Sayfa 797/1312 İlkİlk ... 2976977477877957967977987998078478971297 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,369 - 6,376 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. yaa kimsenin bilmedigi bir şeyi bildigimi iddia etmiyorum...sadece insanların birbirlerine hakaret edip kavga etmek yerine ..birbirlerini suçlamak yerine asıl suçlunun kim oldugunu tkr yazdım...benim kafam karışık degil sadece olasılıkları yazdım... ev fiyatları düşebilir de yukselebilirde...haa ben ne yaptım diye soracak olursanız..aslında ev alacak param var.. ama bu ekonomi modelinin sürdülemez oldugunu düşünüp...çok uzun olmayan orta vadeli eurobond yatırımı yaptım..şu hengame bitsin ...rasyonel ekonomik politkalara dönülsün herşeyin fiyatı yerine oturur...o zaman bakarım..kiramı ödemekte zorlanmıyorum nasılsa...o yüzden eurobond tan gelen kpon ödemelere de dokunmayı düşünmüyorum...o zaman bakarız dogrumu yaptım yanlışmı yaptım diye..o zaman mevcut şartlardan daha yi konumda bir ev alabiliyorsam iyi yapmışım demektir..daha kötüsünü alıyorsam kötü yapmışımdır

2.  Alıntı Originally Posted by cemsoy35 Yazıyı Oku
    yaa kimsenin bilmedigi bir şeyi bildigimi iddia etmiyorum...sadece insanların birbirlerine hakaret edip kavga etmek yerine ..birbirlerini suçlamak yerine asıl suçlunun kim oldugunu tkr yazdım...benim kafam karışık degil sadece olasılıkları yazdım... ev fiyatları düşebilir de yukselebilirde...haa ben ne yaptım diye soracak olursanız..aslında ev alacak param var.. ama bu ekonomi modelinin sürdülemez oldugunu düşünüp...çok uzun olmayan orta vadeli eurobond yatırımı yaptım..şu hengame bitsin ...rasyonel ekonomik politkalara dönülsün herşeyin fiyatı yerine oturur...o zaman bakarım..kiramı ödemekte zorlanmıyorum nasılsa...o yüzden eurobond tan gelen kpon ödemelere de dokunmayı düşünmüyorum...o zaman bakarız dogrumu yaptım yanlışmı yaptım diye..o zaman mevcut şartlardan daha yi konumda bir ev alabiliyorsam iyi yapmışım demektir..daha kötüsünü alıyorsam kötü yapmışımdır
    Fikirlerinde hata payını hesap eden insan bence en haklısı. Haklı da çıksa haksız da çıksa, tecrübesinden ders alabilir. Çok emin olanlar da haklı ya da haksız çıkabiliyor ama tecrübeden gereken dersi almıyorlar.
    'Piyasa analizi sadece kendi pozisyonunu empoze etmektir' Şant Manukyan

3. Konut kredi faizlerinin düşeceğine dair herkeste bir beklenti oluşmuş durumda. Kimle konuşsam hükümetin seçimlerden önce konut kredi faizlerini 0.69 a çekeceğini düşünüyor. Ben ise böyle olacağını düşünmüyorum. Ortada stok yok. Faizlerin düşmesi yeni konut başlangıçlarını artırabilir ancak onunda seçimden önce bir faydası olmaz hükümete. 0.69 kiralarıda fırlatır. Bu durumda hükümet bundan nasıl bir fayda sağlayabilir

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

4. Şu şartlarda 0.69 piyasayı çok yükseltir.
    Faydadan çok zarar getirir.

Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Konut kredi faizlerinin düşeceğine dair herkeste bir beklenti oluşmuş durumda. Kimle konuşsam hükümetin seçimlerden önce konut kredi faizlerini 0.69 a çekeceğini düşünüyor. Ben ise böyle olacağını düşünmüyorum. Ortada stok yok. Faizlerin düşmesi yeni konut başlangıçlarını artırabilir ancak onunda seçimden önce bir faydası olmaz hükümete. 0.69 kiralarıda fırlatır. Bu durumda hükümet bundan nasıl bir fayda sağlayabilir

Sent from my 2109119DG using Tapatalk

5. kredi konusunda hükümet seçim öncesi çok secici olmak zorunda.
    birileri evleri kredi ile alıyorsa birileri de satıyor demektir, o satanların tlyi dövize geçirmesinden çok korkuyorlar.

hükümetin seçimlere giderken taktiği daha çok ucuz kredi yerine stabil döviz kuru, döviz kurundaki oynaklık çok önemli kredi meselesini ona göre düşünmek lazım.

6. Ben konut faizlerinin düşeceğini sanmıyorum. Kaç aydır millet seçim geliyor diye araçta ÖTV indirimi bekliyordu. Sonunda bugün çok küçük çaplı matrah düzenlemesi geldi, o da fiyatları etkilemedi.

7. Kredi faizi inse ne olacak ?
    Şu an alımabilecek normal bir daire ( suriye mahalleleri hariç) 2 milyondan başlıyor
    Devlet faizi 0 yapsa, ipotek, masraf hiç bir şey almasa aylık ödeme 17 bin tl olur
    Ev fiyatları düşermi ? Şu şartlarda mümkün değil, 1 tabaka granit 700-800 tl, oda kapısı 3000 tl, 1 dairenin sadece penceresi 70-80 bin tl, 1 dairenin sadece sıvası ve alçısı 100 bin tl, kısacası 1 dairenin arsa payı ile maliyeti 1 milyon tl yi geçer, buyursun indirsin hükümet

Seçim öncesi kredi musluklarının açılması lazım. Ben 0,64 faizi imkansız görüyorum. Muhtemelen 0,89- 0,99 arası bir faiz oranı ile konut kredisi verilecektir.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Sayfa 797/1312 İlkİlk ... 2976977477877957967977987998078478971297 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •