Arama sonucu : 4 madde; 1 - 4 arası.

Konu: Sizde istanbul'dan ev almak mı - özel bir prefabrik ev yaptırmak mı?

1. Sizde istanbul'dan ev almak mı - özel bir prefabrik ev yaptırmak mı?

İstanbul da ev fiyatları malum ancak biraz araştırma ile gebze taraflarında özellikle ormana yakın ve köy yerlerinde arsalar gayet makul fiyatlarda. Beton arme evden ziyade prefabrik tarafında tercih olursa istanbulun bu pahalılığında çok daha konforlu evler elde edilebilir.

Siz olsanız ne yapardınız?

2. Bugun mesela prefabrik araştırmasına girdim ve gerçekten beton armeye göre yazın ve kışın özellikle ısıtma problemi olur mu düşüncesindeyim. Yanı sıra firmalar bu problemleri kaliteli yalıtım çalışmalarıyla atlatılacağı söylendi ancak ne kadar doğru?

Forumda bu tarz hizmet alanlar var ise lütfen bilgilendirme yaparlarsa çok sevinirim.

3. Tek probleminiz ısıtma olmayacak.
    Elektrik su temini önemli.
    Kanalizasyon önemli.
    Yolu önemli. Yazın toz toprak bir şey değil, kışın çamur oluyorsa evde ölseniz ambulans gelemez.
    Çarşı pazarın ve marketlerin yakınlığı önemli. Ekmek almaya bile arabayla gitmek zorunda kalırsanız yakıt gideriniz can yakar.

Şehir merkezi bu yüzden pahalıdır, dağ başı bu yüzden ucuzdur.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Tek probleminiz ısıtma olmayacak.
    Elektrik su temini önemli.
    Kanalizasyon önemli.
    Yolu önemli. Yazın toz toprak bir şey değil, kışın çamur oluyorsa evde ölseniz ambulans gelemez.
    Çarşı pazarın ve marketlerin yakınlığı önemli. Ekmek almaya bile arabayla gitmek zorunda kalırsanız yakıt gideriniz can yakar.

Şehir merkezi bu yüzden pahalıdır, dağ başı bu yüzden ucuzdur.
    Anladım ancak hem yatırım hemde hafta sonları kullanım şekliyle düşünmüştüm açıkçası.

Yanı sıra neredeyse yarı fiyatına çözebiliyorum gibi.

Ancak bu bilgiler içinde ayrıca teşekkür ederim.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •