Sayfa 1117/1312 İlkİlk ... 11761710171067110711151116111711181119112711671217 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,929 - 8,936 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Faizler düşük, O zaman konut fiyatları yükselir

Enflasyon yüksek, O zaman konut fiyatları yükselir

Döviz yükseliyor, O zaman konut fiyatları yükselir

Deprem oldu, O zaman konut fiyatları yükselir

Yabancı geldi, O zaman konut fiyatları yükselir

Göçmen geldi, O zaman konut fiyatları yükselir

Yeni evlenenler var, O zaman konut fiyatları yükselir

Konut arzı düşük, O zaman konut fiyatları yükselir

Çevremizde savaş var, O zaman konut fiyatları yükselir

Havalar çok sıcak, O zaman konut fiyatları yükselir

Tamam ben ikna oldum, konut fiyatları hep yükselecek, sürekli yükselecek, ilelebet yükselecek. Hatta düşüyor gibi görünse bile bu daha çok yükseleceğini gösterecek.
    aynen dediğiniz gibi oluyor
    biz buna beton ekonomisi diyoruz
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Bence gayrimenkul piyasası dahil kamu parasal desteğiyle yürüyen sektörleri kendi hâline bırakacaklar, batan batacak, krizden ancak o şekilde çıkarız. Gayrimenkul piyasası batsa ve fiyatlar TL bazında yarıya inse kamu desteğine zerre gerek olmadan piyasaya müthiş bir canlılık gelir.
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    şu an piyasa kötü, kısa vade gelecek te kötü gözüküyor.
    sıkı maliye ve para politikası ile gayrimenkul piyasasının ruhuna fatiha.

ancak bir gün rte ehh yeter be deyip kamu bankalarından ucuz kredi dağıtana kadar konut piyasasında satışlar çakılır.

ben pozisyonuma göre konuşmuyorum, zaten hisse.nette yazdıklarımızla piyasayı etkileyeceğini sanan kendini kandırıyordur.
    Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    kısaca insaat lobisi
    Türkiyenin en büyük ve güçlü lobisidir.
    burada mütayitler baslayıp evlerinin fiyatlarının artısı sonucu kendini zenginlestiğini sanan ev sahiplerine kadar pek çok bilesen var.
    yeter ki ev fiyatları artsın her seye her tavize razıdırlar
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    aynen dediğiniz gibi oluyor
    biz buna beton ekonomisi diyoruz
    Didim tarafindan Akbük sırtları....
    Birilerinin ülkeyi parselleyip sattigi kesin...
    Bu ülkede para icin insanlarin yapmayacagi şey yok, tabi cumadan sonra...
    Foto küçülünce görüntü dagilmis biraz, daglardaki beyaz görünen heryer kazilip duzeltilip bina yapilmiş.20230718_200719.jpg

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Bence gayrimenkul piyasası dahil kamu parasal desteğiyle yürüyen sektörleri kendi hâline bırakacaklar, batan batacak, krizden ancak o şekilde çıkarız. Gayrimenkul piyasası batsa ve fiyatlar TL bazında yarıya inse kamu desteğine zerre gerek olmadan piyasaya müthiş bir canlılık gelir.

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bizim bir arkadaş avrupada yaşıyordu. 2008 sonrası benzer bir durum olduğunda müteahhitler piyasadan çekilince konut arzı düşmüş ve devamında fiyatlar uçmuş.

O zaman karar vermemiz gereken konu.

- Konut yatırım aracı olmasın. Bu durumda fiyata istikrar getirmeniz gerekiyor. Bu artış veya düşüş yoluyla değil fiyatın enflasyonla korele olmasıyla sağlanır

- Konut fiyatları düşsün ben alayım yükselsin kar edeyim. Benden sonra kalanın canı çıksın.

- Konut fiyatları sürekli yükselsin kimi yerlerde son alanın elinde patlasın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Herkes şuan barınma krizi yaşadığımızı söylüyor ben ise daha henüz barınma krizi yaşamadığımızı düşünüyorum. Şimdilik bizdeki 2 milyonluk arabaya binenlerin kirada oturup ucuz kirayla barınma maliyetini ev sahibine ödettirme dönemindeyiz diyelim. Tabii ki bu herkes için geçerli değil ama trafiğe baktığımda birçok lüks arabaları kimse satmıyor. Karşı apartmanımda 2 milyonluk araca binen kiracı var sürekli mal sahibiyle kavga ediyor. Kirasını arttırmamak için…

Barınma krizinin henüz daha başlarında olduğumuzu düşünüyorum

Çünkü Dünyadaki evsiz sayılarına baktığımızda hala en düşük sayıda olan ülkelerden biriyiz.

Dünyadaki Evsiz Sayıları;

Türkiye: 70.000
    ABD: 582.462
    Filipinler: 4.5000.000
    Nijerya: 24.400.000
    Endonezya: 3.000.000
    Mısır: 12.000.000
    Bangladeş: 5.000.000
    Almanya: 262.600
    Fransa: 300.000
    Kolombiya: 4.943.000 kişi evsiz

Kaynak: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ess_population

O yüzden hala elinizdeki parayla ev alınabiliyorken kendinizin ve çocuklarınızın bir an evvel barınma ihtiyacınızı garantiye almalısınız. Maalesef yanlış politikalar nedeniyle çok uzak olmayan bir gelecekte büyük bir barınma krizi bizi bekliyor.

--------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

6. Büyük şehirlerden birinde takip ettiğim ilanlardan biri. 4 aylık değer kaybı 24.000$.
    Nispeten fiyat olarak ucuz ve talep gören bir yerde olmasına rağmen durum bu.
    Fiyatı yüksek konutlarda durum daha kötüdür.

Mart ayında satmak istese 3-5 pazarlıkla bu evi havada kaparlardı şuan ise satamıyor.
    Sürekli güncelleme yapıyor.

Üstadlara sorsan konut fiyatları asla düşmüyor, düşemez. Düşmesi teklif dahi edilemez.

En akıllılar karını Şubat/Mart-2023 gibi realize edip dövize altına dönenler.

7. Subat mart ayinda da deprem kaynakli bi yavaslik vardi ozellikle istanbul o donem ev satmak kolay degildi.

Tavandan satabilen azinlik bi kesimdir.

8.  Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku
    Üstadlara sorsan konut fiyatları asla düşmüyor, düşemez. Düşmesi teklif dahi edilemez.

En akıllılar karını Şubat/Mart-2023 gibi realize edip dövize altına dönenler.
    Hüstadlara selam, yola devam...

Konut düşerse, Kudüs düşer.

Sayfa 1117/1312 İlkİlk ... 11761710171067110711151116111711181119112711671217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •