Sayfa 33/1312 İlkİlk ... 23313233343543831335331033 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 257 - 264 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Sayın hakem ve sayın tozlu, desteğiniz için teşekkürler.
    +1 benden.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,923
     Alıntı Originally Posted by Vadeci33 Yazıyı Oku
    +1 benden.
    Sn djoz'a +1 de benden, biraz geç oldu ama yeni okudum
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Dağılabilirsiniz dedim ama toplanmaya devam ediyorsunuz anlaşılan. Sizin okuduğunuzu anlama yetiniz de yok. Konu altın falan değil konu gayrimenkul. Sayın djoz görüşündeki 180 derece değişikliğe hangi değişkenleri analiz ederek karar verdin hala bekliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Benim lafıma uyup 2018'de ev almaktan vaz geçen insanın ,
    yine benim lafıma uyup ev parasıyla 2018 yılında 40 dolardan veya 200 TL'den altın almış olması gerekmez mi?

Şuraya altının USD ve TL olarak grafiğini koyayım, insanlara zarar mı ettirmişiz, ne ettirmişiz belli olsun.

O dönem kaç liradan ne kadar altın aldığımı gösteren 2017-2018 tarihli hesap cüzdanımın da fotosunu çekmiştim. Tam paint ile bazı yerlerini sansürlerken "ne yapıyorum ben ya? kime neyi ispatlamaya çalışıyorum?" deyip vazgeçtim.
    Yeni bir sataşma olmaz ise bu da o kişiye hitaben atılmış son mesajım. Polemik uzamasın.
    Zaten arif olan aşağıdaki grafiklerden anlar.

Konuya tek başına cevap verdiğin için yazdıklarımı üstleniyorsun ancak yazdıklarım sadece sana değil o dönem konuşan tüm herkese. Ve burada konutla ilgili açıklamalar paylaşılıyor, altın değil.

Konuyu kişiselleştirmemi istersen, bu konu altında aralarında 3-5 gün olan postlarında bile birbirine taban tabana zıt görüşlerin var. Bunu bilerek yapmadığı, bu zıtlığın olayları etraflıca analiz edememenden kaynaklandığını düşünüyorum. Dilersen örnek vererek açıklayabilirim.

Son düzenleme : genotropin; 23-02-2021 saat: 13:19.

5. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Hocam konut işi tek düze değildir.
    Nasılki tüm hisseler aynı davranmaz, konutta öyle.
    Burada çoğu zaman benimde djozunda paylaştığı bu.
    Konut işi battı bitti demek ne kadar yanlışsa, konut her zaman kazandırırda yanlış.
    Konum, evin yapısı, zamanlama gibi faktörler çok önemli.
    2018 konutta durağan bir dönemdi.
    Şu yorumuna katılıyorum.
    Bu başlıkta bazı kişiler hayal görmekte, kısır bilgileryle insanları yanıltmakta.
    Ama bu djoz değil. En azından benim okuduğum djoz yazıları böyle değil.
    Sayın tasarrufçu benim bu yazdıklarım gayrimenkul yatırımının tek düze olduğunu söylemiyor. Tüm yazdıklarımda da konuyu tek bir torbada değil spesifik konut yatırımları açısından değerlendirdim. 2018 yılında yapılan analiz sonucunda eğer gayrimenkul yatırımı o dönem için kötü bir seçenek olarak değerlendirildiyse, bu dönem için hangi değişkenlerle iyi bir yatırıma döndüğünün açıklanmasını istedim. Hiç birşeyin sürekli kazandırmayacağını bildiğimi anlatmama gerek yok galiba. Beklediğim cevap ise hem o dönem hem de bu dönem ki analiz edemediğim değişkenlerin ortaya koyularak bana göre mantıksız gelen bu durumun açıklanması.

Çünkü bu başlıkta konutla ilgili yatırım hevesinde olan kişilere topluca 100 kira çarpanı, beton, nakit kraldır, müteaahitlerin masasına yarı parayı nakit koyunca evleri veriyorlarmış, vb şeyler söylenmesini yıkmak istiyorum. Kısmen de başarılı olduğunu düşünüyorum.

Djoz veya diğerleri yatırımlarına göre kamuoyunu yönlendirmiyordur umarım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiği

6. hukuki anlamda ev sahibinin yararına bir durum var mı acaba? kiracıyla ne zaman sorun yaşasak -haklı olmamıza rağmen- işler hep karşı tarafın lehine ilerledi. ben de kendimi kandırılmış hissediyorum açıkçası ev sahipliğine nalet okutturuyorlar yav

7.  Alıntı Originally Posted by tozlu Yazıyı Oku
    hukuki anlamda ev sahibinin yararına bir durum var mı acaba? kiracıyla ne zaman sorun yaşasak -haklı olmamıza rağmen- işler hep karşı tarafın lehine ilerledi. ben de kendimi kandırılmış hissediyorum açıkçası ev sahipliğine nalet okutturuyorlar yav
    Var. Evini talep edene değil kendi istediğine kiraya verme hakkın var. Bu da birçok sorunu baştan engelliyor. Yaşadığın sorunları söylersen engellemenin yollarını söyleyebilirim.

8. Aslında dönemine göre değişir evin karlı yatırım olacağı. Mesela şu an ev alacak kadar nakitim olsa tamamını altına basarım.

Sayfa 33/1312 İlkİlk ... 23313233343543831335331033 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •