Sayfa 428/1312 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,417 - 3,424 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Satılık daireler 1-2 sene enflasyon artışlarını bekler
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    İstanbul'da kiralık sayısı düşerken, satılıklarda ciddi bir artış gözüküyor. mevsimsel mi bilmiyorum ama bu aralar takip ettiğim evler satılmıyor, fiyatlar da düşmüyor. tam bi kilitlenme olmuş gibi.

"İstanbul Satılık Daire"aramanızda 99.848 ilan bulundu.
    "İstanbul Kiralık Daire"aramanızda 19.954 ilan bulundu.

2. Ben tam tersini duşunuyorum piyasada en likit kalınması gereken donem piyasada ki arz talep dengesi olmadıgı için pozisyon almak için likitte kalmak en dogru su şuan saglık sız gelir butce dengesizligi var hane halkı için herkes mal sahibi olmak için birikimlerini mal gomerse veya bide ustune kredi çekerse şuan yaşadığımız gibi geçmişte kimsenin on goremedigi donemlerden geçebiliriz adam kredi çeker butcesinin 30 unu kredi ye ayırır ev alır mal sahibi olur hesabı şudur çektiğin kredi tutarı sabit ama benim gelirim her sene yukselecek odedigim tutar devede kulak kalacak peki ne oldu alım gucu duştu senin gelirin arttı ama satın aldıgın mal ve hizmetlere odedigim BEDEL DAHA DA ARTTI EE PEKİ ŞİMDİ NE YAPACAN TASARRUFUNU OLDUGU GİBİ MALA GOMDUN SONUÇ NE OLABİLİR ACABA
     Alıntı Originally Posted by Cezer Yazıyı Oku
    Kiracıyı çıkar, 3000'e kiraya ver. Yüksek enflasyonda malda kal, piyasa çok volatil, parayı heba etme ihtimali yüksek.
    PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bu fiyatlar çok yüksek gibi geldi bana, ya piyasadan uzak kaldığımdan ya da mal kıymeti bilmediğimden
    Sonuçta nitelikli bir daire değil, 5 yıllık, giriş kat (kottan dolayı yarı bodrum) 50m2 1+1.
    Sanırım ev alır gibi araştırma yaparsam fiyatları idrak edebileceğim

4.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Ben tam tersini duşunuyorum piyasada en likit kalınması gereken donem piyasada ki arz talep dengesi olmadıgı için pozisyon almak için likitte kalmak en dogru su şuan saglık sız gelir butce dengesizligi var hane halkı için herkes mal sahibi olmak için birikimlerini mal gomerse veya bide ustune kredi çekerse şuan yaşadığımız gibi geçmişte kimsenin on goremedigi donemlerden geçebiliriz adam kredi çeker butcesinin 30 unu kredi ye ayırır ev alır mal sahibi olur hesabı şudur çektiğin kredi tutarı sabit ama benim gelirim her sene yukselecek odedigim tutar devede kulak kalacak peki ne oldu alım gucu duştu senin gelirin arttı ama satın aldıgın mal ve hizmetlere odedigim BEDEL DAHA DA ARTTI EE PEKİ ŞİMDİ NE YAPACAN TASARRUFUNU OLDUGU GİBİ MALA GOMDUN SONUÇ NE OLABİLİR ACABA

PPA-LX2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sonuç ne olabilir sizce?

5.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    İstanbul'da kiralık sayısı düşerken, satılıklarda ciddi bir artış gözüküyor. mevsimsel mi bilmiyorum ama bu aralar takip ettiğim evler satılmıyor, fiyatlar da düşmüyor. tam bi kilitlenme olmuş gibi.

"İstanbul Satılık Daire"aramanızda 99.848 ilan bulundu.
    "İstanbul Kiralık Daire"aramanızda 19.954 ilan bulundu.
    o ilanlarin cogu 2 ilan.yani ayni anda birden fazla emlakci.

oldumu % 50.
    diger %50 nin yarisi oylesine ihtiyaci olmayip satiliga cikaranlar belki bir enayi cikar diye etti mi % 50 daha.yani satilik 30-40 bin en fazla.kiralik ise 5-6 bin ancak var.

cevremde evlenecek olup kiralik ev bulamayan onlarca genc var su an.

6. https://www.sahibinden.com/kiralik-d...ing=price_desc

alin gercek kiraliklar !

o ilanlari bölü 4 yapin

hatta 1+0 ları fılan ıptal edınce durum bu

https://www.sahibinden.com/kiralik/i...price_max=4000

koca istanbulda 3000 daire kiralik sadece !! onlarinda kacta kaci gercek mechul.

------

İstanbul'da gerçekleşen evlilik ve boşanma verileri ilginç istatistikleri ortaya çıkardı. İstanbul'da geçen yıl 99 bin 858 çift evlenirken, 33 bin 127 çift boşandı.

her yil 70.000 kisiye yeni ev lazim istanbulda !! fiyatlar nereye gidecek gorursunuz birkac yila.

7. Merhaba. Müstakil bir ev buldum. Ama tapuda bahçeli kargir ev ve tarla olarak geçiyor. Buraya konut kredisi cekilemiyor. Bu ev için 250-300 bin TL civarında bir kredi çekmek istiyorum. Bunun bir yolu var mı ?

8.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    o ilanlarin cogu 2 ilan.yani ayni anda birden fazla emlakci.

oldumu % 50.
    diger %50 nin yarisi oylesine ihtiyaci olmayip satiliga cikaranlar belki bir enayi cikar diye etti mi % 50 daha.yani satilik 30-40 bin en fazla.kiralik ise 5-6 bin ancak var.

cevremde evlenecek olup kiralik ev bulamayan onlarca genc var su an.
    2 ay once de ayni seyler gecerli idi, ben burada bi anda fazladan 21bin ilan artisina dikkat cekiyorum. %25 daha fazla satilik ilani neredeyse.

Yil sonu satilik fiyatlari dolar 20tlye gore ayarlandi, o noktadan sonra piyasa durdu adeta, favoriye ekledigim hic bir ilan kalkmiyor, ya da farkli bir ilan olarak tekrar aciliyor. Bu surecte iki tarafin da inadi kirilmadi bakalim ne tarafa gidecek piyasa.

Su an enflasyona gore bedava konut kredisi oranlarina(1,20 ve 1,29) ragmen kredili satislar dusukse artik fiyatlar alim gucune gore cok fazla artmis ve tikanmis demektir.

Sayfa 428/1312 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •