Sayfa 728/1312 İlkİlk ... 2286286787187267277287297307387788281228 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,817 - 5,824 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Yanlış olan kurduğum matematik değil, "müdahaleci kafa"dır.
    Kiralara müdahale edilmeyecek, her önüne gelen kişi merkezde oturmak istiyor diye de merkezler betona boğulmayacak, tutunamayan 2 aile de köyüne (veya mülteciyse ülkesine) dönecek.

Siz kiraya müdahale ettikçe sorun büyür.
    Talep var arz yok diye merkezleri betona boğarsanız sorun yine büyür. O talebin ardı arkası kesilmez.
    Hocam anlamadım. Burda mütahitler arz oluşturmasın demişsiniz. Ev sahibi için vergi konursa arz oluşmazda diyorsunuz. Bu bir çelişki mi? Mütahitler ev yapsın mı yapmasın mı?

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. vay anasına 40 bin tl istenen daire kiraya verilmiş olmalı ki ilan kaldırıldı...

3.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Hocam anlamadım. Burda mütahitler arz oluşturmasın demişsiniz. Ev sahibi için vergi konursa arz oluşmazda diyorsunuz. Bu bir çelişki mi? Mütahitler ev yapsın mı yapmasın mı?
    Ev sahibine vergi konmasının ev arzına faydası yok dedim evet.
    Ama bu ev arzının artmasını istediğimi göstermez.
    İstanbulda sıkıştık. Her yer bina.
    Ama hala birileri ısrarla burada barınmak istiyor.
    Bunlar bir şekilde uygun fiyata veya uygun kirayla ev bulsalar, ardından milyonlar yığılır buraya. Duyan gelir, duyan gelir.

Arz artmasın, talep azalsın.
    İstanbulda yaşamak daha da zorlaşsın ki tersine göç olsun.

Ama ben piyasaya yapılan her türlü regülasyona karşı olduğum için, "yolda yürüme vergisi" koymak yerine bırakın kiralar denge noktasını serbestçe bulsun, yani pahalı olacaksa bırakın pahalı olsun, en sağlıklı yol bu diyorum.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4. Canınızı sıkmayınız , yakında çıkarılacak bir fermanla herkes nüfusa kayıtlı olduğu yerde konut edinebilecektir. Ancak istisnaları olarak ; İstanbulda , Ankara da oturmasını gerektirecek memuriyet, esnaflık, sağlık vb. durumlar sayılabilir. Böylece herkes köküne döner. Misal ; 1982 lerde Afgan göçmenlere devlet hazine arazisi tahsis etmiş fakat 2-3 yıl içinde hepsi büyükşehirlere taşınmıştır. Bunun gibi çok örnek var.

Bugün kominizm günümdeyim. Devlet müdahalesi şart.......

5.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Bunlar bir şekilde uygun fiyata veya uygun kirayla ev bulsalar, ardından milyonlar yığılır buraya. Duyan gelir, duyan gelir.

Ama ben piyasaya yapılan her türlü regülasyona karşı olduğum için, "yolda yürüme vergisi" koymak yerine bırakın kiralar denge noktasını serbestçe bulsun, yani pahalı olacaksa bırakın pahalı olsun, en sağlıklı yol bu diyorum.
    Fikirlerinizi daha net yazmışsınız. Teşekkürler
    Belirttiğiniz gibi istanbul beton yığını. İstanbulda arza gerek yok. O zaman istanbulda 2 evden fazla eve sahip olana vergi konur. Yatırım yapacaklar diğer illere yatırıö yapar. Tersibe göç başlar. Nüfus dengelenir. İşi çözmek isteyince sizle kafa kafaya verip çözdük işin uzmanlarıda çözmek isterse çözer

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Ne dersen de sen mantikli konuşuyorsun ama devlet mantikli bir yapı değil ve her sektöre şöyle veya böyle müdahale etme alışkanlığı edindi.

Perakendecilere sapladı. Bankalara sapladı. O ara ihracatçı için çok iyi imkanlar sundu.

Simdi döndü ihracatçı ya sapladı. Bankalara size çok sapladım dedi kurtarmaya başladı ( batık idi Bankalar )

Yani bu devlet tutup da ev sahibine saplar ise. Kimseye sürpriz olmaz. Zaten %25 vs radara girdi ev sahibi. Radardan çıkana kadar biraz can sıkabilir devlet.
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku

7. Ne olduysa şu 2-2.5 yılda oldu ...

Her yerde bol bol kiralık daire ilanı vardı şimdi yok oldu...

8.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Ne olduysa şu 2-2.5 yılda oldu ...

Her yerde bol bol kiralık daire ilanı vardı şimdi yok oldu...
    Ülkeye giriş yapan ve sayısı belli olmayan yabancılar, sığınmacılar, mülteciler adına ne derseniz diyin en önemli etkenlerden biri bence.
    Ülke nüfusunun % 10-20’si kadar yeni insan girdi ülkeye.
    Bunlar da bir yerde yaşayacak sonuçta. Ama ev alarak ama kiracı olarak.

Sayfa 728/1312 İlkİlk ... 2286286787187267277287297307387788281228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •