Sayfa 1063/1312 İlkİlk ... 635639631013105310611062106310641065107311131163 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,497 - 8,504 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    5000 adet brnce ankara için çok düşük bir.rakam olur. Benim takip ettiğim mahallenin birinde eskiden 200 den aşağı kiralık ilanı olmazken bugün 18 tane var. Geçen haftalarda 10 a kadar düşmüştü.

https://www.sahibinden.com/kiralik-d...amuklar-mah.#/
    Benim baktığım yerde kira çarpanları 20 yılın altına düşmüş. Kredi limitleri açsalar hareket olacak gibi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Benim baktığım yerde kira çarpanları 20 yılın altına düşmüş. Kredi limitleri açsalar hareket olacak gibi.

Kredi limitinin hangi faiz oranindan açılmasini öngöruyorsunuz?

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,083
    Blog Entries
    12
    Türkiye geneli Mayıs ayı 287.059 gayrimenkul satışı ;
    https://www.sozcu.com.tr/2023/emlak/...=alt_surmanset

Böylesi de varr!
    https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem...-etti-7710627/

4.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Kredi limitinin hangi faiz oranindan açılmasini öngöruyorsunuz?

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Herhangi bir öngörüm yok.
    Ama ben olsaydım. 1-2 milyon ile limitli, son bir yılda kira ödediği banka kayıtları ile ispatlı, üstünde ev olmayanlara yönelik konut kredisi çıkarırdım.
    Normalde böyle şeyleri desteklemem, ama artık her şey serbest diyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Herhangi bir öngörüm yok.
    Ama ben olsaydım. 1-2 milyon ile limitli, son bir yılda kira ödediği banka kayıtları ile ispatlı, üstünde ev olmayanlara yönelik konut kredisi çıkarırdım.
    Normalde böyle şeyleri desteklemem, ama artık her şey serbest diyorum.
    Yine almazlar hocam.
    Kiracılık bir tercihtir.
    Çok düşük gelirlerle, her şeyden kısarak, bodrum katı dahi olsa ev alanlar var. Bir de 2 milyonluk evi çok rahat alabilecekken 5-6 milyonluk evde kirada oturmayı tercih edenler var.

Ha tabi ki kimse yaşam standardını düşürmek zorunda değil, 2 milyonluğu beğenmeyenler 6 milyonlukta kirada oturmakta özgürdür.

Ama sonuçta eline fırsat verdiğinizde o adam 6 milyonluğu da, 2 milyonluğu da, 4 milyonluğu da almayacak.
    Hemen başlayacak "bu ev bu fiyatı etmez, balon var, şu var, bu var" demeye.
    Ev almaya niyeti olmayan kesimin kafasına bir çanta para atsanız yine almazlar.
    İmzamdaki kişiler onlar.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Yine almazlar hocam.
    Kiracılık bir tercihtir.
    Çok düşük gelirlerle, her şeyden kısarak, bodrum katı dahi olsa ev alanlar var. Bir de 2 milyonluk evi çok rahat alabilecekken 5-6 milyonluk evde kirada oturmayı tercih edenler var.

Ha tabi ki kimse yaşam standardını düşürmek zorunda değil, 2 milyonluğu beğenmeyenler 6 milyonlukta kirada oturmakta özgürdür.

Ama sonuçta eline fırsat verdiğinizde o adam 6 milyonluğu da, 2 milyonluğu da, 4 milyonluğu da almayacak.
    Hemen başlayacak "bu ev bu fiyatı etmez, balon var, şu var, bu var" demeye.
    Ev almaya niyeti olmayan kesimin kafasına bir çanta para atsanız yine almazlar.
    İmzamdaki kişiler onlar.
    --ev alma...ancak ev alacak para, değer kaybetmeyecek bir enstrümanda dursun...fırsat kovalasın..

--ülkede kiracı olmak daha iyi...hem daha karlı hem de özgürlük veriyor...

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    5000 adet brnce ankara için çok düşük bir.rakam olur. Benim takip ettiğim mahallenin birinde eskiden 200 den aşağı kiralık ilanı olmazken bugün 18 tane var. Geçen haftalarda 10 a kadar düşmüştü.

https://www.sahibinden.com/kiralik-d...amuklar-mah.#/

Millet hepten 3 kağıtçı olmuş
    Linkini verdiğim yerde 18.500 tl ye kiralık yazan 2 ilandaki ev aynı ev
    Sabah baktığımda biri 18.500 diğeri 20.000 yazıyordu.
    20000 olan emlakçıdandı.
    Emlakçıya mesaj attın senin ilan verdiğin evin aynıso 2-3ilan yukarıdan sahibinden 18.500 yazıyor dedim.
    Abi bakalım diye mesaj attılar
    Sonra bir mesaj daha attılar
    Abi evsqhibi bize haber vermemiş diye.
    Evsahibi hem kendi kiraya verip hem emlakçıya vermişsse çok saçma sahibinden tutmak varken niye emlakçıdan tutsun
    Emlakçı 18.500.e sahibinden verilen ilanı 20.000 den vermişse ne amaçlamıştır.
    Sonunda iki ilanda 18.500 e eşitlendi.
    Hiç tanımadığım birine farkında olmadan ayda 1.500 tl kazandırdım.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Nisan'da 6milyon olan evin fiyatını 8 milyona çekmiş vatandaş. Nedense hala satılamadı

İlana koyduğunda 300bin dolar ederken şu an 410bin dolar ediyor ev. Mesaj atacam buna 10 milyon az hocam civardaki evler 20 milyondan başlıyor diye

Sayfa 1063/1312 İlkİlk ... 635639631013105310611062106310641065107311131163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •