Sayfa 1034/1312 İlkİlk ... 34534934984102410321033103410351036104410841134 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,265 - 8,272 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Aslında sorun şurda paranın sahipleri artık fakirleşmemizi istiyorlar,sistem devam etsin diye bir dertleri yok,sistemi çökertecekler.Olan sadece şu, onların akıllarındaki kıyamet saati kaç,o saate kadar kıyamet kopmamalı,o saatin de onlarca bir anlamı vardır,zamanı gelince olur her şey.

2.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    hocam bu faiz konusunda hala eski kafada olduğumuzu düşünüyorum, sırf TR değil tüm Dünya.

örneğin USA de seksenlerde %20 gibi faizler görülmüş, şu an 5% çıktılar ve bankalar iflas sırasında. şirketler ise düşük faiz diyerek ölümüne borçlanmış durumda.

borçların fezaya çıktığı ortamda faizleri artırmak eskisi kadar kolay değil.

basit bir şekilde düşünelim seçim geçti ve faizler 40% oldu sonuç ne olacak.

borçlarını ödemeyen şirketler işçi çıkarma yarışına başlar ve ciddi durgunluk oluşur.

böyle bir ortam çok uzun süre sürdürülemez, kimse 3-4 sene yüksek faiz ortamı beklemesin max 1 bilemedin yıl sürer o süreç.
    eski kafa olabilir yanlız yeni politikalarda ortada faizi aşagı çekti ucuz kredi sağladı insanlar tl den hızlıca kaçtılar ev araba vb. almaya yöneldiler alamayanlar tüketime yöneldi sonuçta hiperenflasyon oldu sonuçta gelir artmayınca halk fakirleşti mevcut yönetim sallantıda gelecekte eski politikalara dönmek zorunda ytd..

3. San Francisco home prices are down 33% in just 1 year.

The city lost 7% of its population since 2020.

Home prices in the Bay Area are down more over the last 10 months than the first 10 months of the Financial Crisis.

The decline of San Francisco is alarming.

(a thread)

1/8

https://twitter.com/KobeissiLetter/s...OoTgk57UQ&s=19
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

4.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku

The city lost 7% of its population since 2020.
    Vay be.. Darısı başımıza..
    Söz verenler gitmiyor, sıkıştık istanbulda.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5. Bizim evin sokağı ve bir üst sokakta kiralık ev yok...
    Ancak nerdeyse 8 aydır, 7 kadar daire satılık (pencerelerinde emlak firmalarının satılık tabelası var)...
    fiyatlar doğru yerde ise bunlardan hiç değilse 1-2 tanesi satıllmaz mıydı ?
    ne konuşulan uçuk kaçık kiralar ödenebilir durumda...
    Nede istenen paralar ödenebilir durumda....

6.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Bizim evin sokağı ve bir üst sokakta kiralık ev yok...
    Ancak nerdeyse 8 aydır, 7 kadar daire satılık (pencerelerinde emlak firmalarının satılık tabelası var)...
    fiyatlar doğru yerde ise bunlardan hiç değilse 1-2 tanesi satıllmaz mıydı ?
    ne konuşulan uçuk kaçık kiralar ödenebilir durumda...
    Nede istenen paralar ödenebilir durumda....
    Bilgisayar ticareti yaptığım dönemde, baharda havalar güzelleştiğinden itibaren satışlar bıçak gibi kesilir, sonbaharda yağmurlar başladığı gün telefonum deli gibi peş peşe çalmaya başlardı.
    Ben yazın müşteri çıkmıyor diye fiyatları müşteri çıkabilecek seviyeye düşürseydim, üç beş ölücyü ucuzdan mala kavuşturmak gibi bir enayilik yapmış olurdum.

Her şeyin bir zamanı var.
    Ev satma zamanı da kesinlikle deprem sonrası değil.
    Medyada 1-2 yıl boyunca "fahiş" algısı yaratılan bir dönem ise hiç değil.
    Piyasada alıcı yoksa beklenir. Ölücüleri emlak zengini etmenin alemi yok.

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Bilgisayar ticareti yaptığım dönemde, baharda havalar güzelleştiğinden itibaren satışlar bıçak gibi kesilir, sonbaharda yağmurlar başladığı gün telefonum deli gibi peş peşe çalmaya başlardı.
    Ben yazın müşteri çıkmıyor diye fiyatları müşteri çıkabilecek seviyeye düşürseydim, üç beş ölücyü ucuzdan mala kavuşturmak gibi bir enayilik yapmış olurdum.

Her şeyin bir zamanı var.
    Ev satma zamanı da kesinlikle deprem sonrası değil.
    Medyada 1-2 yıl boyunca "fahiş" algısı yaratılan bir dönem ise hiç değil.
    Piyasada alıcı yoksa beklenir. Ölücüleri emlak zengini etmenin alemi yok.
    Zehir gibi kafa valla...
    O bilgisayarlari sonbaharda da satmasaniz kışa iki katına cikardi.
    Hatta hic satmasaniz simdi antikaydı onlar. Biri 10 tane ev alirdi
    Neresinden bakarsan bak külliyen zarar..

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Ortalama ev fiyatları ilk defa milyona vurduğunda, ev sahiplerine ahlaksz şerefsz diyenler basmıştı burayı.
    Yine aynı öfke yavaş yavaş sahneye çıkıyor galiba.

Başka yatırım araçlarında paramı üçe beşe ona katlayayım. Ama evler yükselmesin.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 1034/1312 İlkİlk ... 34534934984102410321033103410351036104410841134 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •