Sayfa 442/1312 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542942 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sonuçta geçen sene Haziran ayında ihtar gönderilmiş Şubat ayındayız. Mal sahibi için maalesef üzücü bir durum olmuş.
    Normal şartlarda 2 ay içerisinde kolaylıkla başka bir daire bulunabilirdi.

Kentsel dönüşüm olmasaydı ve sizin çıkmanızı istesiyde de bir şekilde çıkmanız gerekirdi. Zorla kiralama hizmet alamazsınız diye düşünüyorum. Umarım gözükmeyen mahkeme masraflarıyla birlikte en ekonomik şekilde bu süreci tamamlarsınız.
    Ya hocam yapmayın allahaşkına. Ev sahibi ahlaklı kiracı mı ahlaksız oluyor bu durumda..

Evi 3 sene önce kiraladım. Aradan 1 sene geçti çıkmayacakmısınız dedi. Neden dedim. Ben bir yıllık kiraladım dedi.. Kaldı ki öyle bir şey gündeme bile gelmedi. Ertesi yıl evim kentsel dönüşüme girecek bahanesini ortaya attı. Baktım kira sözleşmesinde yazan adres Ataşehir de bir adres. Dedim adres nedir peki, dedi orası boşandığım evimin oturduğu ortak evimiz. Şimdiki yer nereden çıktı valla burası annemin 6 hissedarız orda müteahite veriyoruz.

E kardeşim vardı böyle bir durumun neden oturacağın evi kiraya verdin ?. Son anda mı gelişti kentsel dönüşümünüz ??

Adamın baştan dengesiz olduğu belliydi. Evet inat ettik böyle dengesizin tekinin evinde oturmamalıydık ama kiralar çok uçmuştu çocuğumun okul yanımızdaydı ve kiralık ev bulmak çok zordu.

Ben haklı olduğumu düşünüyorum. Adam sanki sezonluk ev kiraya veriyor 1 sene sonra çık diyor. Sözleşmede başka adres yazıyor oturduğu yer başka. Noter ihtarları bambaşka bir ilden..

Bu saatten sonra Allahın dediği olur mahkeme ne karar verirse saygı duyarım. ama sonuna kadar hakkımı da arayacağım.

Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    2 sene önceki kredi kampanyasından faydalanıp 0.74 ile. Kredi çekmiştim. 100 taksidim kaldı. Oturduğumuz evden, komşulardan hiç memnun degiliz. Ev 8 yıllık yeri çok iyi büyük geniş bir ev. Bu evi satıp elimize geçen para ile başka mahalleden sıfır ev alabiliyoruz. Fakat kredi borcunu kapatmam lazım. Aylık 2 ileride 3 taksit ödeyip bir an önce borcu bitirmekmi. , Yoksa birikim yapıp taksiti toplu yatırmakmı daha mantıklı olur. Elimde hiç toplu para yok, tasraruf edip biriktirip yatıracagım.
    5 yıldan önce evi satarsanız vergi çıkar ödediğiniz 2 yıllık faizleri vergiden düşebilirsnz fakat yinede vergi çıkar. yeni alacağınız evde komşuların iyi olacağı ne malum. sorunların ne olduğunu söylerseniz yardımcı olmak daha kolay olur.

3.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Ya hocam yapmayın allahaşkına. Ev sahibi ahlaklı kiracı mı ahlaksız oluyor bu durumda..

Evi 3 sene önce kiraladım. Evet inat ettik böyle dengesizin tekinin evinde oturmamalıydık ama kiralar çok uçmuştu çocuğumun okul yanımızdaydı ve kiralık ev bulmak çok zordu.

Ben haklı olduğumu düşünüyorum.

Bu saatten sonra Allahın dediği olur mahkeme ne karar verirse saygı duyarım. ama sonuna kadar hakkımı da arayacağım.
    Hocam,

Ahlak konusu beni aşar. Asla öyle bir imada bulunmam ve sadece fikrimi beyan ediyorum. Hukuki olarakta profesyonel bilgim bulunmamaktadır.

Konuya baktığım açı hizmet veren (mal sahibi) ve hizmet alan (kiracı). Hizmet veren artık hizmet sunmak istemiyor ve bunu da haklı gerekçeyle sunduğunu düşünüyor. Hizmet alanda kentsel dönüşüm sürecinin haklı gerekçe olmadığını düşünüyor.

Muhtemelen ev sahibi "evim kentsel dönüşüme girecek bahanesini" mahkemeye belgesiz şekilde atmamıştır.

Ev sahibinin dengesizliği konusunda ise haklısınız ancak @cilginfenci'nin de dediği gibi "istenilmeyen yerde durmayın. Eninde sonunda ev sahibi tahliye edecek ve ayrıca mahkeme avukat masrafı ödemek durumunda kalacaksınız. Mahkemeye vereceğinize taşının."

Mahkemenin kararı belli ancak zamanı belli değildir. Güncel gelişmeleri de buraya yazarsanız bizde takip etmiş oluruz.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

Ahlak konusu beni aşar. Asla öyle bir imada bulunmam ve sadece fikrimi beyan ediyorum. Hukuki olarakta profesyonel bilgim bulunmamaktadır.

Konuya baktığım açı hizmet veren (mal sahibi) ve hizmet alan (kiracı). Hizmet veren artık hizmet sunmak istemiyor ve bunu da haklı gerekçeyle sunduğunu düşünüyor. Hizmet alanda kentsel dönüşüm sürecinin haklı gerekçe olmadığını düşünüyor.

Muhtemelen ev sahibi "evim kentsel dönüşüme girecek bahanesini" mahkemeye belgesiz şekilde atmamıştır.

Ev sahibinin dengesizliği konusunda ise haklısınız ancak @cilginfenci'nin de dediği gibi "istenilmeyen yerde durmayın. Eninde sonunda ev sahibi tahliye edecek ve ayrıca mahkeme avukat masrafı ödemek durumunda kalacaksınız. Mahkemeye vereceğinize taşının."

Mahkemenin kararı belli ancak zamanı belli değildir. Güncel gelişmeleri de buraya yazarsanız bizde takip etmiş oluruz.
    Sn Diproyal kabalık ettiysem özür dilerim, kusura bakmayın.

Tepkim size değil elbet ama insan haksızlığa uğradığını düşününce geriliyor ister istemez.

Dediğinizde haklısınız istenmediğimiz yerde durmamız gerekiyor ama bunun maddi ve manevi sonuçları var. Memlekette işler yolunda gitse hiç düşünmem tahliye eder geçerim. Ama ev sahibinin dürüst olmadığına inanıyorum, konuşmaları dengesiz ve elimde haklı gerekçeler olduğuna inanıyorum. En azından böyle bir durumu varsa bana başta ifade edebilirdi derdi ki kardeş evimin kentsel dönüşüm durumu var birkaç sene sonra eve geçeceğim haberin olsun. ama adam bambaşka bir yerden çıktı karşıma.

Herkes zor şartlarda yaşıyor maaşlarımız malum enflasyon acımasız bir de çocuk okutunca daha dikkatli hareket etmem gerekiyor. Zaten tayin talebim var belki 1-2 seneye bu şehirden de giderim.

Bir yola girdik bakalım Allah büyük gelişmelerden bilgi veririm.

Teşekkürler ilginiz için..

5.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Sn Diproyal kabalık ettiysem özür dilerim, kusura bakmayın.

Teşekkürler ilginiz için..
    Hocam,

Estağfurullah ne kabalığı olur mu öyle şey!! fikir alış verişinde bulunuyoruz.

Kesinlikle bu konuların diyalog ile halledilmesi gerektiğine inanıyorum. Umarım mutlu olacağınız şekilde tayin talebinizde gerçekleşir ve huzurlu bir yaşam geçirirsiniz. İnanıyorum ki bu tür süreçler zihinsel olarak herkesi yoracaktır.

Bilgi paylaşımlarınız için ben teşekkür ederim.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6. Üstad sadece insanlar sorun degil , evimizin cephesi kuzey dogu birde yan tarafta arsa var orada ev yapılırsa bizim ev iyice ölür. İki apartman arası sadece altı metre şeklinde binalar dikiyorlar.

7.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    2 sene önceki kredi kampanyasından faydalanıp 0.74 ile. Kredi çekmiştim. 100 taksidim kaldı. Oturduğumuz evden, komşulardan hiç memnun degiliz. Ev 8 yıllık yeri çok iyi büyük geniş bir ev. Bu evi satıp elimize geçen para ile başka mahalleden sıfır ev alabiliyoruz. Fakat kredi borcunu kapatmam lazım. Aylık 2 ileride 3 taksit ödeyip bir an önce borcu bitirmekmi. , Yoksa birikim yapıp taksiti toplu yatırmakmı daha mantıklı olur. Elimde hiç toplu para yok, tasraruf edip biriktirip yatıracagım.

İnternet şubesinden gelecek ay mart 2022 ve nisan 2022 takisini berabermi yatırmak yoksa bankaya gidip mart 2022 taksidini yatırıp, nisan 2022 taksidini ara ödeme olarak yatırıp taksit miktarını düşürmekmi daha karlı olur. Ziraat katılımdan çektiğim için mecburen ara ödeme ile yapmak zorundayım. Başka bankaya transfer karlı olmaz zati 0,74 ile çektim. Banka kendi içinde yapılandırma yapmıyor. Mecburen ara ödeme ile işi götürmek zorundayım.

8. Hocam karar sizin ama fikrimi söyleyeyim.
    0.74 oranla çektiğiniz kredi için ara ödeme, krediyi komple kapatma, taksit düşürme felan yaparsanız karlı gibi gözükür ama zarar edersiniz. Zaten dipten kredi çekmişsiniz. Ay ay enflasyonla erite erite ödeyin.
    Evi de sizin yerinizde olsam satmam. Çünkü ucuz krediniz ziyan olur. Varsa imkanınız yeni bir daire minimum peşinatla alın. Diğer daireninde kirası ek gelir olur.
    Maddi durumunuz yoksa oturduğunuz evi kiraya verin, siz de başka bir yerde kirada oturun
    Tabi karar yinede size ait
     Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    İnternet şubesinden gelecek ay mart 2022 ve nisan 2022 takisini berabermi yatırmak yoksa bankaya gidip mart 2022 taksidini yatırıp, nisan 2022 taksidini ara ödeme olarak yatırıp taksit miktarını düşürmekmi daha karlı olur. Ziraat katılımdan çektiğim için mecburen ara ödeme ile yapmak zorundayım. Başka bankaya transfer karlı olmaz zati 0,74 ile çektim. Banka kendi içinde yapılandırma yapmıyor. Mecburen ara ödeme ile işi götürmek zorundayım.

Sayfa 442/1312 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542942 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •