Sayfa 666/1312 İlkİlk ... 1665666166566646656666676686767167661166 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,321 - 5,328 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

AYM den en erken 2 yılda çıkar. Ve AYM Kararları geriye yürümez.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bu kararın çok kısa sürede çıktığını düşünüyorum, zira karar detayında itiraz yoluna başvuran Adana 2. sulh hukuk mahkemesi, 2000 yılı sonundaki enflasyon oranını dahi yazmış, bu da itirazın 2001 yılı içinde yapıldığını, AYM'nin de kararını 19.07.2001 tarihinde açıkladığı anlaşılıyor. Şu durumda 6 ocak 2001 tarihinde başvurulmuşsa 7,5 ayda sonuçlanmış oluyor.

Geriye dönük uygulamada ise şu karar avukatlarımızın gözünde bir ışıldama yapabilir:
    "Danıştay 4. Dairesinin söz konusu kararında; Anayasa Mahkemesince bir kanun veya kanun hükmünde
    kararnamenin tümünün ya da bunların belirli hükümlerinin Anayasaya aykırı bulunarak iptal edilmiş
    olduğunun bilindiği halde görülmekte olan davaların Anayasaya aykırılığı saptanmış olan kurallara göre
    görüşülüp çözümlenmesinin, Anayasanın üstünlüğü prensibine ve hukuk devleti ilkesine aykırı düşeceği
    belirtilmiştir.
    Bu nedenle söz konusu karar ile Anayasa Mahkemesinin verdiği iptal kararlarının, itiraz yoluna
    başvurulmasını isteyen kişi ya da kişiler tarafından açılan davaların yanı sıra, iptal edilen hüküm ya da
    hükümler esas alınarak hakkında uygulama yapılmış olan kişiler tarafından açılan ve görülmekte olan
    davalarda da uygulanmasının zorunlu olduğu yönünde hüküm tesis edilmiştir.
    "
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ayrıca dediğiniz gibi AYM kararı çıksa dahi yerel mahkeme bir karar verecek. Bu yerel mahkeme kararını 2 yılda verse, artı 2 yılda istinafta geçse siz AYM kararının üzerine 4 yıl ekleyin.

Ayrıca AYM kararının yürütüleceği sözleşmedeki tarihlerin üzerinden geçen asgari 2-3 yıl ve artı AYM kararından sonraki asgari 4 yıl yerel mahkemenin kararı ve kararın kesinleşme süresi için yasal faiz oranının yıllık yüzde 9'dan olduğu da göz önüne alındığında çok komik miktarlar için gurur yapan üç beş kişi dışında dava açılması yoluna bile pek kimsenin gideceğini sanmam.

4.  Alıntı Originally Posted by Purplelake Yazıyı Oku
    Kiracım yaklaşık 2 sene önce girdi, şu anda 3.750 TL kirada oturuyor, aynı sitede aynı evler çok ev olmasa da, 10.000 TL'den kira'ya veriliyor. Geçen sene kiracım % 14'lük zam istediğimde bile 1 saatten fazla benle pazarlık yaptı ve 150 tl indirtti.

Mesleklerini bildiğimden (karı koca memur) kendi maaşlarına da en az enflasyon kadar zam geldi. Sizce yapılması gerekli 2 tarafa hak geçmeyecek "ahlaklı" artış oranı ne olmalıdır? Ben enflasyon oranında artış yapmayı planlıyorum, kabul etmez ise, izlenmesi gerekli yöntem nedir sizce?
    B2nce %60 civarı zam isteyin. Malesef yüksek enflasyon kirqcıyla ev sahibini karşı karşıya getiriyor. Kiracı; elektirik doğalgaz,benzin çok arttı diyor. Bu kalemlere itiraz edemiyor. Mülk sahibinden fedakarlık istiyor. Aslında herkesin enflasyonu çıkarana karşı dik durması gerekiyor ama haşkdan fedakarlık bekleniyor malesef

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    B2nce %60 civarı zam isteyin. Malesef yüksek enflasyon kirqcıyla ev sahibini karşı karşıya getiriyor. Kiracı; elektirik doğalgaz,benzin çok arttı diyor. Bu kalemlere itiraz edemiyor. Mülk sahibinden fedakarlık istiyor. Aslında herkesin enflasyonu çıkarana karşı dik durması gerekiyor ama haşkdan fedakarlık bekleniyor malesef

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kiracımla konuştum, pazarlık yapacağını tahmin ettiğimden 6.500 (% 73 artış) yapmasını istedim, en fazla pazarlıksız 5.750 (% 53 artış) yapabilirim dedi. Tekrar değerlendirin dedim, anlaşamadan kapattık.

Geçen sene de ben taviz verdiğimden bu sene taviz vermek istemiyorum, fakat yapmam derse ne yapılabilir ki, adam çıkmıyorum evden, bu tutardan fazla da yapmıyorum da diyebilir.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Purplelake Yazıyı Oku
    Kiracımla konuştum, pazarlık yapacağını tahmin ettiğimden 6.500 (% 73 artış) yapmasını istedim, en fazla pazarlıksız 5.750 (% 53 artış) yapabilirim dedi. Tekrar değerlendirin dedim, anlaşamadan kapattık.

Geçen sene de ben taviz verdiğimden bu sene taviz vermek istemiyorum, fakat yapmam derse ne yapılabilir ki, adam çıkmıyorum evden, bu tutardan fazla da yapmıyorum da diyebilir.
    Artı "yüzde 53 artış yapmaktan da vazgeçtim, yüzde 25 yasal artış yapacağım." da diyebilir.

Ne yapabilirsiniz?

5 yıllık veya daha fazla kiracıysa bedel tespit davası açabilirsiniz.

10 yıllık kiracıysa tahliye davası açabilirsiniz.

Bence arayı bozmayın. Çünkü kiracınız makul yaklaşmış.

Ama tabi mal sizin huzur sizin.

7. 6bine bitermis konu, bosuna uzamis.

Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Artı "yüzde 53 artış yapmaktan da vazgeçtim, yüzde 25 yasal artış yapacağım." da diyebilir.

Ne yapabilirsiniz?

5 yıllık veya daha fazla kiracıysa bedel tespit davası açabilirsiniz.

10 yıllık kiracıysa tahliye davası açabilirsiniz.

Bence arayı bozmayın. Çünkü kiracınız makul yaklaşmış.

Ama tabi mal sizin huzur sizin.
    Diyenez o yeni sözleşmeler için geçerli. Zaten kontratları var ve muhtemelen tüfedir artış oranı
    6.000 e bağlarlar restleşmeye gerek yok
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 666/1312 İlkİlk ... 1665666166566646656666676686767167661166 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •