Sayfa 492/1312 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Ben Ankara da 2020 yılında emekli olmuş bir Türk evladıyım 2020 mayısta Sincan Saraycık TOKİ bloklarından 360 bin TL’ye gücüm buraya yettiği için bir daire aldım 110 bin lirada kredi ile şuan daireme 1600 bin verdiler BUYRUN ülkenin hali

https://twitter.com/bulux70/status/1515632410964205571

2. Talep varsa dediginiz dogrudur ama talep varmı ona bakmak lazım arz ve talep kısmını tek bir taraftan degerlendirmek yanlış olur
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    iyide insaat yapilmamaya devam ederse ev fiyatlari daha da yukselir bir noktada insaat karli hale gelir ve insaatlar baslar

Haksizmiyim?
    PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Ben Ankara da 2020 yılında emekli olmuş bir Türk evladıyım 2020 mayısta Sincan Saraycık TOKİ bloklarından 360 bin TL�ye gücüm buraya yettiği için bir daire aldım 110 bin lirada kredi ile şuan daireme 1600 bin verdiler BUYRUN ülkenin hali

https://twitter.com/bulux70/status/1515632410964205571
    Daireyi altın kaplama yaptırdınız herhalde,Sincan 1600 )))

RMX2030 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Antalyadaki evi satmayı düşünüyorum 6 aydır ama bir türlü karar veremiyorum. İlana koyuyorum geri kaldırıyorum falan. Neyse Yan binada bir satılık vardı sahibinde 850 bin istiyordu emlakçı. Bu gün evin sahibini gördüm yolda. Valla abi Allah yüzümüzü güldürdü dedi. Balkondaki ilandan bir Rus geliyor. Evi almak istiyorum diyor ve 1250 bine anında alıyor çıkıyor.
    Milletin gazını almak için bu artışlarda yabancıların hiç etkisi yok diyenlere selam olsun.

5. serbest piyasad herşey dengesini bulur. Yeter ki devlet piyasaya müdahale etmesin. Şuan ev fiyatları yükseliyor. En önemli sebep arzın az talebin fazla olması. İkinci sebep enflasyon ve kötü ekonomik yönetim. Diğer sebepler de önemli ama bunların yanında tırı vırı. Yok yabancıya satış varmış, sığınmacılar fazlaymış. Yahu sığınmacılar 2013 de geldi bu ülkeye o zaman ev fiyatları niye artmadı. Hatta 2017-2020 arası fiyatlar yerlerde sürünüyordu.

Ev sahiplerine laf atmakta ayrı bir hobi olmuş. Fiyatı ev sahibi değil kiraci yani talep belirler. Talep çokki fiyat yükseliyor. Elbette ev sahibide buna göre fiyatını artıracak artırmalı. Devletin kiraya müdahalesi bile saçmalık enflasyon oranında artış vs.

Olacak olanı söyleyeyim fiyatlar aşırı artacak bu fiyatlara karşı mütahitler arzı artıracak bir yandan orta sınıfının geliri yüksek olana kadar talepte zorunlu olarak düşecek. Buda ev fiyatlarında normalleşmeyi getirecek. 2 yıl sonra birde bakacaksınız herşey yerine oturmuş. Bu işler böyledir. Sen devlet olarak burnunu sokarsan 2 yılda değil 10 yıldada düzelmez.

6. Şuan ev fiyatları yukseliyor en onemli sebebi arzın az talebin fazla olması diyorsunuz arzın az olmasının sebepleri maliyet yuksek ligi ve satamama endişesi aslında talep artmıyor ama çok yakında duymaya başlarız malın mı var derdin var diyenleri kimse nakitte kalmak istemiyor herkes ne yapıyorsa tersini yapıcan fedin ateşi ile birlikte emtia piyasalarından para piyasasına geçiş hızlanacak ve kimse nakitte kalmak istemiyor çok ilginç dimi
     Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    serbest piyasad herşey dengesini bulur. Yeter ki devlet piyasaya müdahale etmesin. Şuan ev fiyatları yükseliyor. En önemli sebep arzın az talebin fazla olması. İkinci sebep enflasyon ve kötü ekonomik yönetim. Diğer sebepler de önemli ama bunların yanında tırı vırı. Yok yabancıya satış varmış, sığınmacılar fazlaymış. Yahu sığınmacılar 2013 de geldi bu ülkeye o zaman ev fiyatları niye artmadı. Hatta 2017-2020 arası fiyatlar yerlerde sürünüyordu.

Ev sahiplerine laf atmakta ayrı bir hobi olmuş. Fiyatı ev sahibi değil kiraci yani talep belirler. Talep çokki fiyat yükseliyor. Elbette ev sahibide buna göre fiyatını artıracak artırmalı. Devletin kiraya müdahalesi bile saçmalık enflasyon oranında artış vs.

Olacak olanı söyleyeyim fiyatlar aşırı artacak bu fiyatlara karşı mütahitler arzı artıracak bir yandan orta sınıfının geliri yüksek olana kadar talepte zorunlu olarak düşecek. Buda ev fiyatlarında normalleşmeyi getirecek. 2 yıl sonra birde bakacaksınız herşey yerine oturmuş. Bu işler böyledir. Sen devlet olarak burnunu sokarsan 2 yılda değil 10 yıldada düzelmez.
    PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Üç kuruş fazla kira için yabancıya veya sahte belgeyle '' iyi gelirliye '' kiraya verenler en fazla 4-5 ay sonra çarpılıyorlar. Dürüst, vicdanlı ve düzenli geliri olan kiracı 10 kuruş az versin ama konuta iyi baksın diyenler daha kazançlı çıkıyorlar.

ALLAH herkesin yardımcısı olsun. Çok zor günler çok...
    Yabancıya kiraya vermenin sakıncası nedir?

Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Yabancıya kiraya vermenin sakıncası nedir?
    Evşn anasını ..kiyorlar
    Esertepede bir usta anlattı 5+1 evde 20 ye yakın kişi kalıyorlarmış. Sv sahibi almancı sanırım bi tanıdığı kiraya vermiş. Abdest almakta zorlanıyorlar diye banyonun bir kısmını kırdırıp 3 tane çeşme taktırmışlar. Camideki abdesthaneler gibi yaptırmışlar. Evin diyor kırılmadık kapısı kalmamış duvarlar leş gibi olmuş çıktıkları zaman alamancıyı büyük süpriz bekliyormuş. Artık akrabasına ne yapar bilemem
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 492/1312 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •