Sayfa 1125/1312 İlkİlk ... 12562510251075111511231124112511261127113511751225 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,993 - 9,000 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Boş tutmak ev sahibinin kararıdır, mal adamın sana ne, sen mi yardım ettin adama ev almaya da kiraya ver sat vb diyorsun, kiracı kirayı ödemezse veya kaçarsa veya eve zarar verirse devlet karşılıyor mu, mahkeme kaç yıl sürüyor avukat , ücretini , parasını hem mal sahibinden hem davayı kaybeden kiracıdan alıyor , bu sistem yürümez saçma ötesi bir durum , bir kiracıya kirayı öde demek için noterden protesto çekmek 1000 lira 30 gün ek süre veriliyor adam kirayı öderse 1000 lira gitti, ödemezse bir kez daha ödemezse o zaman tahliye davası açılıyor 2 yıl dava sayın devletimiz bu esnada nerede duruyor? Adalet mülkün temelidir.
    Bazı sığırlara iyi oldu beter olsunlar. Mööö diye böğğrsünler
    sığırlar. Not sığır lafı üstüne alınan içindir kim kendini sığır hissediyorsa sığırdır hissetmiyorsa değildir. Zaten.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

2.  Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku

Büyük şehirlerden birinde takip ettiğim ilanlardan biri. 4 aylık değer kaybı 24.000$.
    Nispeten fiyat olarak ucuz ve talep gören bir yerde olmasına rağmen durum bu.
    Fiyatı yüksek konutlarda durum daha kötüdür.

Mart ayında satmak istese 3-5 pazarlıkla bu evi havada kaparlardı şuan ise satamıyor.
    Sürekli güncelleme yapıyor.

Üstadlara sorsan konut fiyatları asla düşmüyor, düşemez. Düşmesi teklif dahi edilemez.

En akıllılar karını Şubat/Mart-2023 gibi realize edip dövize altına dönenler.
    bu iş böyledir. mal elinde olan hep yükselsin ister .

birde şöyle salak adamlar var adam 2 sene önce 700binle macerasına başlamış. artır artır 3 milyon yapmış hala satamamış , ilanı kaldırmış . şimdi ya kafasında tahta eksik bu adamın ,ben satamıyorum kaç sene oldu demiyor . yada organize fiyat manüplasyonu yapılıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    https://twitter.com/haskologlu/statu...jVyDeLD1bqGYBA

Çok yerinde bir karar. Sonuçta halkımız ek vergi talep ediyor.
    Benimde bir önerim var. Ekilmeyen tarım arazilerinden yüksek vergi alınsın böylece gıda fiyatları düşer.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    çok yerinde bir karar . umarım yaparlar . eskiden de uygulanırdı adı da çift bozan vergisi .

4.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Bos olan eve yüksek vergi geldi.

Birden fazla evi olana da ek yüksek vergiler geleceğini düşünüyorum.

Yatırım amacli ev alanlari opecekler bence.

Ev kiralarinin yuksekligine çözüm bulamiyorlar.

Bütün büyük şehirleri seçimde muhalefet adaylari alir.

Kira yuksekligi ve hiper enflasyon yerel belediye secimlerinde muhalefetin rekor oy almasına sebep olacaktır.
    almasının kimseye faydası yok . şurda 3-5 belediye alsın ne olacak ? anca chplileri doldurur onlara iş verir . diğerleri de aynını yapıyor zaten . benim gibi milyonları ilgilendiren bir durum değil.

Boş evim olsa kiraya vermeyede niyetim yoksa 5 milyonluk evi 15 milyona satışa çıkarırım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. 2013 de "dolarda yükseliş kaçınılmaz" konu başlığında ilk yazanlardandım.

Aktroller sürekli gelip dolar düşecek derdi... Sonra artık oraya uğramaz oldular nedense bu başlığa salça oldular, konut fiyatları düşecek diye milleti trollüyorlar.

Malınızı kaptırmayın..

Silkelenmeyin

----
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    Son düzenleme : vivatrader; 21-07-2023 saat: 23:19.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

7. Bütün emlakları gerçek piyasa değerine göre rayiçlecekler. Emlak vergisinde ve Ev dükkan kirasında düşük gösterme dönemi tamamen bitti.

Beledi rayiç değeri = Tapu değeri = Piyasadaki sahibindendeki Hepsiemlaktaki değeri.

Tek değer olacak bundan sonra. Aynı ABD Kanada Almanya İngiltere de olduğu gibi olacak.

Olması gereken bu. Kayıtdışı ekonomiye son verilmeli bir şekilde.

Millet birinci evinin vergisini ödemiyor ki ikinci evin vergisi yüksek olacak diye endişeye kapılsin. Benim anlamadığım forumdaki konut yatirimcisi niye bu kadar panik olup küçük bahaneler ile. kaçış yolu arıyor. Bunlar boş sözlü yonlendirmeler.

M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 1125/1312 İlkİlk ... 12562510251075111511231124112511261127113511751225 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •