Sayfa 646/1312 İlkİlk ... 1465465966366446456466476486566967461146 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,161 - 5,168 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Bir de başlıkta yaşlı kurt, emlak avcıları var..onlar da ahlak timsali olmuş, %25 artışı savunmaya başlamışlar en çok da buna gülüyorum.

Kardeşim devlet devlet olsun, adam gibi tüm kiraları enf. endekslesin..arz-talebi askıya alsın...nasıl maaşları enf. endeksledi, tüm fiyatlar da enf. a endesklensin...patates soğan da enf. kadar artsın..1870 lere geri dönelim..tam komunist sisteme geçelim, olsun bitsin.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by cevdetpaşa Yazıyı Oku
    İyi de şu anda ev fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının nedeni yeterli alanın imara açılmaması değil mi?

Asıl imar rantını önlemenin yolu, ihtiyaç duyulan kadar alanı imara açmaktan geçer.

İhtiyaç duyulan alan imara açılırsa, arsalardaki %40-50-60 oranlarına ulaşmış kat karşılığı oranını, %15-20-25 bandına düşürmez mi?
    Pratikte 2018-2019 yıllarında bu yaşandı, ancak konut fiyatlarının düşmesi yüzünden yaşandı.

%50 olan yerlerde %45 rakamlarını gördüm. Asansörlerde pahalı ve markalaşmış firmalar yerine daha ucuz yollu asansörlerin sözleşme şartlarına eklendiğine de şahit oldum.

Ancak, 2020 haziran ayından bu yana yaşanan fiyat artışından sonra arsa sahipleri, sonuna kadar bekleriz ne de olsa hükümet el atıp ya ucuz kredi verir ya başka bir şey yapıp piyasayı hareketlendirir diye düşünüp oransal olarak oturmuş arsa paylarından feragat etmeyi düşünmez.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Herkes birilerinden feregat bekliyor. Kimse serbest piyasayı düşünmüyor. Ümmet olcağız derken yoldaş olduk

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Arkadaşım istanbuldaki kiracısına ben evi satıp, izmirden ev alcam burada kiralar uçtu demiş. Adam abi o zaman kirayı 2.600 den 7.500 e cıkarayım demiş. Arkadaşım da kabul etti. Düşünsenize arkadasınız 6-7 bin tl kira ödüyor, ama kiracı 2.600 ödüyordu. Şimdi dengelendi. Şimdi 2.600'den %25 yapıp. 3.000 tl falan olsa... tuhaf, saçma veya haksız değil mi?

5. para bozdurdum gelene bak...

hep sıfır merkez paraları...

inanılmaz para basılıyor...

tl de durmak saçma...

kendini çoğaltan luna coin gibi...

bu işin sonu yok gibi...

6.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Arkadaşım istanbuldaki kiracısına ben evi satıp, izmirden ev alcam burada kiralar uçtu demiş. Adam abi o zaman kirayı 2.600 den 7.500 e cıkarayım demiş. Arkadaşım da kabul etti. Düşünsenize arkadasınız 6-7 bin tl kira ödüyor, ama kiracı 2.600 ödüyordu. Şimdi dengelendi. Şimdi 2.600'den %25 yapıp. 3.000 tl falan olsa... tuhaf, saçma veya haksız değil mi?
    Pek inandırıcı gelmedi anlattığınız olay. Miş miş de mış mış.

Ben o kiracı olsam, sat evi başım üstüne, Satabilirsen yeni ev sahibi mahkemeden tahliye kararını alsın gelsin öyle çıkarım derdim.

Ev kirasını 3 kat artıran insanda zerre kadar akıl var mıdır bilemedim şimdi. Hem de yasalar kendi lehineyken.

Kaldı ki bu artıştan sonra ev sahibi evi satsa kiracı o satışı nasıl engelleyecek o da ayrı mesele. Hatta bu kira artışından sonra ev sahibinin evi satma kolaylığı daha da artacaktır ki kiracı kendi ayağına ikinci kez sıkmış oluyor haberi yok.

7.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    En düşük maaşlar şöyle oldu:
    Öğretmen maaşı 12.276TL
    Genel müdür 29.804TL
    Uzman doktor 18.853TL (nöbetler ve döner sermaye ile 25binleri bulur)
    Hemşire 11.828TL
    Avukat 15.485TL
    Polis memuru 13.747TL
    Memur emeklisi(en düşük) 6.078TL

Özel sektör maaşları da bu zamları takip edecektir.

Enflasyonist ortamda, enflasyonsuz ortama göre hane gelirinin daha fazlası kiraya gider. Zamanla herkes alışacak yüksek kiralara.
    Eşim 28 yıllık 1. derecede devlet memuru ve bu bahsettiğiniz mesleklerden birini yapıyor,eline geçen net aylık burada geçen rakamın tam yarısı,sözde belli bir miktara kadar vergiler kaldırıldı ama takvim paçavrası gibi algı merkezlerinin yaptığı p... sonucu insanlar bu rakamların alındığına inanıyor,inanmayın yalan söylüyorlar....

8.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    para bozdurdum gelene bak...

hep sıfır merkez paraları...

inanılmaz para basılıyor...

tl de durmak saçma...

kendini çoğaltan luna coin gibi...

bu işin sonu yok gibi...

- Parasının fotosunu paylaşmak kadar görgüsüzlük,
    - Gıcır parayı görüp merkez para basıyor zannetmek kadar da ekonomi bilmezlik görmedim.

Sayfa 646/1312 İlkİlk ... 1465465966366446456466476486566967461146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •