Sayfa 661/1312 İlkİlk ... 1615616116516596606616626636717117611161 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,281 - 5,288 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Salla nasilsa belge yok, ispat yok. Forumda kim ne hikaye uydurursa iste yaziyor.

2.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Salla nasilsa belge yok, ispat yok. Forumda kim ne hikaye uydurursa iste yaziyor.
    Sen sayın ressamı tanımıyorsan inanmaya bilirsin ben biraz tanıyorum en azından yalan söyleyecek ne bir karakterde ne yaşta birisi

3. Her sallanan nedense sadece birine değiyor. Ama ben öyle rastgele sallamam. Edepsizlik benim kitabımda yoktur. Direk hallederim.

Zaten bu ülke ne çektiyse kahve köşelerinde , sokak başlarında halledilen işlerden çekti. Kimse okumayı sevmiyor. Din konusunda bile açıp okumak yerine ( eskisi gibi değil, kaynak bol ve kolay ulaşılabilir ) dedikoduyla hurafelere inanıp gidiyor. Adam namaz suresini yanlış okuyor telefondan sesli ve türkçe çevirili gösterdiğim halde bakmayı- dinlemeyi anında red ediyor. Daha neyi kime anlatacağız ki ?

Kiracı olsun ev sahibi olsun reşitseniz bilmiyorum deme hakkınız yok. Kat mülkiyet kanunu ve borçlar kanununun sizinle ilgili en fazla 10 maddesini ezbere bilmeniz gerekir. Böylece testi kırılmadan , kimse üzülmeden medeni ilişkilerinizi sürdürürsünüz.

4. Bazı alaylı emlakçıların gerçek amacını ve formatını bilmedikleri ama karşıdakine güya göz dağı için imzalattıkları Tahliye Taahhütnamesiyle ilgili çok kritik öneme haiz 3 şeyi yapan kiracı gülerek imzalasın. Bunları açık form ortamında yazmam. Sadece özelden ulaşan kiracı arkadaşlara ( kiracı kılığına girenleri bildiğimden cevap yazmam ) yazarım.

Amaç , iyi niyetli ev sahibini üzmemek. Kötü niyetlinin ise niyetini kursağında bırakmak. Kiracı ile ev sahibi düşman değildir. Ticaret yapan iki tacirdir. Haliyle ticaret kanunun da bile niyete atıf yapılır.

5. Türkiye genelinde konut satışları Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %11,7 artarak 150 bin 509 oldu.

Türkiye genelinde ipotekli konut satışları Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %40,6 artış göstererek 40 bin 610 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı %27,0 olarak gerçekleşti. Ocak-Haziran döneminde gerçekleşen ipotekli konut satışları ise bir önceki yılın aynı dönemine göre %63,5 artışla 170 bin 317 oldu.

Yabancılara yapılan konut satışları Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %81,8 artarak 8 bin 630’a çıkarak zirve yaptı

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,917
     Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Sen sayın ressamı tanımıyorsan inanmaya bilirsin ben biraz tanıyorum en azından yalan söyleyecek ne bir karakterde ne yaşta birisi
    Sn ressam hakkındaki yazdıklarınıza aynen katılıyorum...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Türk insanını iyi gözlemleyemediğinizi düşünüyorum.
    Geliri sizinkinin yarısı olup sizden daha fazla birikimi olan çok kişi var.
    Hatta daha da çarpıcı bir örnek vereyim, halk ekmek kuyruğunda bekleyenlerin en az % 20-25'inin sizden daha fazla birikimi vardır.
    Ha o parayla ev alırlar almazlar ayrı konu.

Benim evimin merdivenlerini silen kadın 200 civarı Cumhuriyet altını biriktirmiş. Bozup sıfır ev aldı.

Karşı komşumun evini görseniz, dökülüyor, acıyıp kapıya ekmek asarsınız. Ama ailece kullandıkları motorlu taşıtların değeri 2 milyonu epey aşar. Sırf hususi araçlara 2 milyon küsür verenin evinde nasıl bir birikimi vardır düşünün.

Kıçı kırık çeliktepede, etrafıma baktığımda, gerçekten fakir diyevbileceğim ailelerin oranı heralde % 30 yoktur.
    "Çıkar telefonunu" diyen dayılara benzedim, ama inanın abartmıyorum.
    Fakiri gerçekten fakir, kabul. İntihar edenler, kendini yakanlar bile var biliyorsunuz.
    Ama fakir "miş gibi" görünen çoğunluk tam anlamıyla "kirli çıkı".

Facebookta gördüm. Hollandalı arkadaşımın 14 yaşında kız yeğeni, elektrikli bisikletle paket dağıtıcılığı yapmaya başlamış harçlık için.
    Bizim mahallenin gençlerine bakıyorum, kapımda gecenin 2'sine kadar it gibi sarkıp laklak yapıyorlar.
    Anasına babasına sorsanız fakirlerdir. Zor geçiniyorlardır falan.
    Her harfine eksiksiz katılıyorum. ''Kazandığı kadarını harcayan fakirdir'' gibi bir söz vardı.
    Ne kadar kazandığın kadar nasıl harcadığında önemli. Evin araban ve belli bir birikimin yoksa hayat standardını maaşına göre yaparsan 100 bin tl ile bile ev alamazsın.

Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Türkiye genelinde konut satışları Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %11,7 artarak 150 bin 509 oldu.

Türkiye genelinde ipotekli konut satışları Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %40,6 artış göstererek 40 bin 610 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı %27,0 olarak gerçekleşti. Ocak-Haziran döneminde gerçekleşen ipotekli konut satışları ise bir önceki yılın aynı dönemine göre %63,5 artışla 170 bin 317 oldu.

Yabancılara yapılan konut satışları Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %81,8 artarak 8 bin 630’a çıkarak zirve yaptı
    Satışlar düşecek kimse ev almayacak fiyatlarda düşecekmiydi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 661/1312 İlkİlk ... 1615616116516596606616626636717117611161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •