Sayfa 94/1312 İlkİlk ... 448492939495961041441945941094 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 745 - 752 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    Sistem derinlerine girince bu kredi olarak dagıtılan paralar aslında yurtdısı kaynaklı..Sana kredi veriyor bankana para saglıyor ama dıyor ki kobiye verme fabrikaya verme.. Araba alana ver , ev alana ver bu şartlar altında sana veriyor. Sahsen ev ve araba kredisi verilmesini yasaklarım ben bankaların
    Marshall yardımı gibi yani.
    Vay canına.. İşte bunu bilmiyordum..
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Felaket senaryolarına meraklıyım.
    Herkesin aldığı bilindik önlemler bir yana, en akla gelmeyecek durumlar için bile bir ön hazırlığım vardır.
    İnanır mısınız evimde telsiz bile var. İki tane de yangın tüpü.
    Hatta sarı ikaz, kırmızı ikaz, siyah ikaz gibi şeyler yazan sivil savunma panosu bile.

% 20, 10, 5, hatta % 0.01 ihtimalle olabilecek felaket senaryoları için bile tedbir alan bir karakterdeyim.

Ama tedbir almak başka, % 1'in korkusuna kapılıp % 99'u gözden kaçırmak başkadır.

usta ben tahtası kapanmış hissede yatırımcının acımadıki acımadıki modunda olduğunu bile gördüm.

geldiğmiz şuanki durumda ben sadece gm değil hiç birşeye yatırım yapacak gözü ile bakamıyorum "şuanki durumda" tekrar edeyim.

buna altın borsa aklına gelebilecek her yatırım dahil.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Ankara batıkentte bile evler 1 milyon olmuş. Orta kesim artık kümes alamaz.

4. Adamın arsasının üzerine kooperatif site yapıyor, 33 yıl sonra ancak karar çıkıyor:
    https://www.youtube.com/watch?v=V91T6ptkWUc
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Ankarada 1 milyon olmuşsa güzel anadolu şehirlerindede 1 milyon olur. Anadoluya talep hergeçen gün artıyor, bazı şehirlerde fiyat artışı inanılmaz.

F5121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Orta kesim diye bir grup kaldimi ki !..

Sistem parası olani yaşatmaya, olmayani da köle yapmak uzerine kuruluyor...

Paraya hükmedenler alt kesimin asla rahat etmesini istemez...

Insanlara karninin doyduguna şükretmesi öğretilmiş, öyle yaşaması istenmiş - isteniyor ehli müslim büyüklerimiz tarafindan....

Mevcut iktidari eleştiren grubumuz iktidari ele gecirse farkli mi olacak, hayir....

Nerden biliyoruz bunu, bu forumda 8 10 evi olupta iktidari eleştirenler bile hala evlerin kiralarin ucuz oldugunu savunuyor...

Benim evim yok ama bence de evler ve kiralar cok ucuz o ayri
    Hepsi %100 zam gormeli en azindan..

Ödenemeyecek kıvama gelmeli Sonrasina o zaman bakariz

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Kombili eski ev alacaklara bir uyarı yapmak isterim, alacağınız evin kombisi binadaki bacaya bağlı ise gaz dağıtım şirketleri bunun yatay baca olması şeklinde revize edilmesini istiyor yoksa gazı kesiyorlar.

Bu durumda kombi yenisi ile değişiyor, yatay baca uzunluğu 3 metre (yanlış hatırlamıyorsam) ile sınırlı, daha üstünde ise kombinin yeri değişiyor, balkona alınıyor, balkona alınırsa balkonun kapalı olma şartı var, pvc ile balkon kapalı hale getiriliyor vs.

Sonuçta 20 bin tl'yi geçen masraf çıkabiliyor.

İşin trajikomik tarafı ise Avrupa ülkelerinde yatay baca yasaklanmış ve dikey baca olmak zorunda. Dikey bacanın çelik olması vs. gibi şartlar var.

Bizim ülkemizde eski binalarda dikey baca bulunmakta ancak bunlar baca tuğlası ile yapıldığından kabul görmüyor. Dikey bacada ise avrupadaki şartlara benzer şartlar var.

Şimdi 5-10 sene sonra bu yatay bacalar yasaklanır mı bilinmez ama yeni inşaatlarda mevzuata uygun dikey çelik bacalı imalat yapılması şart.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,827
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Zincirleme kurnazlık söz konusu.
    Bankalar 30 yıl sabit faizle kredi veriyor.
    Bu ülkede enflasyonun 30 yıl düşük gittiği görülmüş şey değil. Elbet o kredi taksitleri kuşa dönecek.
    Bundan faydalanmak isteyen vatandaş kredilere ve evlere hücum ediyor.
    Hatta "nasıl olsa kiralar yükselecek ama kredi taksitleri sabit kalacak, o zaman evin kirası kredisini öder" diye düşünen bazı uyanıklar normalde 1 daire alacak peşin parası varsa, bunu 5-6 daireye peşinat yaparak hepsini krediyle alıyorlar.
    Böylece evlere hücum başlıyor.
    Bunu gören müteahhitler de fiyatları tavana vurduruyorlar.

Ev almak için tasarruf edip nakit para biriktirenler bu işten zararlı çıkıyor.

Enflasyon düşükken rekor kar açıklayan bankalar, şimdi enflasyon yüksekken o tahsil edecekleri düşük konut kredisi taksitleri yüzünden zarar yazacaklar mı çok merak ediyorum.
    O da muhtemelen yine döner dolaşır vatandaşın cebinden çıkar.
    Yanlış politikalar hep uyanıkları daha zengin, sade vatandaşı ise daha fakir yapar.
    Evet, bankacılık sektörünün karlılığı sürekli düşmekte,geçen sene emlak için verilen kredilerin payı da var elbet. Tahsili Gecikmiş Alacaklar, grup 2 krediler vb takibatını 30 hazirana kadar ertelemişlerdi, bunlarda hesaba katılırsa iyice düşecek ama sanırım bir erteleme daha gelir.

Bankacılık sektörünün kârı düştü

Bankacılık sektörünün ocak ayı net kârı geçen yıl aynı döneme göre yüzde 45.2 düşüşle 4.34 milyar lira oldu.

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...stu-2-6288910/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 94/1312 İlkİlk ... 448492939495961041441945941094 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •