Sayfa 1077/1312 İlkİlk ... 775779771027106710751076107710781079108711271177 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,609 - 8,616 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    sayın hkm çok garantici, burada hepimiz hatalı tahminlerde bulunabiliyoruz ama hkm sanki anaakım iktisatcıların etkisinde çok fazla kalıyor gibi.

zamanında remote çalışma konusuda da benzer bir yanılgı içinde olmuştu, herkesin remotea geçeceğini büyükşehirlerin boşalacağını vb söylediğinde sektörde biri olarak böyle olmayacağını belirtmiştim kendisine, sonucu görüyoruz/gördük.
    Yok sn finans mt o maç daha bitmedi.O konuda düşüncem değişmedi.Salgın birinci round du.Great reset tarihi 2030 .O tarihe kadar çok şey değişecek.Bu değişeceklerden biri de yapay zekanın gelişimi ile korkunç bir işsizlik dalgası ve evden çalışmanın yaygınlaşması.Bu global soyguncular bir şeyi deklare ettiler mi yapıyorlar.O konudaki düşünce zaten benim uydurduğum bir şey değildi ki ,pek çok kaynak bu planı anlatıyor.Asıl aklıma takılan konu o değil,asıl aklıma takılan konu great reset tarihine kadar özel mülkiyetin kalkması ve artık her şeyin kiralanacak olması.Hadi yeni ev alımını ekonomik krizle hallettin yeni ev alımı kimsenin harcı değil,milletin elindeki malları nasıl alacaksın o konuyu hala çözemedim.

Bu arada değerli forumdaşlar zaten tüm öngörülerim tutsa burada ne işim olur,geçerim bir finans kuruluşunun başına para basarım.Elbet burada yazacağım,millet itiraz edecek ben de yeni şeyler öğreneceğim ,kendimi bedavadan check edeceğim,bu forum bu işe yarar.Her konuda bana yeni ufuklar açan tüm arkadaşlara sonsuz şükranlarımı da iletirim.Cidden hissenet e üye olduğumdan beri sanki bir üniversite okumuşum kadar bilgi sahibi oldum.İmamoğlunun dediği gibi değişim şart,değişimden korkmamak lazım)))))))))))

Bu film 2019 yapımı.Çekimi de en az üç yıl öncesinden başlamıştır.Mutlaka izleyin,bu filmde covid yaşanmış bitmiş,bir dünya savaşı yaşanmış bitmiş,korkunç bir global kriz yaşanmış bitmiş.Post apocalyptıc bir dünyayı anlatıyor.Filmde savaşla yerle bir olan binalar var ve ortam sanki kiev veya moskova gibi.Dikkatinizi çekerim 2019 yılında gösterime giriyor daha ortada ne salgın var ne kriz var ne de savaş.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    ... asıl aklıma takılan konu great reset tarihine kadar özel mülkiyetin kalkması ve artık her şeyin kiralanacak olması.Hadi yeni ev alımını ekonomik krizle hallettin yeni ev alımı kimsenin harcı değil,milletin elindeki malları nasıl alacaksın o konuyu hala çözemedim.
    Gözlemlerime göre great resetten haberi olanların (siz dahil) tamamı "mülksüzleştirme"yi sadece evsizleştirme olarak düşünüyor.
    Halbuki adamlar kıçımızdaki donun bile kiralık olmasından bahsediyor.
    Dolayısıyla aramızda "ev bark almayayım, nasıl olsa mülksüzleştirme olacak, ben uyanık davranıp hissede, dövizde, mevduatta kalayım" diye düşünen varsa bence büyük hüsrana uğrayacak.

Küreselcilerden korkmuyorum.
    Onların elindeki en büyük silah, medya yoluyla insanlara verdikleri korku.
    Hükümetleri baskı altına alıp kanun çıkartırlarmış falan filan, ondan da korkmam.
    Atatürk ile aynı Yörük soyundan geldik biz.
    Konforlu esarettense, zor kazanılan özgürlüğü tercih ederiz.

Yok sn djoz olayın farkındayım.Eve su arıtma sistemi taktıracaktım.Yedek parça kalite vs açısından arçelik olsun diye niyetlendim.Arçelikten aldığım cevap artık su arıtma sistemi satmıyoruz ,abonelik sistemi getirdik,sistemi biz kuruyoruz para vermiyorsunuz ama cihaz sizin olmuyor.6 ay öncesinin parasıyla aylık 250 her ay ödeyerek kiralıyorsunuz dediler.Yani su arıtma sistemi aylık bütçede her ay eksi 250 yazacaktı.Bunu koca arçelik neden yapar ki.Direnme kısmına gelince elbet bu saçmalık kabul edilir mi,elimizden gelen ne varsa yapacağız da insan gene de endişeleniyor bu gidişattan.Olay onu bunu aldım kar ettim zarar ettimin çok daha ötesinde,çok ciddi.

7.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    sayın hkm çok garantici, burada hepimiz hatalı tahminlerde bulunabiliyoruz ama hkm sanki anaakım iktisatcıların etkisinde çok fazla kalıyor gibi.

zamanında remote çalışma konusuda da benzer bir yanılgı içinde olmuştu, herkesin remotea geçeceğini büyükşehirlerin boşalacağını vb söylediğinde sektörde biri olarak böyle olmayacağını belirtmiştim kendisine, sonucu görüyoruz/gördük.
    Kesinlikle, istanbul çok karmaşıklaştı, uzaktan çalışmaya geçilecek, İstanbuldan tersine göç başladı, hayat çok pahalı hale geldi vs. gibi haberlerle bir plan kurgulandı. Bu haberlerle bu planı kurgulayanlar güzel evle ucuza kapattı. Yine en çok artanlardan biri İstanbul oldu. Youtube ve anaakım medyadaki o çok bilmiş ekonomistler önce kendi ekonomilerini düzelterek işe başlasalar ve bu kadar yardımsever olmasalar keşke

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bu arada değerli forumdaşlar zaten tüm öngörülerim tutsa burada ne işim olur,geçerim bir finans kuruluşunun başına para basarım.Elbet burada yazacağım,millet itiraz edecek ben de yeni şeyler öğreneceğim ,kendimi bedavadan check edeceğim,bu forum bu işe yarar.Her konuda bana yeni ufuklar açan tüm arkadaşlara sonsuz şükranlarımı da iletirim.Cidden hissenet e üye olduğumdan beri sanki bir üniversite okumuşum kadar bilgi sahibi oldum.İmamoğlunun dediği gibi değişim şart,değişimden korkmamak lazım)))))))))))
    Aynen sn hkm bende bu forumdan çok şey öğrendim. Şimdi de öğrendiklerimi aktarıyorum. Aktarırkende eleştiri alıyorsun tekrar gözden geçiriyorsun. Elbette söylediğim şeyler tamamen kendi tahminlerim. Yanılabilirim ve yanılıyorumda. Seçimi 6 lı masa kesin kazanır dedim yanıldım. Burayı okuyan herkes buradan bilgileri ve fikirleri alır en son kendisi karar verir. Youtube la beraber burası en çok faydalandığım mecralar diğerleri bana pek uymuyor. Bu site de zaman zaman geriye dönük mesajları saatlerce okurum çok faydalı bilgiler var. Bi kaç zibidi bi kaç trol araya giriyor ama hemen kabak gibi sırıtıyolar es geçiyorsun.

Sayfa 1077/1312 İlkİlk ... 775779771027106710751076107710781079108711271177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •