Sayfa 775/1312 İlkİlk ... 2756757257657737747757767777858258751275 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,

Uzaktan çalışma kapsamında Aydın ya da Kuşadası'nda çalışma konusunda işyerimle anlaştık. Önümüzdeki aylarda İstanbul'dan Aydına taşınma / yerleşmeyi düşünüyorum.

O bölgede yaşayan arkadaşların, oturum amaçlı tavsiye edeceği yerler nereler olabilir acaba ?

İstanbul'da güzel bir sitede oturuyoruz. Aydın tarafında da sitede bir evde oturmayı düşünüyoruz. Bütçemiz kira olarak 8-10 bin bandında. İlerleyen zamanda ev sahibi olmayı da düşünebiliriz.

9 yaşında bir kızım var seneye 4. sınıfa devam edecek. Okul olarak Aydın Ted kolejini düşündük. Ama diğer taraftan Kuşadası da bir yandan aklımızda. Deniz kenarında olmanın ayrı bir güzelliği var.

Bu kapsamda görüş ve önerilerilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.
    Merhaba ben de doğma büyüme İstanbullu olarak İstanbul'dan kurtulanlardanım. Bugün bile denizde eşimle yüzüyorduk. Hayata kaç defa geleceğiz ki.? Her şey para demek değil...

Aydın'ın Kuşadası haricindeki hiçbir ilçesini önermem. Kuşadası zaten Adnan menderesten önce İzmir'in ilçesiydi. Kültür düzeyi olarak Kuşadası ile Aydın'ın arasında dağlar kadar fark var.
    Yazdıklarınızdan anladığım size uygun yer Kuşadası ilçesinde Ege mahallesidir. Eğer Ege mahallesinde size uygun site bulamazsanız Marina bölgesi ya da Kadınlar denizi mahallesini de önerebilirim. Bu mahallelerde yürüyerek denize gidebilirsiniz ve site kalitesi Kuşadası'nda en iyi ve kültürlü insanların yaşadığı bölgelerdir.

Davutlar, Güzelçamlı vb yerleri asla önermem, Merkezden şaşmayın. Çocuğunuzu özel okula göndermek isterseniz Kuşadası'nda Bahçeşehir Koleji ve İstek Vakfı okulları var. İstanbul'dan egeye göç edenlerin çoğu ilk başta sıkılabiliyor Ama Kuşadası'nda sıkılmayacağınıza eminim. Çünkü kışın da yaz kadar çok hareketli ve sosyal hayatı konusunda İstanbul'u hiç aratmıyor.

Kuşadasında Kruvaziyer gemi turizmi nedeniyle 365 gün turizm mevcut. Kruvaziyer gemi turistleri sosyo-kültür düzeyi yüksek insanlardan oluşuyor bu da Kuşadası'nı diğerlerinden daha farklı kılıyor.

Selamlar...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,

Uzaktan çalışma kapsamında Aydın ya da Kuşadası'nda çalışma konusunda işyerimle anlaştık. Önümüzdeki aylarda İstanbul'dan Aydına taşınma / yerleşmeyi düşünüyorum.

O bölgede yaşayan arkadaşların, oturum amaçlı tavsiye edeceği yerler nereler olabilir acaba ?

İstanbul'da güzel bir sitede oturuyoruz. Aydın tarafında da sitede bir evde oturmayı düşünüyoruz. Bütçemiz kira olarak 8-10 bin bandında. İlerleyen zamanda ev sahibi olmayı da düşünebiliriz.

9 yaşında bir kızım var seneye 4. sınıfa devam edecek. Okul olarak Aydın Ted kolejini düşündük. Ama diğer taraftan Kuşadası da bir yandan aklımızda. Deniz kenarında olmanın ayrı bir güzelliği var.

Bu kapsamda görüş ve önerilerilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.
    hayırlı olsun , güneş alan bir dayre tutarsanız , balkonda ufak bir bölüme asfalt yaptırırsınız. en azından yazın ocak masrafınız minimuma düşer. pusulasız ev tutmayın
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3. Sn vivatrader verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Önerilerinizi dikkate alacağım..

Kuşadası tabiki aydın merkeze gore çok daha güzel ve hareketli. Sahili olması muhteşem. Tek tereddüt ettiğim yabancı turiste yönelik bir merkez olduğundan 9 yaşındaki kızımız için kişisel gelişimi adına sosyal yaşam ve relax hayat sıkıntı yaratır mı bilemedim.

Sömestr da 1-2 hafta izin alıp, bir ev kiralayarak Aydın merkez ve Kuşadası'nı inceleyeceğim. Bu sayede her iki yerin olumlu olumsuz yönleri hakkında daha kolay karar verebilirim diye düşünüyorum.

Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Sn vivatrader verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Önerilerinizi dikkate alacağım..

Kuşadası tabiki aydın merkeze gore çok daha güzel ve hareketli. Sahili olması muhteşem. Tek tereddüt ettiğim yabancı turiste yönelik bir merkez olduğundan 9 yaşındaki kızımız için kişisel gelişimi adına sosyal yaşam ve relax hayat sıkıntı yaratır mı bilemedim.

Sömestr da 1-2 hafta izin alıp, bir ev kiralayarak Aydın merkez ve Kuşadası'nı inceleyeceğim. Bu sayede her iki yerin olumlu olumsuz yönleri hakkında daha kolay karar verebilirim diye düşünüyorum.

Saygılar.
    Sn cakozur benim de 7 yaşında 2. sınıfa giden kızım var. Kuşadası sadece Yabancı turistten ibaret değil yaz kış ikamet eden sayısı bazı illerin nüfusunu geçmiş durumda.

Hayat ve siyasi görüşünüzü bilemem tabii ki belki görece mutaassıp birisiyseniz o zaman iç kesimler size daha uygun olabilir ama ben Özellikle de biraz da kızım için İstanbul'dan göç ettim. Hem suriyeli, afgan vb göçmenler İstanbul'da o kadar çok ki Kuşadası'nda neredeyse hiç yoklar.

Kuşadası Belediyesi daha geçen gün Avrupa birliğindeki çoğu ülkede olan ama Türkiye'de hiçbir şehirde olmayan kadın erkek eşitliği platformu (CEMR) sözleşmesine imza attı. Kuşadası'nda kadınlar her alanda çalışıyorlar. Kamyon şoförü, belediye temizlik işçisi vb her alanda kadınlar ön planda. Bunun yanında bir bayan ne tür giyerse giysin kimse burada ona laf atmaz, kafasını çevirip bakmaz bu şehirde. O yüzden Çoğu şehirden daha güvenilir kızlar için.

Ama dediğim gibi hayat görüşünüzü bilemem ona göre yaşayacağınız yerde en az 1 ay apart otel ya da airbnb evleri kiralarsınız ve ona göre karar verirsiniz.

Bunun yanında size tavsiyem eğer Kuşadası'nda yaşayacaksanız özel okullardan ziyade devlet okullarını daha çok öneririm. Çünkü Kuşadası'nda devlet okullarında sınıflar 20 kişilik ve eğitim, öğrenci kalitesi devlet okullarında çok iyi durumda.

Özel okula vereceğiniz parayla da çocuğunuza sağlam dürüst yönetilen, temettü hisseleri biriktirir ve o parayla kısa sürede kendinize ve kızınıza 1 ev alabilirsiniz. Bunun yerine ingilizce, bale, güzel sanatlar, tiyatro, basketbol, voleybol, yüzme vb özel kurslara gönderirsiniz. İnanın böylesi daha faydalı ben öyle yapıyorum Kızımı devlet okuluna gönderiyor ve özel okula vereceğim parayla onun adına her ay temettü şirketlerine yatırım yapıyorum. Kumbarasında şu an bir araba parası kadar para birikti sadece 2 senede.

Ayrıca Çoğunluğu İlkokul mezunu olan patronlara gelecekte köle olsun diye çocuklarımızı özel okullara gönderip bir ton para saçmak... bilemedim... En iyi okulda bile size asla parayı öğretmezler zaten kendileri de bilmezler. Bilseler kendileri yönetirler.

Selamlar
    Son düzenleme : vivatrader; 05-11-2022 saat: 15:19.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sn cakozur benim de 7 yaşında 2. sınıfa giden kızım var. Kuşadası sadece Yabancı turistten ibaret değil yaz kış ikamet eden sayısı bazı illerin nüfusunu geçmiş durumda.

Hayat ve siyasi görüşünüzü bilemem tabii ki belki görece mutaassıp birisiyseniz o zaman iç kesimler size daha uygun olabilir ama ben Özellikle de biraz da kızım için İstanbul'dan göç ettim. Hem suriyeli, afgan vb göçmenler İstanbul'da o kadar çok ki Kuşadası'nda neredeyse hiç yoklar.

Kuşadası Belediyesi daha geçen gün Avrupa birliğindeki çoğu ülkede olan ama Türkiye'de hiçbir şehirde olmayan kadın erkek eşitliği platformu (CEMR) sözleşmesine imza attı. Kuşadası'nda kadınlar her alanda çalışıyorlar. Kamyon şoförü, belediye temizlik işçisi vb her alanda kadınlar ön planda. Bunun yanında bir bayan ne tür giyerse giysin kimse burada ona laf atmaz, kafasını çevirip bakmaz bu şehirde. O yüzden Çoğu şehirden daha güvenilir kızlar için.

Ama dediğim gibi hayat görüşünüzü bilemem ona göre yaşayacağınız yerde en az 1 ay apart otel ya da airbnb evleri kiralarsınız ve ona göre karar verirsiniz.

Bunun yanında size tavsiyem eğer Kuşadası'nda yaşayacaksanız özel okullardan ziyade devlet okullarını daha çok öneririm. Çünkü Kuşadası'nda devlet okullarında sınıflar 20 kişilik ve eğitim, öğrenci kalitesi devlet okullarında çok iyi durumda.

Özel okula vereceğiniz parayla da çocuğunuza sağlam dürüst yönetilen, temettü hisseleri biriktirir ve o parayla kısa sürede kendinize ve kızınıza 1 ev alabilirsiniz. Bunun yerine ingilizce, bale, güzel sanatlar, tiyatro, basketbol, voleybol, yüzme vb özel kurslara gönderirsiniz. İnanın böylesi daha faydalı ben öyle yapıyorum Kızımı devlet okuluna gönderiyor ve özel okula vereceğim parayla onun adına her ay temettü şirketlerine yatırım yapıyorum. Kumbarasında şu an bir araba parası kadar para birikti sadece 2 senede.

Ayrıca Çoğunluğu İlkokul mezunu olan patronlara gelecekte köle olsun diye çocuklarımızı özel okullara gönderip bir ton para saçmak... bilemedim... En iyi okulda bile size asla parayı öğretmezler zaten kendileri de bilmezler. Bilseler kendileri yönetirler.

Selamlar
    Üstadım çok sağolun. Muhafazakar bir aile yapısına sahip değiliz. Aksine Atatürk ilkelerine bağlı, modern ve çağdaş bir aileyiz

Verdiğiniz bilgiler benim.icin çok değerli. Kuşadası'na daha sıcak bakmaya başladım. Yaza kadar umarım istediğimiz gibi bir eve sahip olarak size komşu oluruz. O vakit uygun görürseniz de sizinle tanışmak bir çay içmek isterim

Teşekkürler..

6.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Üstadım çok sağolun. Muhafazakar bir aile yapısına sahip değiliz. Aksine Atatürk ilkelerine bağlı, modern ve çağdaş bir aileyiz

Verdiğiniz bilgiler benim.icin çok değerli. Kuşadası'na daha sıcak bakmaya başladım. Yaza kadar umarım istediğimiz gibi bir eve sahip olarak size komşu oluruz. O vakit uygun görürseniz de sizinle tanışmak bir çay içmek isterim

Teşekkürler..
    Aydın Mimar Sinan Mah. öneririm.Son donem burada yapilasma yapıldığı icin cadde ve sokaklar oldukca genis,park sorunu yok. Kafe,dershane yoğun. Sehrin batısında.Incirliova 10 km .
    TED Koleji'de İncirliova batı çıkışında.
    Aydın'ı en cazip yani bence sakın bir şehir olması. Denizli merkez nüfus Aydın'ı 3 katı.
    Günü birlik Cesme'ye dahi otoban üzerinden gidilebilir.Seferihisar,Bodrum vs yakın.
    Yazıyorum ama ben daha Bodrum ve Çeşmeye gitmedim.
    Bu yıl gezi amaçlı Hakkari'ye gittiğim halde.
    Not:2 hafta önce hafta sonu denize girdim.

7. Ekşi deki emlak balonu yorumlarına baktım.

2018 deki yorumlarda genelde ekonominin kötülüğünden, emlak piyasasının durgunluğundan, konutun dolar bazında zarar ettirdiğinden bahsedilmiş.

2022 deki yorumlarda %90'ın üzerinde bir çoğunluk, ''Türkiye'de yükselen neyin fiyatı düştü ki'', ''asla patlamayacak olan balon'', ''bak gör daha da yükselecek'', ''nah düşer'' diyor.

Buradan şunu anlıyoruz: İnsanlar gerek borsada gerekse emlakta ayı piyasasında, hep düşecek, çökecek diyor. Boğa piyasasında da sürekli yükselecek, uçacak, kaçacak diyor.

Sayfa 775/1312 İlkİlk ... 2756757257657737747757767777858258751275 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •