Sayfa 961/1312 İlkİlk ... 46186191195195996096196296397110111061 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,681 - 7,688 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Oo Cautionary'nin avukatı da gelmiş, avukatception olmuş.

elinde malları olanla, elinde malı olmayan arasındaki fark her gün artıyor. bu hep böyle gitmez, tesbih bi yerde kopup dağılır.
    paradan para kazanmak her dönem vardı fakat ben 25 yılda şu son 2-3 seneki bir dönem görmedim.
    Merak ettim son 2-3 senede kim ne kazandı?
    Mesela ben bişey kazanamadım. Mesela fabrikatörde bişey kazanamadı, banka da bişey kazanamadı, tüccarda bişey kazanamadı. Kim ne kazandı hakkaten
    Another day in paradise

2. bakalım seçim sonrası gerçek manada kentsel dönüşüm star verilecek mi ...

yoksa havanda su çevirmeye devem mı edilecek ?

yıllar geçiyor...

ancak deprem olunca milletin aklına geliyor...

binam güçlü mü -çürük mü ?

.....................

güya adalar daha kaliteli/ belli bir kültür seviyesi olan / okumuş insanların yaşam yeri...

anlarsınız...

yahu chp ,ankaradan bir gazeteciyi ,sırf mağdur oldu ,iyi insandır deyip adalarda belediyenin başına getirdi...

büyükada'daki belediye binasının yıkılıp yeniden yapılması lazım...

neden kıllarını kıpırdatmıyorlar ?

Kadıköy belediyesinin ana binası güya çürük (ama çok yeni görünüyor)

yıkılıp yeniden yapılması lazım

"Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz/ Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde."

Ziya Paşa bu beytinde diyor ki: "İnsanın aynası iştir, lafa bakılmaz.

sayın reis adayı Kemal Bey

dünyaları vaad ediyor...

kaynak çalındığını idda ettiği 500 milyar dolar...

yahu senin ortaklarından birisinin beşli çeteden bir şanlı mütahidin istanbul belediyesindeki işlerini hal etiği idda edilen yakın akrabaları var , bu dedikoduları duymayan mı var ?

seçim sonrasına ümitle bakmak istiyoruz...

ama çok zor...

seçim süreci bana ,La Fontaine'den masallar, şeklinde geçiyor gibi geliyor...

3.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    bakalım seçim sonrası gerçek manada kentsel dönüşüm star verilecek mi ...

yoksa havanda su çevirmeye devem mı edilecek ?

yıllar geçiyor...

ancak deprem olunca milletin aklına geliyor...

binam güçlü mü -çürük mü ?

.....................

güya adalar daha kaliteli/ belli bir kültür seviyesi olan / okumuş insanların yaşam yeri...

anlarsınız...

yahu chp ,ankaradan bir gazeteciyi ,sırf mağdur oldu ,iyi insandır deyip adalarda belediyenin başına getirdi...

büyükada'daki belediye binasının yıkılıp yeniden yapılması lazım...

Kadıköy belediyesinin ana binası güya çürük (ama çok yeni görünüyor)

yıkılıp yeniden yapılması lazım

"Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz/ Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde."

Ziya Paşa bu beytinde diyor ki: "İnsanın aynası iştir, lafa bakılmaz.

sayın reis adayı Kemal Bey

dünyaları vaad ediyor...

kaynak çalındığını idda ettiği 500 milyar dolar...

yahu senin ortaklarından birisinin beşli çeteden bir şanlı mütahidin istanbul belediyesindeki işlerini hal etiği idda edilen yakın akrabaları var , bu dedikoduları duymayan mı var ?

seçim sonrasına ümitle bakmak istiyoruz...

ama çok zor...

seçim süreci bana ,La Fontaine'den masallar, şeklinde geçiyor gibi geliyor...
    adalardaki bir cok tarihi gorunumlu yapi o yasli ermeni rum yahudi sahiplerinden dogulu cetelerin eline gecti tabiki yuksek fiyatlara

Normalde o evlere civi cakmak bile yasak ama nasil olduysa hemen her adada otel insaatlari var

akli olan o adalara gitmez 20 sene ara verip 4 sene once gittigimde icim burkuldu cok uzuldum. Sanki Dubai aciklarinda bir adaya gitmis gibi heryer Arap doluydu. Hatta bindigimiz feribotta ayakta arap turistler vardi o kadar doluydu feribot

Biraktigim Istanbul ile buldugum Istanbul arasinda hicbir alaka kalmamis. Bir dahada gitmeyi dusunmuyorum

Direk şurada yazılan bir cümle niyetini nasıl ortaya koyuyor.

Kaynak çalındığını iddia edilen 500 milyar dolar
    Ah siz gizli troller
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Direk şurada yazılan bir cümle niyetini nasıl ortaya koyuyor.

Kaynak çalındığını iddia edilen 500 milyar dolar
    Ah siz gizli troller
    Kılıçdaroğlu: Hazine'den 418 milyar dolar çalındığını tespit ettik suikast tehdidi geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hazine'den "418 milyar dolar çalındığını tespit etmelerinin ardından suikast tehditleri aldığını" öne sürdü. Kılıçdaroğlu Sayıştay'a da seslenerek, "İktidara geldiğimizde o raporlarda 418 milyar doları görmezsem, görevinizi layıkıyla yerine getirmemişsiniz demektir. Vallahi de billahi de raporda görmezsem yakarım sizleri" dedi.

https://tr.euronews.com/2023/01/31/k...-tehdidi-geldi

Reis adayı KK ,kendi iddasını ispat yükünü Yüksek mahkeme ,Sayıştay'a yüklüyor...

............
    Beşli çete diyor , en büyük ortağının akrabası , mütahitlerin en büyüğünün İstanbul Büyük şehirdeki imar izin taleplerini kimin halletiği konusundaki iddalar hala yalanlanmadı...

............

Bunca senedir muhalefette ve hala nerdeyse vatandaşa cennet vaad edecek , ama kamuoyu yoklamalarında oy oranı

CHP’nin anketlerdeki oy ortalaması son aylarda yüzde 27 civarında seyrediyor.

https://tr.euronews.com/2023/03/12/1...n-oy-orani-kac

6.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    adalardaki bir cok tarihi gorunumlu yapi o yasli ermeni rum yahudi sahiplerinden dogulu cetelerin eline gecti tabiki yuksek fiyatlara

Normalde o evlere civi cakmak bile yasak ama nasil olduysa hemen her adada otel insaatlari var

akli olan o adalara gitmez 20 sene ara verip 4 sene once gittigimde icim burkuldu cok uzuldum. Sanki Dubai aciklarinda bir adaya gitmis gibi heryer Arap doluydu. Hatta bindigimiz feribotta ayakta arap turistler vardi o kadar doluydu feribot

Biraktigim Istanbul ile buldugum Istanbul arasinda hicbir alaka kalmamis. Bir dahada gitmeyi dusunmuyorum
    araptı -iranlıydı-avrupalıydı -rustu-ukranyalıydı turist geldi diye çürük olduğu biline bline eski yapı stklarında vatandaşların yaşamasına izin vermek ?

Belediye binası bile çürük ve yenilenmesi gerekiyor...

yani zihniyet ne iş yaparım ne de iş yaptırım...

..............
    sizin dediğiniz gayrı müslimlerin yoğun olarak ,malının el değiştirmesi için 2 önemli tarih vardı...

birincisi ,ikinci dünya savaşı sırasında kaynak arayan Şükrü Saraçoğlu Hükûmeti tarafından çıkarılan "Varlık Vergisi",(1942)
    diğeride Adana Menderes hükümeti zamanında Selanik'te Atatürk Evi bombalanması sonucunda 6-7 eylül 1955 provakasyonu ile Türkiyedeki mallarını bırakıp yurdışına göç etmeleri ve daha sonra kanun marifetiyle bu sahipsiz durumda kalın mallar Vakıflar İdaresine devredildi...Bazı gayrımüslim gayrımülkleri de sudan ucuz fiyata el değişti...

Bu gayrımenkulleri alanlar arasında kimler yok ki...

7. Çözüm önerilerini gördükçe ülkenin geleceği olmadığını görüyorum.
    Allah millete acısın.

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 961/1312 İlkİlk ... 46186191195195996096196296397110111061 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •