Sayfa 1128/1312 İlkİlk ... 12862810281078111811261127112811291130113811781228 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,017 - 9,024 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

3. Birden fazla evi olanı silkecekler mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fahiş kira açıklaması: Vatandaşlarımızı açgözlülere kurban edemeyiz
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez turu sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Fahiş kira artışlarına karşı alınacak önlemlere değindi.

https://beyazgazete.com/haber/2023/7...z-6845744.html

4.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    sayın Desidero74
    burada tartısılan konu sahsınız değil.Sizin evi nasıl aldığınız değil eviniz fiyatını katlayan kamu müdahaleleri oldu mu olmadı meselesi
    burada tartısılan konu serbest piyasaya yapılan devlet müdahalesi ve bundan olumlu olumsuz etkilenenler.
    konut fiyatını artırıcı kamu müdahaleleri
    1- Defalarca çok uygun ucuza kredi (en hatırda kalanı pandemide 0,64 konut kredisi )
    2- 250 bin dolara ev alana vatandaslık verilmesi
    3- Konutta KDV indirimi
    4- TOKİ nin amacına uygun fiyatlı toplu konut projeleri yeterince gelistirmemesi
    bütün bunlar konut fiyatlarını artırırken gıkınız çıkmıyordu.devlet piyasya müdahale edemez diye bir sözünüzü duymadık.
    devleti yönetenlerin konut konusunda fikri değisti.Simdi müdahaleleri sizi olumsuz etkiliyor.
    Bakıyorum birden Adam imittten daha fazla liberal kesildiniz.
    yazıımıbir fıkra ile bitireyim
    nasrettin hocanın fıkrası gibi Kazanın doğurduğuna inanıyorsunuzda öldüğüne neden inanmıyorsuuz.
    sn Byccx konut fiyatlarının teşvikle artırılması konusunda sizinle aynı görüşteyim. sadece %25 kira artışı konusunda hükumetin samimi olmadığına inanıyorum. zaten fiilen de uygulanmıyor. hükumet bu konuda sanki mücadele ediyormuş gibi yapıyor.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Ben ironi olsun diye yazmıştım. Vatandaş neden devletten ekstra vergi talep etsin ki ?
    Bu arada sayenizde osmanlıdaki vergiyi öğrenmiş oldum.

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi
    selçuklularda da vardı o vergi. oradan osmanlıya geçti. amaç tarımsal üretimi devam ettirmek,sekteye uğratmamak . hatta bizanslılar da alırdı onun adı da praktika idi .

6.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Türkiye ekonomisi %70 kayıtdışı. Dolayısı ile tüm göstergeler naylon. Ciddi oranda kayıtdışı para var. Kelepir bir ürün satıldığında sıra var.

Şimdiye kadar 21 senedir, betonculara dokunmuyordu, ama bundan sonra ske ske dokunacak. Çünkü açığı kapatmanın en kolay yolu konuta vergi yüklemek. Başka gelir kaynağı yok bu büyüklükte.

Ayrıca ev fiyatlarını mecburen düşürecek ki kiralar da düşsün.

Yoksa bu belediye seçimlerinde, geçen belediye seçimini bile mumla arar, büyük şehirlerin hepsini komple kaybeder.

Belediye seçimlerinde FETÖ PKK kaygısı olmadığı için kimsenin umurunda bile olmaz milliyetçi söylemler.

Bir şekilde kirayı düşürmesi lazım çok ama çok acil olarak. %25 zam sınırı işe bir işe yaramadı.

Şimdilik ilk iş bu ay boş evlere yüksek vergi gelecek ve ev rayiç değerleri normalleştirilecek. Sonrasına sonra bakarız önümüzdeki ay.

Kiralar düşmezse ölene kadar mokoko yerel seçime kadar.
    milletin gazını alıyorlar. ev fiyatları falan düşmez. düşürecek bir şey de yapmazlar . yaptıklarında vatandaş seçimde faturayı bunlara keser.

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Birden fazla evi olanı silkecekler mi?

CumhurbaÅŸkanı ErdoÄŸan’dan fahiÅŸ kira açıklaması: VatandaÅŸlarımızı açgözlülere kurban edemeyiz
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez turu sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Fahiş kira artışlarına karşı alınacak önlemlere değindi.

https://beyazgazete.com/haber/2023/7...z-6845744.html
    Ben bu fahiş artış konusunu merak ediyorum. Şimdi kira 1000 lira ev sahibi 3000 yaptı fahiş olup olmadığını anlamak için emsale bakmanız gerekir oda 5000 ise ne olacak ?

Tapatalk kullanarak iPhone 20 aracılığıyla gönderildi

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Sayfa 1128/1312 İlkİlk ... 12862810281078111811261127112811291130113811781228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •