Sayfa 1103/1312 İlkİlk ... 10360310031053109311011102110311041105111311531203 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,817 - 8,824 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    parası değerli ülkelerde bu tip benzer maaşlar anlamlıdır, TR gibi sürekli devaluasyon olan ülkelerde bu aşağıda eşitlenmedir kelifiye adamı kaçırır.

bugün almanya bile maaş adaletsizliği kaynaklı işgücü kaybediyor, bizim doktorlar sürekli gidebilmesinin sebebi alman doktorların sürekli kaçması
    Avrupanın bilişimde nal toplamasının en büyük nedeni bu yaklaşım diyolar. Yetenekli adam amerikada emeğinin karşılığını alıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    2015 sonrası Konut piyasasında arz fazlası nedeniyle 5 yıl boyunca bearish pozisyonundaydım (döviz/altın bazlı).

2021 den itibaren konut piyasasında boğa oldum ve konut yatırımı yaptığımda burada yazdım. Muhtemelen pozisyonum 2030'a kadar devam edecek...

Bu arada hala kiraya vermenin ( turistik şehirlerde kısa süreli airbnb dışında) akıllıca bir yatırım olmadığını düşünüyorum o konuda maalesef değişen bir düşüncem yok çünkü kanunlar konut sahibini koruyamıyor.

%25 yasası daha çıkmadan önce ben evlerimi boş tuttuğumda ailem dahil herkes bana karşı çıkmıştı şimdi onlar dahil herkes bana hak veriyorlar.

----------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    2030 a kadar boğa olacaksa boş tutmak yerine, azda olsa kira almak mantıklı değil mi? Sonuçta 1 2 sene gibi kısa vadeli ev tutmayı düşünmüyorsunuz

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Avrupanın bilişimde nal toplamasının en büyük nedeni bu yaklaşım diyolar. Yetenekli adam amerikada emeğinin karşılığını alıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    AB ülkeleri sosyal demokrasiler olduğu için alt gelir grupları için yaşam yeteri kadar konforlu. Ancak ABD gibi kapitalist de olmadıkları için nitelikli ve enerjik işgücü için cazibesi düşük. Bu grup fırsatlar ülkesi ABD'ye giderken, AB ye mülteci tabir ettiğimiz ortadoğu ve afrikanın dip kısmı geliyor. Bizim doktorlar da bir süre sonra abd ye giderler AB ülkelerinden. Çünkü AB ülkesinde dr alt gelir grubuna göre çok üst maaşlar alamıyor. Türkiye'de sağlıkta şiddet ve uzmanlık sonrası taşrada zorunlu hizmet vs olmasa doktorun toplum içerisindeki geliri oldukça iyi. Ama ülkeden doktorlar şiddet, mobbing, zorunlu hizmet vb nedenlerden dolayı gitmeyi istiyor.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sn bzaferb borsada hayatta kalmamın sırrı sistemden kazandığım parayı sürekli borsa dışına çekerek oldu.
    Borsadan kazanılan parayı konuta çevirmeye evet ama gayrimenkulü satıp borsaya sokmaya kesinlikle hayır.
    Yeni yetmeler geçmişte en sağlam hisselerin bile TL bazlı bile %80 değer kaybettirebileceğinin farkında değiller.
    Seçime kadar böyle bir öngörüm yok ama kara kuğu her an her yerde çıkabilir. O yüzden borsada hayatta kalmanın sırrı sağlamcı olmaktan geçer...
    Konut bu ülkede en sağlam birikim koruma aracıdır.

------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    orta şeker bir yatırımcı senede %100 yaparsa şapkayı göğe atar . onu yapmak için de iyi kötü donanımlı olmak gerekiyor .az biraz kazık yiyip para kaybetmek gerekiyor . ama konut öyle değil. kafa yorma can sıkma yok. çok zeki olmaya da gerek yok. alıp kenara koyuyorsun. bende önceden borsa hisse şu bu diyordum ama şimdi tatava yapma ev al geç diyorum. harcadığın enerjiye göre getirisi çok iyi.

5.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    maalesef

git gel aynı hikaye...

ülkede 15.000.000 kadar yabancı var

onlar da vatandaşın barınma hakkına ortak oluyor ,

kaynak kısıtlı olunca maalesef konut fiyatları/kiralar çıkıyor/çıkmaya da devam edecek

yöneticler tarafından sonucun böyle olacağı biline biline

bu sayıları on beş milyon bulan yabancının ülkeye gelmesi istenmiş/göz yumulmuş...
    kardeşim herkes bi takmış yabancıya. balıkesirin ilçesinde de araplar gelip ev almıyor ya .

Alıntı Originally Posted by parmenidesxenophanes Yazıyı Oku
    kardeşim herkes bi takmış yabancıya. balıkesirin ilçesinde de araplar gelip ev almıyor ya .
    Oradada emekli suriyeliler var
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    2030 a kadar boğa olacaksa boş tutmak yerine, azda olsa kira almak mantıklı değil mi? Sonuçta 1 2 sene gibi kısa vadeli ev tutmayı düşünmüyorsunuz

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
    Benim için konut yatırımı banka kasasında tutulan fiziki altın ile aynı anlamı taşıyor.

Bir de yatırım konusunda çok önemli bir prensibim var. "ASLA UFAK HESAPLAR PEŞİNDE OLMA"

Bu prensip benim için olmazsa olmazdır. Misal 24 yıllık borsa hayatımda bir kez olsun "limitli emir" vermedim hep bir tık daha pahalı olan "piyasa emriyle" işlem yaptım.

Bu arada aldığım konutları da zamanında asla pazarlık yapmadan aldım. Eğer pazarlık yapmış olsaydım ben aldıktan bir kaç gün sonra bütün ilan sahipleri oluşan devalüasyon nedeniyle ilanlarını çekmişti.

Sürekli kira olayına sıcak bakmıyorum ama hukuk düzelir ve hiperenflasyon tehlikesi geçerse belki düşünebilirim.

Onun dışında belki airbnb yapabilirim ama insanlarla uğraşmak çok zor. ben zaten insanlarla uğraşmak istesem bana zamanında şirketlerde ne müdürlükler teklif edilmişti hepsini reddetmiştim...

Bazen kafa rahatlığı daha iyi olabilir

-----------
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Bazen kafa rahatlığı daha iyi olabilir

-----------
    borsa en güzeli. tek yarışın kendinle . bu yıl geçen yılı geçebilir miyim? bu hafta geçen haftadan daha iyi olabilir mi ?

Sayfa 1103/1312 İlkİlk ... 10360310031053109311011102110311041105111311531203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •