Sayfa 218/1312 İlkİlk ... 1181682082162172182192202282683187181218 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 1,737 - 1,744 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Euro bazlı satış

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Euro bazlı kira

3. Yok halen bizene dövizden bura Türkiye tl konuş derseniz uzun vade borç verirken ya altın yada döviz borç veriyoruz. Yani herkes kendince uygun ticaret yaparken insanlar sırf karalamak için işine geldiği noktadan olaya bakıyor.

4. Yani demek istediğim tl çok değer kaybettiği için biz fakirleştik ve alım gücümüz azaldı. Herşey reel enflasyon oranında artarken ev fiyatları ve kiralar yeni arzlar olmadığı için yeni yeni fiyatlarına oturmaya başlıyor. Herşey yukarı koşarken asgari ücret olaydan bihaber emekliyor. Ha emlakta balon olayı ise tartışılır. Orta gelir gurubuna hitap eden konutlarda halen uygun yerler var herne kadar pahalı gözüksede kira amortisman çarpanıyla bakarsak evet uygun yerler var. Saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by sagdic Yazıyı Oku
    Yahu burada gerçekten ekonomiyi anlayıpmı konuşuluyor yoksa işkembe boş salla gitsin mantığıyla mı yazılıyor. Ne güzel avrupayı örnek veriyorlar acaba sınırların dışına çıkmışlarmı? Ben Fransada yaşıyorum yorumlar karmaşık.
    Malum ülkede kriz var 5-6 senedir yaşanan enflasyon inşaat maliyetlerine yansımamış. Aç bakim son dört senelik maliyet endeksini ve konut satış fiyat endeksini keza kira içinde aynı tablo herşeyi anlatır. Misal Süt dört sene evvel 1 lira peynir 5 lira kimse almıyor süt olmuş 5 lira peynir olmuş 8 lira vay efendim fırsatçıymış bilmem neymiş. Sorunu alan satanda değil ekonomi niye bu hale geldi diye sorgulamak lazım. Ha bu arada yazdıklarımdan siyaset çıkarmayın lakin sadece aydınlatma metni olsun diye yazdım. Allah herkesin işini rast getirsin. Bırakın artık şu kulp takıp kısır döngüde suçlu aramayı. Fransada euro bazlı son 3 senede yüzde 35 ev fiyatları arttı. Sadece inşaat maliyetleri malzeme endeksi yüzde 15 arttı.

abicim allah aşkına şu gurbetçi tayfası gelip burada bu ülke için fikir falan belirtmesin. sen bu ülkede gelir vergisi ödemiyorsan burada söz hakkın yok. senin değersiz fikirlerine de ihtiyaç yok

6. Fransa'dan Türkiye emlak piyasası hakkında atıp tutacağınıza Fransa'dan haberlerle gelin. Orada nasıl piyasalar? Paris'te hala sokakta yatan mülteciler var mı? Yoksa belediye topladı mı hepsini? Fare çeteleri hala turistlerin çantalarına dadanıyor mu? Fiyatlar nasıl? Şöyle kule manzaralı bir 1+1 kaça patlar? Bunlarla gelin bize

7. Al işte sırf laf olsun torba doldun diye illa yazacaksın değilmi? Ben nediyom sen nediyon. Neyi atıyormuşum bakalım? Ben 2016’da fransadaki sattığım evi buradaki arsama inşaat yaparak değerlendirdim. Arada mütahit yok kendim yaptırdım kalfalara. Ve şuan döviz bazlı halen maliyetine gelmediği gibi ordaki mülkümün yaptığı primde cabası. Şimdi konumuz gayrimenkuldü sanırım sana Fransanın neyini anlatayım ? Çok merak ediyorsan gir google amcaya oraya gitmene gerek yok. Boş beleş yorum yazmakda neyin kafası yazdığım satırlara yazık

8.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    abicim allah aşkına şu gurbetçi tayfası gelip burada bu ülke için fikir falan belirtmesin. sen bu ülkede gelir vergisi ödemiyorsan burada söz hakkın yok. senin değersiz fikirlerine de ihtiyaç yok
    Sen kendini ağamı sanıyorsun fukara neymiş söz sahibi değilmişim sen kendi egonda boğulacan az ayakların yere bassın . Ben bütün yatırımlarımı Türkiyeye yapıp 2016’da yerleştim. Senin ne sıfatla bu kelimeleri sarfettiğini anlamış değilim. Sen git köprüden atlada toplumun kalite oranı artsın. Benim ödediğim bergileri bilsen dudakların uçuuklar sen önce kendini sorgula bir faydan varmı topluma faydasız

Sayfa 218/1312 İlkİlk ... 1181682082162172182192202282683187181218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •