Special Days Image
Sayfa 349/1312 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449849 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,785 - 2,792 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Oturmak için içinde kiracı olan ev alırsanız dikkat edilmesi gereken noktalar var.

Kiracının kontratı diyelim ki Şubat 2022 sonunda bitiyor. Daireyi aldıktan itibaren 1 ay içinde ihtarname çekmeniz gerekir. Kiracı sözleşmenin bittiği tarihte evi boşaltmak zorundadır. Boşaltmazsa tahliye davası açarsınız.

Eğer sözleşme bitimine 6 ay yada daha fazla süre varsa, 6. ay sonunda evi boşaltmak zorundadır. Boşaltmazsa tahliye davası açarsınız. Bu davanın öyle 3 yıl sürme şansı yok. 3 ila 5 ayda sonuçlanır.

Dikkat edeceğiniz nokta satın aldığınız tarihten itibaren 1 ay içinde ihtarname çekmeniz. Bu süreyi kaçırırsanız eski ev sahibi ile olan kira sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. İhtiyaçtan dolayı tahliye davası açmak durumunda kalırsınız ki bu biraz daha uzun sürecektir.
    Altı çizili ve kalınlaştırılmış yerler her şeyi açık açık ifade ediyor.

Halen anlaşılmıyorsa yapılabilecek bir şey yok.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Cevap efsane olmuş. Yukardaki küfürleri görmeyip, kardeşim kelimesine takılması da bir garip olmuş.
     Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Tekrar okudum. Dediğim gibi yanlış bilgilendirmişsiniz. Kontrat bitimi de olsa yeni ev sahibinin ihtiyaç, esaslı onarım gibi. yasal tahliye nedenleri olmadan tahliye talebi asla kabul edilemez.

Yaklaşık yirmi yıldır bu forumu kullanırım. Daha önce ne "kardeşim" gibi bir hitap şeklini içeren üslubun hoş karşılanmadığını ne de böyle bir hitabın seviyeyi düşürdüğünü duymuş değilim. Ha sadece arada bir, bir iki sorunlu arızalı tiplerin sizin gibi serzenişleri olmuyor değil ama onu da "Tamam tamam öyle olsun." deyip gönüllerini hoş tutuyoruz. Sizin de gönlünüz hoş olsun beyefendi.
    Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sn renkly çok ironik olan bir başka nokta daha var.kimin haklı kimin haksız olduğundan bağımsız olarak sanal ortamda konunun tartışılması esnasında bu forum gibi eğitim düzeyi çok yüksek insanlar neredeyse mahkemelik olacaklar.bir de bu toplumda kiraci evsahibi ilişkilerini şu son ortamda bir düşünsenize.neler neler olacak.o ilişkiler çok sıkıntılara gebe.

Bu arada benim de kiracılar var.asla aile ortamında konuyu uzatmam.kimse ailesinin yanında rencide edilmemeli .baya dezavantajlı olduğum durumlar oluyor.ama kriz var. Benim dayanma gücüm onlardan fazla.dunya malı dünyada kalır.bu konular o kadar da önemli değil.bu ara hoşgörü şart.bu iş krizden çıktı. Buhrana gidiyor

5.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Bu şekilde hakaret etmeye hakkınızın olmadığını bildirir, haddinizi bilmeye davet ederim. Yukarıdaki ettiğiniz hakaret için özür dilemezseniz sizi mahkemeye vermek durumunda kalacağım ki bir forum üyemiz bunu çok iyi bilir.
    Özür diledim ya bey efendi, tekrar dilerim, hiç sorun değil, bunda ne var. Buyurun: Özür dilerim. Siz mutlu olun yeter.

6.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Özür diledim ya bey efendi, tekrar dilerim, hiç sorun değil, bunda ne var. Buyurun: Özür dilerim. Siz mutlu olun yeter.

Dediklerimiz aynı mahiyette yani oturmak için alınan evden ve ihtiyaç halinde tahliye ile ilgili yaklaşık olarak hukuki süreleri yazmıştım.

Sanırım "dikkatli okursanız" sözüm yanlış anlaşıldı. Ama sert bir şekilde yazmadığımı bilmenizi isterim. Gözünüzden kaçmış diyerek ve detaylı yazmam daha doğru olurdu. Geçmiş yazılarınızı da okuyunca saygıdeğer bir forum üyesi olduğunuzu farketmiş bulunuyorum. Umarım siz de tatlıya bağlamışsınızdır. Sevgiler.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Dediklerimiz aynı mahiyette yani oturmak için alınan evden ve ihtiyaç halinde tahliye ile ilgili yaklaşık olarak hukuki süreleri yazmıştım.

Sanırım "dikkatli okursanız" sözüm yanlış anlaşıldı. Ama sert bir şekilde yazmadığımı bilmenizi isterim. Gözünüzden kaçmış diyerek ve detaylı yazmam daha doğru olurdu. Geçmiş yazılarınızı da okuyunca saygıdeğer bir forum üyesi olduğunuzu farketmiş bulunuyorum. Umarım siz de tatlıya bağlamışsınızdır. Sevgiler.
    Rica ederim, hoş sözleriniz için de teşekkür ederim. Yazınızı sonradan tekrar okuyunca aslında aynı şeyleri yazmış olduğumuzu fark ettim. Nihayetinde ikimiz de forumdaşlar için iyi niyetle bilgilerimizi paylaşmışken minik bir yanlış anlaşılma olmuş. Benden yana da hiç bi sıkıntı yok. Forumda karşılıksız yazıp paylaşım yapan herkesi çok seviyorum. Elinize sağlık. Selamlar saygılar.

8. Merhaba, kredi kullanıp bir daire almayı düşünüyorum. Dairede mal sahibi oturuyor. Benden 6 ay süre istiyor. 6 aydan önce daireyi boşaltmayacağını söylüyor. Çocukların okulu falan derken benimde işime geliyor. Burada yazılanları okuyunca şüpheye düştüm. Ya adam 6 ay sonra işlerim bozuldu vs. Deyip çıkmam diyebilir mi. Alım satım işlerini yapınca, noterden ihtar mı çekmeliyim ne yapmalıyım?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 349/1312 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •