Sayfa 638/1312 İlkİlk ... 1385385886286366376386396406486887381138 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,097 - 5,104 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Şuan hakkaniyet ölçüsünde düşünürseniz, temmuz ayında zam dönemi gelen bir konut için zam oranı kaç olmalı ?
    %80 enflasyon oranında yapmak lazım asgari ücretlide emeklide memurda bir yılda bu orandan fazla zam aldı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Abonelikleri elde tutmak etkili olabilir. En azından ev sahibini zor duruma düşüren kiracıyı, zor duruma düşürmek için bir koz olur.
    kiracı savcılığa şikayet ederse ev sahibi için kötü olur yanlız . en iyisi kiracı ile uzlaşma yoluna gitmek. en basitinden adam alır 5 kilo çimento döker tuvalete çıkacağı zaman.ev sahibi uğraşır yine.

3.  Alıntı Originally Posted by e.yegen Yazıyı Oku
    Konut fiyatları değerini buldu TL bazında yatay seyreder dolar bazında düşer hemen nakite dönmek için de ciddi iskonto ile satılır hele faizleri artırsinlar bakın o zaman nasıl patlıyor emlak..
    hükümet değişip gerçek enflasyon açıklanmaya başlayınca kiralara daha çok zam gelir. o oranda ev fiyatları artar mı bilmiyorum ama kiralar kesin artar. belki de seçimden önce oturmalık ev almak mantıklı . dah ucuz kredi uzun yıllar olmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Özel bankalar veriyor 1 milyon TL nin 120 ay ödemesi aylık 22.500 TL
    Bu şekilde kira öder gibi de alabilirsiniz )))
    garip bi zamandayız. kiralar 6 bin-8bin bulunduğum yerde . seneye kaç bin olacak ? zırt bırt ev sahibi çık diyecek taşınma masrafı şu bu ... 20bin i karı-koca çocuksuz çalışan bi çift öder .

5.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Hep söylüyorum hem ev sahibiyim hem kiracıyım.

Kiracım çıktı geçenlerde, mutfak tezgahı çatlamış. Yenisini sordum 40-50 Bin TL fiyat veriyorlar. Kiracımın aylık kirası 4.000 TL idi. 2.500 TL'ye tamir ettirdim. Evde herhangi bir şey bozulsa (Mesela FRANKE Ankastre var, Klimalar var, Kombi var v.s.), 3-4 bin TL'den başlıyor. Yeni bir şey almak 10-20 bin TL'den başlıyor. O bölgede kiralar 7'den başlıyor, 13-15'e kadar çıkıyor. Şimdi ben 4.000 TL'ye mi kiraya vereyim. Ya da %25 ile 5.000 TL mi diyeyim.

Ayrıca, ucuzaver, düzgün kiracı gelsin ödesin, tamamen yalan. Ucuza kiracı gelince, (babamdan biliyorum), direkt tepenize çıkıyor. Babam geçmiş dönemlerde 18 ay kirasını alamadığı oldu. Adamı çıkarmak için, üstüne de ek para verdi. Ama ben hakkı neyse , evin kira rayici neyse, onu almaya çalıştım. Ne eksik ne fazla. Hak geçmesin.
    şöyle bi gariplik var . bir süre sonra bu kiralar patlar . adamın 8 bin maaşı var 6 bin kira isteniyor . kimse sokakta yatmayacağına göre . bir yerde kiralar ödenemeyecek . yada bir şekilde kırıp sarıp ev alacaklar . inşallah kısa zamanda seçim olur da iki tarafta kurtulur bu durumdan. herkes için saçma çünkü.

6. 8.000 maşı olan adam 6.000'lik evde oturmaz. Benim daireyi, İstanbul'dan gelen birisi tuttu. 2 çocuğu da özel okula gidiyor. Kendisi de bir şirketin ortaklarından.

7. şu an karı koca çalışan öğretmenler bile aylığını30bin tl'ye getirebiliyorlar, yılbaşındaki zamlardan sonra 40ı gececekler. kiraların nereye düşmesini bekliyorsunuz?

8. Kira fiyatlarında bir gariplik yok. Ev fiyatlarının yanında ucuz bile kaldı. Büyükşehirlerde yaşamanın bir bedeli olmalıydı. New yorkta nasıl pahalıysa istanbulda o denli pahalı olacak. %300 enflasyon ortamında ev sahipleri taş mı kemirsin? Kirada evim yok ama empati kurabiliyorum. Milyonluk dairelerde 1 teneke yağ, 1 çuval un fiyatına oturmak isteyenler var.

Sayfa 638/1312 İlkİlk ... 1385385886286366376386396406486887381138 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •