Sayfa 1107/1312 İlkİlk ... 10760710071057109711051106110711081109111711571207 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,849 - 8,856 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Son 1-2 sayfaya baktım da, emlak piyasasını tartışırken henüz enflasyon-fiyat-değer kavramlarını doğru/yanlış yorumlama aşamasındayız.
    Alfabenin "A"sı.

2. Kendine "ekonomi yazarı" diyen bu adam bile enflasyonu yok sayarken, halkın enflasyonu kafada henüz oturtamamış olmasına şaşırmamak gerek.
    Adam diyor ki, düşük faizli krediler verilince ev fiyatları %10-15 artmış.
    İyi de abicim, enflasyonun üç haneli olduğu ülkede, düşük faizli kredi olsun veya olmasın, fiyatlarda her ay iki haneli artış çok normal değil mi?
    Yani sadece kredi verildiğinde değil, normalde her ay düzenli olarak %10 artması çok doğal.
    Asgari ücrete yıllık %100 zam yapılınca bu tipler "yine de enflasyonun gerisinde kaldı" diye ağlarlar, ama emlaktaki "enflasyon güncellemesini" sanki çok anormal bir artış gibi anlatırlar.

Örnek ev fiyatı olarak da, istanbulda onca 2-3 milyonluk tertemiz ev varken gidip 14 milyonluk evi örnek vermek, bariz kötü niyettir, bariz çarpıtmadır.
    İzleyicilere "siz aptalsınız, ben ne söylesem yersiniz" demektir.

Tele1 resmen muhalefetin Atv'sidir. Ekonominin "E"sinden anlamayan cahil kitleyi "yakında balon patlayacak, hepiniz ucuza ev alacaksınız" paravrasıyla uyuşturuyor.

Madde kullanmadan kafa yapma yolu bu kanallar.
    İzliyorsun, sonra bulutların üstünde uçuyorsun.
    "Dünya bizi kıskanıyor"dan farkı yok şu videonun.
    Son düzenleme : djoz; 15-07-2023 saat: 20:33.

3. Dolar 7 liradan 26 ya gelmiş ,yani 4 kat artmiş...

Memur maaşlarida dolarin 7 lira oldugu seviyeye yakin olarak 4 katina gelmiş durumda.
    Bir cok mutfak malzemeside 4 kat seviyesi civarinda dolaşiyor...

Peki konut fiyatlari dolarin 7 lira seviyesine göre 4 kat mi artti ?????
    Benim takip ettigim konutlar 4 ü 5 i birak yaşina göre 7- 8 -9 -10 kat civarlarinda artti.Yani konutcular kime hangi fiyattan ittirirsem modunda artirdilar fiyatlari.
    Faiz düştü koy %30, Enflasyon var koy zam, dolar artti koy zam, demir artti bir daha koy zam diye diye buralara geldi fiyatlar...

Halada enflasyon var diye fiyat artirmak normal diye, bizi salak zannedip bu işten anlamaz moduna almişlar anlatiyorlar..

Borsadaki kagitlar,altın ,bitcoin ... vs. her şişen enstrumanin düzeltme yaptigi gibi konut fiyatlarida düzeltme yapacaktir...
    Konutunu satmak isteyen adam normal fiyatlara inecek, digerleri ise 10milyona 2+1 dairem var diye .........

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    ...

Benim takip ettigim konutlar 4 ü 5 i birak yaşina göre 7- 8 -9 -10 kat civarlarinda artti.

Halada enflasyon var diye fiyat artirmak normal diye, bizi salak zannedip bu işten anlamaz moduna almişlar anlatiyorlar..

Borsadaki kagitlar,altın ,bitcoin ... vs. her şişen enstrumanin düzeltme yaptigi gibi konut fiyatlarida düzeltme yapacaktir...
    Konutunu satmak isteyen adam normal fiyatlara inecek, digerleri ise 10milyona 2+1 dairem var diye .........
    Fiyatı 10 kat artan 10 milyonluk 2+1'e bakıyorsan, bana kızmak yerine tercihlerini sorgulamalısın.

Öğretmen 10 milyona 2+1 bakıyor.
    Deniz manzarası da var mı?

Edit: Arabanı da merak ettim, o da en az 3-4 milyon vardır o zaman.
    Maseratili polisten sonra bunu da gördük.

İstanbulun göbeğinde her yere ulaşımı kolay olan semtimde depreme dayanıklı ev fiyatları genelde 2-3 milyon.
    Karşı apartmanda taş çatlasa 2 milyon edecek 1+1'de doktor çift yaşıyor. (Eve giren toplam parayı hesapla)
    Sokağın az aşağısında (muhtemelen 3 milyonu geçmeyen bir evde) pilot oturuyor.

Ama forumda bir öğretmen 10 milyonluk evlere bakıyor.
    Bu işte bir yanlışlık yok mu?
    Senin çıta biraz fazla yüksek değil mi?

5.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Fiyatı 10 kat artan 10 milyonluk 2+1'e bakıyorsan, bana kızmak yerine tercihlerini sorgulamalısın.

İstanbulun göbeğinde her yere ulaşımı kolay olan semtimde depreme dayanıklı ev fiyatları genelde 2-3 milyon.
    Karşı apartmanda taş çatlasa 2.5 milyon edecek 1+1'de doktor çift yaşıyor. (Eve giren toplam parayı hesapla)
    Sokağın az aşağısında (muhtemelen 3 milyonu geçmeyen bir evde) pilot oturuyor.

Ama forumda bir öğretmen 10 milyonluk evlere bakıyor.
    fiyat arttığında
    1 milyonluk ev alsam 1 milyon kazanacam
    10 milyonluk ev alsam 10 milyon kazanacam diye bakıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku

Karşı apartmanda taş çatlasa 2.5 milyon edecek 1+1'de doktor çift yaşıyor.
    Sokağın az aşağısında (muhtemelen 3 milyonu geçmeyen bir evde) pilot oturuyor,
    ama öğretmen 10 milyonluk evlere bakıyor.
    Yaş ilerlemiş hocam senin, vitaminlere falan bi baktir, okudugunu anlayamiyorsun sen...
    Asker kökenlisinya ordan da kaynaklaniyir olabilir tabi, Gata ya bir uğra )
    Benim yazimdan 10milyonluk daireye baktigimi cikardin ya helalolsun.

Bak şimdi ,ben Bahcelievlerdeyim simdilik( 1 ay sonra insallah anadlouda bir yerde olacagim), sari siteye 2+1 daire yazip arattinmi ilanlarda 10milyonluk daire cikiyor, ben demi suç ))

Biz sadece bakiyoruz anladigin, alabilecegimizden degil ))

7.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    fiyat arttığında
    1 milyonluk ev alsam 1 milyon kazanacam
    10 milyonluk ev alsam 10 milyon kazanacam diye bakıyor.
    Valla bu arkadaş yıllardır bakıyor.
    Neye baktığını ben bir türlü çözemedim.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Dolar 7 liradan 26 ya gelmiş ,yani 4 kat artmiş...

Memur maaşlarida dolarin 7 lira oldugu seviyeye yakin olarak 4 katina gelmiş durumda.
    Bir cok mutfak malzemeside 4 kat seviyesi civarinda dolaşiyor...

Peki konut fiyatlari dolarin 7 lira seviyesine göre 4 kat mi artti ?????
    Benim takip ettigim konutlar 4 ü 5 i birak yaşina göre 7- 8 -9 -10 kat civarlarinda artti.Yani konutcular kime hangi fiyattan ittirirsem modunda artirdilar fiyatlari.
    Faiz düştü koy %30, Enflasyon var koy zam, dolar artti koy zam, demir artti bir daha koy zam diye diye buralara geldi fiyatlar...

https://www.hurriyetdailynews.com/ho...in-june-184696

konut fiyatları düşmez; çünkü alıcı yok...

Sayfa 1107/1312 İlkİlk ... 10760710071057109711051106110711081109111711571207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •