Special Days Image
Sayfa 110/1312 İlkİlk ... 10601001081091101111121201602106101110 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 873 - 880 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Deprem Prof'u Ahmet ERcan yaz-kış adada ikamet ediyor...

burada ikamet edenlerinde 60-70-80'li yıllarda yapılmış binalarının yenilenmesinw müsaade edilmiyor,
    yerine zorlamayal saçma sapan güçlendirme yapın deniyor...
    oysa muhalefet partisi tıpkı istanbul'un farklı yerlerinde yapılanlar gibi biraz inşaat izni ile bu işi rahtaça yapılmasına ön ayak olbilir...
    Kimseyi yerinden kovmaya hakları yok...

ataşehirde tarım arzilerine 20-30 katlık yerler yaptırdılar...

istanbulda muhakak deprem kapıya dayanmadan kentsel dönüşüm işini bir yola koymak gerekir...
    vatandaşın maddi gücü yoksa devlet,belediye bu işin içerisine girmeli..
    yok bu işe devletin maddi kaynakları karışmasın deniyorsa , müthitleri bu işlere girmesini sağlayacak bazı adımların atılması ŞART...
    Tarihi binalar kendiliginden yıkılana yada * yakılana kadar tam dönüşüme , hatta dış görünüm degişimine izin verilmiyor. 2001 yılında istanbul tepebaşında bulunan ( kasimpaşa stadinin yaninda)tarihi bir bina, kiralik evimin tepesine göçene kadar tadilata izin verilmedi... Hatta binanin iç kismi catisi çoktükten sonra ön cephesindeki mermer sütünlar blok halinde ayakta kalmayi becermişti, onlarin bile yikilip bina yapilmasina izin vermedilerr... Anıtlar kurulu bakiyor galiba o işlere... Adalarda sit alani bildigim kadariyla ve bu alanlsrda bina degisimleri neredeyse imkansiz.... bunu degistirmeye Chp nin gücü asla yetmez..

Gerci orada ikameti olani cikarmayada kimsenin gücünün yetmemesi lazim ama o kisim karışık sanirim.... Allah kolaylik versin size.....

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Madem ki sayfanın konusu Ev-Emlak..
    Bende bir fikrimi yazayım ve Sizlerin düşüncesini rica edeyim..
    Şöyle ki;Osmaniye ilinde ev fiyatları dikkatimi çekti.Mesela 1+1 ler 70.000 TL Civarında.Uygun olduğunu ve yatırım/kullanım için alım düşünüyorum..Fakat orada güvenlik,yaşam,(soğuk havayı sevmiyorum) İklim ,temel gıda fiyatları konusunda ,bir bilgim ve fikrim yok..O bölgeye de (Mersin-Osmaniye,Antakya,) hiç gitmişliğim yok..
    Bu konuda sizler ne düşünürsünüz.Tavsiye edermisiniz.?.

3. O bölge hakkında bilgi sahibi olmak lazım.
    Ama ev yeni ve iskanlı ise eğer bana çok uygun fiyat geldi
     Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Şöyle ki;Osmaniye ilinde ev fiyatları dikkatimi çekti.Mesela 1+1 ler 70.000 TL Civarında.Uygun olduğunu ve yatırım/kullanım için alım düşünüyorum..Fakat orada güvenlik,yaşam,(soğuk havayı sevmiyorum) İklim ,temel gıda fiyatları konusunda ,bir bilgim ve fikrim yok..O bölgeye de (Mersin-Osmaniye,Antakya,) hiç gitmişliğim yok..

4.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Tarihi binalar kendiliginden yıkılana yada * yakılana kadar tam dönüşüme , hatta dış görünüm degişimine izin verilmiyor. 2001 yılında istanbul tepebaşında bulunan ( kasimpaşa stadinin yaninda)tarihi bir bina, kiralik evimin tepesine göçene kadar tadilata izin verilmedi... Hatta binanin iç kismi catisi çoktükten sonra ön cephesindeki mermer sütünlar blok halinde ayakta kalmayi becermişti, onlarin bile yikilip bina yapilmasina izin vermedilerr... Anıtlar kurulu bakiyor galiba o işlere... Adalarda sit alani bildigim kadariyla ve bu alanlsrda bina degisimleri neredeyse imkansiz.... bunu degistirmeye Chp nin gücü asla yetmez..

Gerci orada ikameti olani cikarmayada kimsenin gücünün yetmemesi lazim ama o kisim karışık sanirim.... Allah kolaylik versin size.....

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir de Adalar'da yapılaşma olmasın artık, kısıtlı alan var zaten. ABDde müstakil evlerin ekseriyetle 70-80 yıllık, adamlar 5-10 senede bir tadilatla kullanmaya devam ediyorlar. Adalar'da evini yenilemeye gücü olmayan gücü yetene satsın çıksın, ama kendi cebinden 1 kuruş vermeyecek diye fazladan kat izni peşinde koşmasın.

5.  Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Bir de Adalar'da yapılaşma olmasın artık, kısıtlı alan var zaten. ABDde müstakil evlerin ekseriyetle 70-80 yıllık, adamlar 5-10 senede bir tadilatla kullanmaya devam ediyorlar. Adalar'da evini yenilemeye gücü olmayan gücü yetene satsın çıksın, ama kendi cebinden 1 kuruş vermeyecek diye fazladan kat izni peşinde koşmasın.

olay saptırılıyor ,

vatandaş diyor ki yıkalım yenisini "aynısını" yapalım , belediye diyor ki , yıkıp yaparsan giriş artı bir kat yaparsın diyor...
    yok yıkmak istemiyorsan adeta makyaj şeklinde güçlendirme yap diyor...

ne zorluklar çıkarılıyor ,adeta mafya düzeni kurulmuş...avanta avanta avanta...en basitinden hazır beton yok , hazır beton yoksa eski usulle yapıacak betondan nasıl hayır beklenir...Vatandaş oy verdi bela aldı...hep zorluk hep zorluk...

Neden baş muhalaefet partisi ,kalelerinden olan Ataşehir ki daha 80'li yıllarda tarım yapılan yerlere 20-30 katlı binaların konulmasını sağladı ?

neden adalarda artı bir kat vererek kentsel dönüşüm işini kendi yağıyla yapılmasını sağlanmıyor ?
    böylece kışında adalarda 70.000 vatandaşın kalmasını sağlayacak ortam sağlanabilir...
    Hem yerinde dönüşüm deniliyor hem de vatandaş adeta kovuluyor ?

kimse bilmiyor depremin ne zaman geleceğini , ama dönüşüm yapmak isteye yardımcı olmak ,ortamı sağlamak hem çevre ve şehircilik bakanlığının , hem büyükşehir belediyesinin hem de adlar belediyesinin görevidir...

küçük olsun benim olsun deniyor...

Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Gidemediğiniz yer zannımca sizi üzer.. Bence kiraya vereceğiniz mülk en fazla 30-40km yakınınızda olmalı.. Harici bir çok sorun çıkma ihtimalinde zamanınız heba olur.. 150.000 lik 1+1 ler 900-1000 tl kira getirir.. İlk yatırım yapan için ideal test olur.. Ben 2008 den bu yana kira alan biri olarak önce 2 dükkan almıştım sonra ilave daire.. Gayrimenkulde en önemli şeylerden biride içinizin aldığı gayrimenkule ısınmasıdır.. Sakın acaba ile yola çıkmayın.. Saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    Gidemediğiniz yer zannımca sizi üzer.. Bence kiraya vereceğiniz mülk en fazla 30-40km yakınınızda olmalı.. Harici bir çok sorun çıkma ihtimalinde zamanınız heba olur.. 150.000 lik 1+1 ler 900-1000 tl kira getirir.. İlk yatırım yapan için ideal test olur.. Ben 2008 den bu yana kira alan biri olarak önce 2 dükkan almıştım sonra ilave daire.. Gayrimenkulde en önemli şeylerden biride içinizin aldığı gayrimenkule ısınmasıdır.. Sakın acaba ile yola çıkmayın.. Saygılar.
    Sn. Alidelta,

Dükkan yatırımınızı yaptığınızdan beri bilginiz varsa doluluk, getiri ve diğer deneyimlerinizi artısıyla eksisiyle paylaşırsanız sevinirim.

Syg
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. Alidelta,

Dükkan yatırımınızı yaptığınızdan beri bilginiz varsa doluluk, getiri ve diğer deneyimlerinizi artısıyla eksisiyle paylaşırsanız sevinirim.

Syg
    Sn Diproyal kirada dolar bazlı bir bölü üçe düştük getiri olarak ancak mülk değeri dolar bazlı kendini koruyor.. Nedeni benim iyi niyetten zam yapmamam.. 2017 de 375.000 e orta lüx bir daire aldım ve inşaat bitti.. Bir aya taşınacağım .. Şu an ederi 750-800 civarı ancak satılık daire yok sitede.. Bursa ihsaniye iyi bir semt..Eski dairemde ihsaniyede 2000 e kiraya vermeyi düşünüyorum.. yenisi 155 eskisi 148 metrekare.. İki site arası100 metre.. Yatırım açısından ibre daireden yana döndü.. Yine bir mülk düşünüyorum ama büyük ihtimal daire olacak gibi

Sayfa 110/1312 İlkİlk ... 10601001081091101111121201602106101110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •