Sayfa 1113/1312 İlkİlk ... 11361310131063110311111112111311141115112311631213 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,897 - 8,904 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Birde şu var
    Emekliler bile maaşını dolara yatırırken herkesin altın ve dolara geçip fırsatları tl cinsinden kovalamasıda ilginçtir.bari para biriminide dolar yapsalarda herkes eşitlense…

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Aklıma gelmişken Kirada %25 sınırlamasının kiracıların iyiliği için yapıldığını zannedenler.. Ne kadar safsınız...
    Ve hala geçen ay "kiralar çok fahiş, %25 uygulaması uzatılsın" diyen kiracılar vardı.
    Kafada sebep-sonuç ilişkisi kurmaktan aciz.
    Kiraların %25 uygulaması yüzünden zıpladığını anlamaktan aciz.
    Bu kişiler bu zekayla nasıl ekmek buluyor hayret ediyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by sagdic Yazıyı Oku
    Birde şu var
    Emekliler bile maaşını dolara yatırırken herkesin altın ve dolara geçip fırsatları tl cinsinden kovalamasıda ilginçtir.bari para biriminide dolar yapsalarda herkes eşitlense…

Kesinlikle çok doğru.

Bir de "maaşım artsın ama fiyatlar artmasın"cı tayfa var.

Geçen twitterda rastladım öyle birine.
    Dedim madem yüksek diyorsun, peki ev fiyatları kaç olursa alırsın?
    Dedi 2019 rakamları olursa alırım.
    Yahu iyi de, 2019'da asgari ücret 2 bin lira, dolar 5 lira, üste bir de konut fazlası var.
    Şimdi asgari ücret 11 bin, dolar 25, bir de konut arzı sıkıntılı.

Kışın sera domatesi için "geçen yılki yaz fiyatı olursa alırım" demeye benziyor.
    Eski fiyatlar bugün olsa sen 1 tane almadan başkası komple mahalleyi alır.

Tabi satan da malını çerez fiyatına niye satsın, o da ayrı bir saçmalık.

4.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Ve hala geçen ay "kiralar çok fahiş, %25 uygulaması uzatılsın" diyen kiracılar vardı"
    Kafada sebep-sonuç ilişkisi kurmaktan aciz.
    Kiraların %25 uygulaması yüzünden zıpladığını anlamaktan aciz.
    Bu kişiler bu zekayla nasıl ekmek buluyor hayret ediyorum.
    Bir metanın karaborsa olmasını isterseniz ona sınırlamalar koyarsınız.
    Örneğin Arjantin, Lübnan, Venzuela, İran vb ülkelerde döviz alımı kısıtlandığı anda piyasada döviz karaborsa olur ve reelde 3-5 katına pahalıya satılır. Bu ülkeler bunu planlı olarak yapıyor aslında. Yani dövizin karaborsada olması işlerine geliyor.

Yine aklıma gelmişken bir ara ülkemize kısa süreliğine Uber gelmiş ve taksi hizmetinde serbest piyasa oluşmuş ve taksi ücretleri, plaka fiyatları düşmeye başlamıştı hemen uber ile meydana gelen serbest piyasa yasaklandı. Acaba neden...?

-------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    https://t24.com.tr/video/antalya-hal...n-yurudu,55196

Antalya'da durum, İstanbul ve İzmir'den de vahim.
    Ya karavan ya çadır hayatına geri döneceğiz.
    Yaylalarda oba hayatı bizi bekliyor.

tamamen vurudm duymaz olduk
    şurada yürüyen sayısı saymadım ama 10 civarı
    geçen haftaiçi sinop meydanda memura verilen zamların düşüklüğüne ilişkin eylem vardı saydım toplam 7 eylemci 3 gazeteci 10 civarında polis vardı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    tamamen vurudm duymaz olduk
    şurada yürüyen sayısı saymadım ama 10 civarı
    geçen haftaiçi sinop meydanda memura verilen zamların düşüklüğüne ilişkin eylem vardı saydım toplam 7 eylemci 3 gazeteci 10 civarında polis vardı
    hocam siyasi yollarda çözüm kapandı, KK olduğu sürece RTE nin ölüsü bile oy rekoru kırar.

bugün benzin ve dolar 50 TL olsun ve Kasım da seçim olsun RTE oyunu ciddi biçimde arttırır.

herkes bunun farkında o yüzden hepimizin modu koy göte.

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Kesinlikle çok doğru.

Bir de "maaşım artsın ama fiyatlar artmasın"cı tayfa var.

Geçen twitterda rastladım öyle birine.
    Dedim madem yüksek diyorsun, peki ev fiyatları kaç olursa alırsın?
    Dedi 2019 rakamları olursa alırım.
    Yahu iyi de, 2019'da asgari ücret 2 bin lira, dolar 5 lira, üste bir de konut fazlası var.
    Şimdi asgari ücret 11 bin, dolar 25, bir de konut arzı sıkıntılı.

Kışın sera domatesi için "geçen yılki yaz fiyatı olursa alırım" demeye benziyor.
    Eski fiyatlar bugün olsa sen 1 tane almadan başkası komple mahalleyi alır.

Tabi satan da malını çerez fiyatına niye satsın, o da ayrı bir saçmalık.
    Yaz günü Pazarda 50 TL'den aşağı domates yok. Halkın alım gücü domatesede yetmiyor ama domates fiyatları düşmüyor. Ev fiyatları neden düşsün. Domatesi üretimi 1 ayda çoğaltılabilir. Ama ev için 3 sene geçmesi gerekiyor. Kimse rüya görmesin.
    Ayrıca arsa fiyatları roketliyor. Konut malzeme fiyatları roketliyor. Usta yevmiyeleri roketliyor. Ama konut fiyatları düşecek.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

8.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Yaz günü Pazarda 50 TL'den aşağı domates yok. Halkın alım gücü domatesede yetmiyor ama domates fiyatları düşmüyor. Ev fiyatları neden düşsün. Domatesi üretimi 1 ayda çoğaltılabilir. Ama ev için 3 sene geçmesi gerekiyor. Kimse rüya görmesin.
    Ayrıca arsa fiyatları roketliyor. Konut malzeme fiyatları roketliyor. Usta yevmiyeleri roketliyor. Ama konut fiyatları düşecek.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
    İşte bende buna hayret ediyorum. İstanbul’da usta yevmiyeleri 1250₺-1500₺ arası fiyatlara dayandı. Malzeme arsa keza fizan. Aç tavuk kendini buğday ambarında sanarmış
    300 bin nezaman olucak bizde alalım üç beş tane

bakarsın bi sabah uçmuşuz dolar 50kuruş hepsi olur

Sayfa 1113/1312 İlkİlk ... 11361310131063110311111112111311141115112311631213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •