Sayfa 574/1312 İlkİlk ... 744745245645725735745755765846246741074 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,585 - 4,592 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Türkiyede hiçbir zaman sabit 20 yıllık kredi çıkmaz. Enflasyon kronik ve yüksek. Uzun vadeli kredi için piyasaların daha stabil hale gelmesi lazım.
    İngiltere'de bile yok öyle 20 sene sabit kredi oranıyla kredi ki muhtemelen ekonomisi Türkiye'ye göre daha stabil daha güven vericidir.

2. Sanırım Sn JonDowes söylemişti, konut kredilerini 10 yıllık tahvillerle hedge ediyorlarmış, yani 10 yıldan uzun olması mümkün değil şu an.

3. Belediye çalışanlarının mal beyanı vermeleri gerekmiyor mu adam belediyede kadastroda çalışıyor üzerinde 100 tane tapu en küçüğü 400 bin ilan sitelerinde adam her yerde karşına çıkıyor. Demekki belediyeye girmek lazım işin enteresan tarafı bu adam her parti döneminde görevin başında kalmış anlamadım bu işi .....

4.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    20 yıl sabit faizli kredi olacak diye söylemedim zaten. 20-30 yıl olunca elbette değişken faizli konut kredisi olması beklenir.
    Bunun örnekleri Almanya’da var.
    Almanya´dan örnek vereyim.
    konut kredisi 5-8-10-12-15-20-25-30 yil vadeli seceneklerine göre sözlesme yapiliyor ve vade bitiminde kalan borc tekrardan yapilandiriliyor. genelde secilen vadeler 10 ve 15 yil ve son zamanlarda düsük faizden dolayi 20 yil vadeli borclananlar cogaldi.
    sözlesme vadesine ve kullanilan ev kredi degerine göre faiz orani degisir.
    10 sene üzerinde yapilan vadeli sözlesmelerde tüketici isterse 10. sene sonunda sözlesmeyi tek tarafli bitire bilir.

sözlesmede secenek olarak vade süresinde borcu geri ödeme oranini (2 defa ücretsiz fazlasi ücretli) degistirme hakki saglaniyor.
    2. seneden itibaren her yil enaz 1.250 € yada kredi miktarinin % 5-10 toplu olarak bir defada özel geri ödeme (Sondertilgung) secenegi var ve bu secenekler faiz orani karsiliginda secile biliniyor.

5.  Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    İngiltere'de bile yok öyle 20 sene sabit kredi oranıyla kredi ki muhtemelen ekonomisi Türkiye'ye göre daha stabil daha güven vericidir.
    Amerikaadda 40 yillik mortgage aldi akrabam

bi iki sene once duymustum avrupada 100 yillik mortgage planliyorlardi

6.  Alıntı Originally Posted by beklemeli Yazıyı Oku
    Belediye çalışanlarının mal beyanı vermeleri gerekmiyor mu adam belediyede kadastroda çalışıyor üzerinde 100 tane tapu en küçüğü 400 bin ilan sitelerinde adam her yerde karşına çıkıyor. Demekki belediyeye girmek lazım işin enteresan tarafı bu adam her parti döneminde görevin başında kalmış anlamadım bu işi .....
    kimden bahsediyorsunuz?

7.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Amerikaadda 40 yillik mortgage aldi akrabam

bi iki sene once duymustum avrupada 100 yillik mortgage planliyorlardi
    Benimki de 35 sene ama bakın ne demişim sabit kredi oranı...

yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Sayfa 574/1312 İlkİlk ... 744745245645725735745755765846246741074 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •