Sayfa 740/1312 İlkİlk ... 2406406907307387397407417427507908401240 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,913 - 5,920 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Benchmarkı koyalım
    2022 eylül 820k$ 18.2 kur

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...37292212/detay

2014kasımda 900K $

2015 mart 965K $

2017aralıkta 700K $

2018 ağustos 400K $ 6,80 kur

2020 mayıs 420K$

2020 eylül 395k$

2021 eylül 555k$ 8.45kur
    Bunlar saticinin istedigi fiyat yani gercekten satis yapilmadigi icin hicbir anlami yok

2. Bodrumun cılkı çıktı.
    Gayrimenkul piyasasında Ege-Akdenizde en istikarlı yükselen değer ve geleceğin yıldızı konumda olan şehir bence Kuşadası.

Zaten uzunca incelemelerim sonucunda buna kanaat getirdim ki o yüzden yatırımlarımı Kuşadası bölgesinde yoğunlaştırdım.

Egenin tam ortası, Bodrum gibi sadece yazın yaşanmıyor yaz kış yaşam var. 1 milyondan fazla Kruvaziyer turist geliyor hem de kışın bile... Kuşadası Ege denizinde Mikonostan sonra kruvaziyer gemisiyle en çok turist gelen 2. şehir.
    Gelen yabancı turistler diğer turistik şehirlerdeki gibi ucuz turist değil A plus tabir edilen belli varlığın üzerinde turistler. Haliyle 3-4 kat daha fazla döviz bırakıyorlar. Marina açıldı hatta daha da genişletiliyor. Her yaz jazz festivalleri, altın güvercin ve diğer sanat festivalleri şehirde yaşayan insan kalitesini arttırmaya başladı.

Sadece plaj ve deniz değil Kültür turizminde de en cazibeli yerlerin tam ortasında. Efes, Meryem Ana Klisesi, Pamukkale, Apollon tapınağı daha birçok kültür turizmi rotalarına en yakın yer durumda.

Ayrıca İzmire 50 dakika mesafede Yeni yapılan yollarla İstanbul artık çok yakın. Otoyolla her yere ulaşımı konusunda tam kilit lokasyonda. Sayamayacağım daha birçok avantajları var Kuşadası'nın.

Tek kusuru emlakçılar Türkiyede yaşayan vatandaşlarının yüzüne bile bakmıyorlar, çünkü nasıl olsa yaz gelince gurbetçi ve yabancılar çılgınlar gibi konut alıyorlar.

Olmuşa değil olacağa yatırım yapmak lazım BENCE..
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

3. Hocam Kuşadası'nı beğenebilirsin ama söylemlerinde yanlış olduğunu düşünüyorum. 5 sene yaz-kış yaşadım. İlçeye baya hakimim.

Gelen turist kalitesi çok düşük. 2000'li yılların başında Avrupalılar gelirken, 2010 civarı Bulgarlar Romenler gelmeye başladı. Son 5 senedir gurbetçi ve araplar-iranlılar v.s. geliyor. Bunu da şuradan anlarsın, 90'larda, 2000'lerin başında barlar sokağına kalabalıktan giremezdiniz, şu anda barlar sokağında bar yok. Dövmeci oldu. Sanırım 2-3 bar kaldı. İrlandalılar çok fazlaydı ama onlar da gitti.

Turizm kürtlerin elinde, mekanlarda hala Sezen Aksu - Hadi bakalım kolay gelsin çalıyor ve o şarkıyla 20-25 sene önce hazırlanmış koreografi var, ona devam ediyorlar.

Güvenlik riski yüksek. Yaşadığım dönemde, Ağca'nın kardeşi düzenli adam öldürüp betona gömüyordu, zamanında da belediye başkanını vurdular şehirde... Mafya üst düzey durumda..

Çok fazla betonlaşma var, özellikle merkezde denizde kirliik yüksek. Marina'nın oradan yeğenimi denize soktular (2 hafta oluyor). Kız enfaksiyon kaptı. Günlerdir hastanede.

Nesi güzel. Çok ucuz. Eskiden çok çok ucuzdu. Şimdi gurbetçilerden dolayı biraz pahalı oldu. zamanında sahilde bira içmek , izmir bornovadan ucuzdu yani. Ama belediyenin sahilde mekanları var. 3-4 tl ye sahilde çay içebiliyorsunuz. Süper. Lakin çok kalabalık.

A plus dediğiniz turistler gemi turizmi. Onun da şehre değil çıkar gruplarına faydası var. Uzun konu bunu ayrıca anlatırım. Standart turistler, baya baya alt hatta en alt gelirden gelen kültürsüz tiplerdi... Bir keresinde bir hasta bakıcı ile tanışmıştım. En elit/entel dantel tip oydu.. Baya "homeless" gibi turistler vardı....

4. Sn. Varsayım sonuçta bir Milano Paris değil tabii ki ama elimizdekilere şehirlerin içinde bence en iyi yatırım yapılabilecek yer. Bu arada bana göre dünyada cennet Kuşadası o ayrı konu...

O saydıklarınız şeylerin çoğu bütün turizm yerlerinin genel sorunu maalesef. Deniz konusunda bodrumda da çarşıda denize girilmez Kuşadası marinada da. Bunu herkes bilir ama kadınlar denizi plajına gidin her gün balıklarla birlikte yüzersiniz denizi akvaryum gibi mavi bayraklı zaten.

Bu arada benim fikrim değil bu yapılan araştırmalara göre Kurvaziyer ile gelen turistler diğer turistlereden 4 buçuk kat daha fazla döviz bırakıyor ve kültür yönünden de daha üst düzey tabir edilen sınıfta kabul ediliyor. Söylediğiniz balkanların gelme olayı ise yeni başladı ve tüm türkiyedeki turistik yerlere otobüsle gelen plaj turistleri. Bu sadece Kuşadadında değil yani. Ama zaten hedef kitle onlar değil ve azınlıkta kalıyorlar. Onlar sadece plajlara gelen dönemsel turistler
    Kurvaziyer turistleri ise yemek-Kültür sanat vb için gelen ve kışın da gelen turistler. Bu da Kuşadasını ön plana çıkaran en önemli unsur. Sonuçta gelecekte hepimiz kim yanılmış kim haklı çıkmış göreceğiz...
    Selamlar...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    dostum paul tudor viva , TC de mümkünse kira kontratını kurumsalın alnına yapıştırabileceğin mülkler edineceksin.

bu arada iklim değişikliği sonrasında mesela 23 yıl sonra antalya kavrum kavrum kavurlurken , karadeniz sahillerinde beachlerde eller havaya modunda bronz bir tenle koppp koppp.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    mesela iyi bir yatırım olarak DETROIT den mülk almayı küşum adasına tercih ederim. America free country fırsatlar ülkesi.

teksas' da feci yatırım çeken bir eyalet oldu. dallas ve çevresi düşünmez miydiniz mesela ?
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    dostum paul tudor viva , TC de mümkünse kira kontratını kurumsalın alnına yapıştırabileceğin mülkler edineceksin.

bu arada iklim değişikliği sonrasında mesela 23 yıl sonra antalya kavrum kavrum kavurlurken , karadeniz sahillerinde beachlerde eller havaya modunda bronz bir tenle koppp koppp.
    Ev alma komşu al derler Kuşadasında kızlar çıplak gezse kimse dönüp bakmıyor ama Karadenizde miniyle bile gezmek sıkıntılı olabiliyor. Bir de bayanların bakış açısıyla bakmak lazım. Sonuçta çoğu kararların arkasındaki gerçek kahramanlar kadınlar.
    Evet akdeniz küresel ısınmada kavrulacak hatta şimdiden kavruluyor bile ama Kuşadası Küresel ısınma konusunda en ideal bölgede Bill gates ve Koç yanılıyor olamazlar.. Neyse sen sonraki mesajında sıvamaya başlamışsın.. troll dostum yazmayayım sana daha çok...

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Hey yavrum hey, mağdur kiracıya bakın hele.
    "Gerekirse seni öldürürüm, yine de malın piyasa değerini ödemem" diyor.

Yok abi yok. Boş dairelerim kiralık değildir.
    Sn djoz önceki yıllarda o kadar çok acımasız konuşurdunuz ki o yüzden sizi red listeme bile almıştım ama sonra kendi kendime "beni en çok geliştiren şey karşıt görüşlerdir" dedim ve red listemden hemen sizi kaldırmıştım. Bazı konularda sizi hala kendimce hatalı bulsam da gayrimenkul konusunda özellikle de kiracı ev sahibi ilişkisi konusunda size sonuna kadar hak veriyorum. Selamlar

Sayfa 740/1312 İlkİlk ... 2406406907307387397407417427507908401240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •