Sayfa 444/1312 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544944 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,545 - 3,552 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Hocam maşallah valla ne güzel dünya dimi ben bile ev sahibine acıdım şimdi...

Adam 3 sene önce evini kiraya versin, 2. sene pandeminin başında oturduğum ev kentsel dönüşüme girdi oturduğun yerden çık desin, ev sahibi müteahhitten kira yardımı alsın, üstüne devletten de kira yardımı alsın, sonra benden de düzenli bir şekilde kirasını alsın...hatta buraya taşınınca adresi buraya almayıp devletten kira yardımı almaya devam etsin ama ev sahibi mağdur olsun.. bu ne güzel dünyadır..

Kiracı ise; eve girerken emlak komisyonu ödesin, eve boya badana yapsın, taşınma ücreti ödesin, abonelikler yapsın, maaşından başka hiçbir geliri olmasın, 3 sene sonra evi tahliye etsin, ev arasın ev kiralarının 2-3 katına çıktığını görsün, yine emlakçı parası ödesin, boya badana yapsın, nakliye parası ödesin...

Hadi gel seninle bit yeniği arayalım... Ne güzel dünya beya peeess
    zaten ana konu ev sayısının az olması ve kiraların çıldırmış olması yoksa diğer yazdığınız konular ezelden beri var.

bu konunun artık şirazesi kaydı maalesef, ortamda haksız olan tek taraf kaba etinden enflasyon açıklayan devlet diğer herkes son derece haklı.

2.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    zaten ana konu ev sayısının az olması ve kiraların çıldırmış olması yoksa diğer yazdığınız konular ezelden beri var.

bu konunun artık şirazesi kaydı maalesef, ortamda haksız olan tek taraf kaba etinden enflasyon açıklayan devlet diğer herkes son derece haklı.
    Hocam teşekkürler, aynen öyle ev değiştirmek bir şey değil ev kiraları çok uçuk. Geçen sene yan dairem 4.400 TL ye tutuldu. Polis baskını felan derken adam bastı gitti şimdi ev yine kiralık ama bu sefer eve 7.500 TL kira isteniyor. Aidat 800 eklersen oldu sana 8300. Tamam kardeşim sende biraz niteliksiz yere git diyeceksin oralarda bile en kötü kira şuan 4500-5000 den aşağı değil.

Ne yapsın bu kiracılar ne yesin ne içsin hiç çıkıp bu sorunları konuşan yok. adam çıkıyor 6 mı 9 mu kurt mu kuzu mu yoksa tavşan mı hesabı yapıyor. Maaşla çalışan maaşına doğru düzgün zam almamış kişiler bu kiraları nasıl verecek aklım hafsalam almıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Hocam teşekkürler, aynen öyle ev değiştirmek bir şey değil ev kiraları çok uçuk. Geçen sene yan dairem 4.400 TL ye tutuldu. Polis baskını felan derken adam bastı gitti şimdi ev yine kiralık ama bu sefer eve 7.500 TL kira isteniyor. Aidat 800 eklersen oldu sana 8300. Tamam kardeşim sende biraz niteliksiz yere git diyeceksin oralarda bile en kötü kira şuan 4500-5000 den aşağı değil.

Ne yapsın bu kiracılar ne yesin ne içsin hiç çıkıp bu sorunları konuşan yok. adam çıkıyor 6 mı 9 mu kurt mu kuzu mu yoksa tavşan mı hesabı yapıyor. Maaşla çalışan maaşına doğru düzgün zam almamış kişiler bu kiraları nasıl verecek aklım hafsalam almıyor.
    Hocam,

Sizin güncel kiranız ne kadar?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

Sizin güncel kiranız ne kadar?
    2.850 TL ödüyorum şuan.

5. Benim gibi az çok peşinatı olup kredi ile ev almak istemeyenler daha doğrusu alamayanlar elde nakit ile Erdemir ya da İsdemir alabilir.

10 bin lot Ereğli 297000. Temettüsü 40000

10 bin lot İsdemir 222400. Temettüsü 27000.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

6.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    2.850 TL ödüyorum şuan.
    Haziran ayında 4.000 TL resmi olarak olacak.
    Umarım o tarihe kalmadan 4-5k TL bandına bir yer bulur ve zihinsel olarak bu yükten kurtulursunuz.

7.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Benim gibi az çok peşinatı olup kredi ile ev almak istemeyenler daha doğrusu alamayanlar elde nakit ile Erdemir ya da İsdemir alabilir.

10 bin lot Ereğli 297000. Temettüsü 40000

10 bin lot İsdemir 222400. Temettüsü 27000.

Hocam,

Bu döngüsel şirketleri HRC fiyatları 500$ altındayken (çıkarma maliyetinin altında) toplasak daha iyi olmaz mı
    Şu an verdiği temettüleri seneye sürdürmesi için 2021 yılındaki kadar kambiyo karı (USD'ye karşı) ve stok karı yazması gerekiyor. 2021 yılındaki performansı 2022 yılında gösterir mi bilemedim...

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

Bu döngüsel şirketleri HRC fiyatları 500$ altındayken (çıkarma maliyetinin altında) toplasak daha iyi olmaz mı
    Şu an verdiği temettüleri seneye sürdürmesi için 2021 yılındaki kadar kambiyo karı (USD'ye karşı) ve stok karı yazması gerekiyor. 2021 yılındaki performansı 2022 yılında gösterir mi bilemedim...
    Hocam göstermezse başka bir temettü hissesine geçersiniz.
    Eldeki varlığınızdan bir nevi kira alıyor gibi düşünün.

Küçük illerde bile ev fiyatları uçtu.

297 bine 40 bin lira kira alıyorsunuz gibi düşünün.

297 bine sıfır araç yok doğru düzgün.

Burada önemli olan alacağıniz temettü kira giderinizi karşılıyor mu? Her sene değiştirirsiniz portföyü.

abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 444/1312 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544944 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •