Sayfa 1167/1312 İlkİlk ... 16766710671117115711651166116711681169117712171267 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,329 - 9,336 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Borsa ateş ediyo betoncular izliyor

ytd

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Borsa ateş ediyo betoncular izliyor

ytd
    Sanırım bikmiş broker demişti. Borsada kendi paranın hırsızı olacan. Zamanı geldi mi alıp gayrimenkule yatıracan.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

3. Bu başlık altında 1 hafta boyunca bir tek mesaj yazılmadığı zamanlar gördüm.
    Şu son zamanlada ise ev fiyatlarının düşmesi gerektiği yönünde yoğun bir mesaj yağmuru var. Sayfa sayısı çok hızlı ilerliyor.

Bu durum "ev almak aptallık abi yaa, ev satanlar çuvalladı yaa, bu rakamlar balon yaa" diyenlerin aslında ev almak içn pusuda beklediğinin (ve bekledikçe morallerinin bozulduğunun) göstergesi.
    Hayır yani aklında emlak yatırımı zerre kadar bile olmasa, zaten bu başlığa uğramazdın bile.
    Zira dediğim gibi, günlerce kimsenin uğramadığı dönemler gördük.

Eski bir mesajım vardı, bulursam onu ekleyeceğim.

4.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Sanırım bikmiş broker demişti. Borsada kendi paranın hırsızı olacan. Zamanı geldi mi alıp gayrimenkule yatıracan.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi
    Hüstadların lafı ile iş yapmam.

Kiracı dırdırı çekmek isteyen buyursun

5. bankalarca kullandırılan konut kredileri ortalama faizi 2 ay önce yıllık %18 iken şimdi %34 e yükselmiş. sanırım yükselmeye de devam edecek bir süre. bildiğim kadarı ile zaten bankaların verdiği konut kredisi miktarı çok düşüktü, şimdi onu da vermek istemiyorlar. yoksa bunlar konut piyasasındaki balonu bitirmeye mi çalışıyorlar, allah korusun
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Yine bir medya manipülasyonu, Tayin zamanlarında açık olan yerlere bir bakın bakalım. Nereler açıkmış.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
    şuan il dışı var . istanbul ve surilerin bastığı iller açık .millet oradan kaçıyor . onun harici yerinden memnun olmayan il içi tayin kullanıyor .

7. Eskileri karıştırırken şunu buldum.
    2021 yılından bir mesajım.
    O zamanlar enişte cillop gibi yeni ara kat dairesini 1 kilo altın fiyatına veriyormuş.
    3 tane eski daire birdenbire satılınca bu yeni daireyi satıştan çekmişti.
    İyi ki çekmiş.
    Şimdi çeliktepede 1 kilo altın fiyatına bodrum bile vermiyorlar. Biz bugün 1.7 milyona versek emlakçı hiç ilana koymadan direkt kendisi alır.

Burada iki şeye dikkat çekmek istiyorum.

1- Şu anda da aynı o zamanki gibi ilanlardaki fiyatın biraz aşağısına ev almaya hazır bir kitle var, ama hep düşüş beklentisinde oldukları için bir türlü alamıyorlar. Medyadaki fahiş algısından dolayı kilitlenmişler. Gözlerinin önünden akıp giden trene bir türlü atlayamıyorlar.

2- Şu anki baloncu kesim, o zaman da balon muhabbeti yapıyordu.

Şu aşağıdaki mesajı attığım günlerde "emlak TL bazlı bir yatırımdır" diyenlere, emlağın döviz bazlı olduğunu ve hatta dolar enflasyonunu bile üzerine katacağını yazmışım.
    Ve kattı neticede..

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Benim enişte satılık evine bir yıldır 500 istiyordu (1 kilo altın parası), ama soran bile yoktu.
    Altın 600 oldu, eve 500'e müşteri çıktı.
    Altın 700 oldu, eve 600'e müşteri çıktı.
    Bugün 600 veren kişiler, ev 500 iken ortalıkta yoktu. Döviz ve altın yükseldikçe teklif ettikleri rakam yükseldi.
    Altın 800 olunca da 700'e müşteri çıkacak eminim.

Alın işte, basbayağı altına ve dövize endeksli emlak.
    Kulaktan kulağa mişli mışlı hikaye değil, bizzat birinci elden ispat. Daha ne diyeyim?

Siz düşeceğine inanıyorsanız eyvallah.
    Herkesin beklentisi farklı olacak tabi ki. Belki de ben yanılırım.

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Eskileri karıştırırken şunu buldum.
    2021 yılından bir mesajım.
    O zamanlar enişte cillop gibi yeni ara kat dairesini 1 kilo altın fiyatına veriyormuş.
    3 tane eski daire birdenbire satılınca bu yeni daireyi satıştan çekmişti.
    İyi ki çekmiş.
    Şimdi çeliktepede 1 kilo altın fiyatına bodrum bile vermiyorlar. Biz bugün 1.7 milyona versek emlakçı hiç ilana koymadan direkt kendisi alır.

Burada iki şeye dikkat çekmek istiyorum.

1- Şu anda da aynı o zamanki gibi ilanlardaki fiyatın biraz aşağısına ev almaya hazır bir kitle var, ama hep düşüş beklentisinde oldukları için bir türlü alamıyorlar. Medyadaki fahiş algısından dolayı kilitlenmişler. Gözlerinin önünden akıp giden trene bir türlü atlayamıyorlar.

2- Şu anki baloncu kesim, o zaman da balon muhabbeti yapıyordu.

Şu aşağıdaki mesajı attığım günlerde "emlak TL bazlı bir yatırımdır" diyenlere, emlağın döviz bazlı olduğunu ve hatta dolar enflasyonunu bile üzerine katacağını yazmışım.
    Ve kattı neticede..
    bugün 1 kg altını hangi sarrafa götürsen 1,7 milyon TL verir. Sarraf sana 1,5 milyon vereyim demez. ama konut öyle değil işte alıcı piyasası ayrı satıcı piyasası ayrı. senin gözünde 1,7 milyon olan daire bir başkasının gözünde 1,2 milyondan fazla etmez.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 1167/1312 İlkİlk ... 16766710671117115711651166116711681169117712171267 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •