Sayfa 1110/1312 İlkİlk ... 11061010101060110011081109111011111112112011601210 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,873 - 8,880 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Rize'ye dünyanın hiçbir yerinden göç olmaz kendimizi kandırmayalım. Bazen gerçek kabak gibi gözümüzün önündedir. Evin fiyatı kazıktır...
    Bu kadar sabit fikirli olmamak lazım. Ben dönüyorum mesela, istteki evimi de tutacağım. 2-3 sene içinde Rize’ye taşınacağım, bu sayılmaz mı? Teori hemen çökmüş oldu. Ezbere konuşmamak lazım.

Ev fiyatları dolar bazında zirveye yakın olabilir. Ama kazık vs, o evsiz tayfanın sanal alem fantezisi…kazık her malda olabilir, ama ortalama fiyatlara bakacak olursak, kazık filan görmüyorum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Baktığım sıfır evler 3-4 milyon arası. Bana pahalı geliyor. İstanbul’da benzer bir evde oturuyorum, 5 milyon filan, sadece ev 15 yıllık. Yine de göreceli olarak Rize’de 4 milyona ev bana pahalı geliyor, ya istteki 5 milyon ucuz, ya da Rize’deki 4 milyon pahalı.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu kadar sabit fikirli olmamak lazım. Ben dönüyorum mesela, istteki evimi de tutacağım. 2-3 sene içinde Rize’ye taşınacağım, bu sayılmaz mı? Teori hemen çökmüş oldu. Ezbere konuşmamak lazım.

Ev fiyatları dolar bazında zirveye yakın olabilir. Ama kazık vs, o evsiz tayfanın sanal alem fantezisi…kazık her malda olabilir, ama ortalama fiyatlara bakacak olursak, kazık filan görmüyorum.

Haklısınız.

Bence de ev fiyatları gayet normal.

3. İngiltere ve ABD'den getirilen ekonomistlerin
    özellikile gayrımenkul kazançlarına ve
    emlak vergilerine yönelik
    bir REFORM yapmak istedikleri ama
    Reis'in yüksek dirayetli duruşuyla bu konunun şimdilik
    maliye arşivinde BİR numaralı dosyada
    muhafazaya alındığı idda ediliyor...

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Yıl başında baktığım 1+1 85000 dolar ediyordu, Mart'ta 83bin dolar iken şu an 72500 dolar civarında fiyatı. Trend aşağı.

ytd
    Fiyatın düşüş eğilimde olması normal şu anda normal bir süreçte değiliz. Bir belirsizlik var. Toplumda faizin ve doların yükseleceği beklentisi mevcut. Bu değişkenler yerine oturunca tekrar bakmak gerekiyor.
    Honda civic 1,5 milyon, bahse konu ev 1,9 milyon.
    Hangisi pahalı hangisi ucuz bilemedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Fiyatın düşüş eğilimde olması normal şu anda normal bir süreçte değiliz. Bir belirsizlik var. Toplumda faizin ve doların yükseleceği beklentisi mevcut. Bu değişkenler yerine oturunca tekrar bakmak gerekiyor.
    Honda civic 1,5 milyon, bahse konu ev 1,9 milyon.
    Hangisi pahalı hangisi ucuz bilemedim.

Derviş öncesi araç fiyatları ile ev fiyatları hemen hemen aynıydı. Dünya para basamaya başlayınca bize düşen paralarla enflasyon ve faizler düştü. Sanal zenginlik oluştu. Güzel güzel yiyen yedi.

Şimdi özümüze dönüyoruz ancak 2001 öncesini dünya liderimiz vatandaşa aratacak.

He anlayan olur mu, sanmam. Cahil insan mutlu insandır sonuçta.

6. ABD 30 yıllık mortgage faizleri son 21 yılın en yükseğinde.

FED verilerine göre ABD geneli ortalama YENİ EV fiyatları 568.700 dolardan mayıs sonu itibariyle 483.700 dolara geriledi. Covid öncesi 380 bin dolar civarlarında seyrediyordu. Yeni ev fiyatları 2023 başından bu yana düşüyor.

Aynı dönemde ABD tüketici enflasyonu %18,2

Enflasyona göre ev fiyatlarını oranlarsak 380.000*1,182=449.000usd.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    ABD 30 yıllık mortgage faizleri son 21 yılın en yükseğinde.

FED verilerine göre ABD geneli ortalama YENİ EV fiyatları 568.700 dolardan mayıs sonu itibariyle 483.700 dolara geriledi. Covid öncesi 380 bin dolar civarlarında seyrediyordu. Yeni ev fiyatları 2023 başından bu yana düşüyor.

Aynı dönemde ABD tüketici enflasyonu %18,2

Enflasyona göre ev fiyatlarını oranlarsak 380.000*1,182=449.000usd.
    Onlarda sabit faizle mortgage var mı ? Yoksa 5 yıl veya 10 yıl güncellemeli değişken mi ?

8. Bu arz sıkıntisi safsatasini da müteahhitlik sirketleri cikariyor , işine gelen de sagda solda anlatiyor heralde.....

Kardeşim ülkemizde yerli -yabanci - kaçak, kac aile var ki sokakta yatip kalkan !!!

Ben hic duymadim haberlerde , varmi bilen gören...

Peki turkiyede kac boş konut var , satilik veya kiralik !...... onbinlerce....

Arz sıkıntısıymış...

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 1110/1312 İlkİlk ... 11061010101060110011081109111011111112112011601210 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •