ulkedeki her sey dolar bazli ucuzlamisken gayrimenkul dolar bazli değer kazanmis. Boyle bir dünya yok

M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 511/1312 İlkİlk ... 114114615015095105115125135215616111011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •