Sayfa 546/1312 İlkİlk ... 464464965365445455465475485565966461046 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,361 - 4,368 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

bu ülkede müteahidi son 20 senede başa bela ettiler
    kendilerinede baştacı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, vatandaşların uygun şartlarda konut alabilmesine imkan sağlayacak yeni bir projenin hayata geçeceğini açıkladı.

Bakan Murat Kurum, vatandaşların uygun şartlarda konut alabilmesi için belediyeler, Adalet ve Hazine Bakanlığı ile proje geliştirildiğini maliyetleri düşürecek, sektöre ve vatandaşlara daha uygun şartlarda konut yapılmasına imkan sağlayacak bu projenin yakın zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağını söyledi.
    Yıllar önce yine benzer haberler vardı, ne oldu? Nereye yapıldı? Kimler aldı? Çevremde bu tür evleri alıp oturan hiç görmedim. Sadece projede mi kalıyor? 81 ilde yapılacağı söyleniyor

3.  Alıntı Originally Posted by Son Osmanlı Yazıyı Oku
    Yıllar önce yine benzer haberler vardı, ne oldu? Nereye yapıldı? Kimler aldı? Çevremde bu tür evleri alıp oturan hiç görmedim. Sadece projede mi kalıyor? 81 ilde yapılacağı söyleniyor
    olmaz olur mu adana kışla tokinin önünde audi Q7 var bmw x5 var mercedes vs... 😃

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,376
     Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    https://www.trthaber.com/m/?news=kon...&category_id=7

Diyelim ki 5 milyona ilan verilmiş.Satıcı bu fiyata evi satıp tapuda 2 milyon gösterdiyse hem ödenmeyen yüzde 2 vergi hem de beyan edilmeyen 3 milyonun yüzde 40 ına kadar gelir vergisi talep edilecek.

İşlemler banka üzerinden yapılmayıp elden alınmış olsa bile satıcı ve alıcının yakın zamanda tüm hesaplarına yapılan para giriş çıkışları incelenebilir.

Fiyat artıran 64 bin kişi tespit edilmiş ancak kaçı tapuda işlem yapmış sayısı bilinmiyor.
    kendi değirmenlerine stop koymazlar yazılır çizilir kalır
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

5. Neden ikinci el almıyorsunuz.
     Alıntı Originally Posted by kaiserx Yazıyı Oku
    Şu paranın pul olduğu dönemde ev alalım mantığıyla yaklaşık bir aydır emlakçı ve mütait ler ile muhatap oluyorum.
    Mütaitlerin istisnasız hepsi vergi kaçırıyor. Temelden devam eden eve 1,5 Milyon istiyor beyim, ancak kredi 400 bin anca çıkıyormuş neymiş vergi vs. çıkıyor diye fatura kesemiyormuş, keresteciden ya da işçiden fatura alamıyormuş... Öbürü başka muhitte bitmiş eve 1,25 Milyon istiyor, lakin kredisi 250 bin anca oluyormuş.
    Başka bir it, pardon mütait 1,35 istiyor kredisi 250 bin olur diyor.
    Yahu nefret ediyorum artık bu insanlardan nefret, şu gerzek fiyatlara ev almanın tek mantıklı yolu maxsimum kredi ile borçlanma iken, bu beyzadeler daha iyi yesin, daha iyi arabaya binsin ve daha çok..... yapsın diye ev alamıyoruz yahu.
    Normal bir ülkede bırakın mütaitliği bu adamları sokakta gezdirmezler ticaret hayatını bitirirler bunlar alenen vergi kaçırıyor.
    Yahu koskoca ülke bunlar yüzünden battı, tüm pahalılığın sebebi bu adamlar hala ben daha fazla kazanayım diyorlar.

6.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Neden ikinci el almıyorsunuz.
    2.ci ele bu yeni kredi kampanyasından faydalandırmıyorlar.

7. Aynı yerde toprak sahiplerinin dairesi olabilir, onlardan almaya çalışın oda kredi kampanyasına girer.

8. Şöyle bir tablo gördüm.

-Geçen senenin ilk 4 ayına göre %26 artış var,
    -Genel anlamda ipotekli konut satış oranı düşerken, son satırda (2022 ilk 4 ay) artış var, kredi kullanılmış,
    -Yıllar içinde diğer oranı hep artış eğiliminde (?),
    -2022 ilk 4 ayda %26 artış yabancı veya göçmen kaynaklı olabilir (?),
    -2022 ilk 4 ayda %26 artış yerli kaynaklı olabilir çünkü ipotek artmış (?),

En bilinmez değişken de herhalde şu, neticede 1 ev alan, genelde 1 ev de satıyor, satış durumuna göre olan bölümdeki sadece net artış rakamlarını mı acaba reel olarak konut sektörünü resmetmesi açısından ele almalı. Yani sağdaki kısımda ilk el+ikinci eldeki net artış rakamı, bilemedim.

Yoruma açık

Sayfa 546/1312 İlkİlk ... 464464965365445455465475485565966461046 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •