Sayfa 451/1312 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,601 - 3,608 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Her zaman yazdığımı yazayım,oturacağın evi almak bence her zaman doğrudur ,orda kar zarar hesabı olmaz,yatırım için emlak çok zor bir yatırım şekli,insanı çok uğraştırabilir,zaman zaman da insanı canından bezdirir

2. İnanılmaz yükselen akaryakıt fiyatlarından ötürü şehir merkezindeki konutların daha değerli hâle geldiğini düşünüyorum. Sahada bunu gözlemleyen var mı?

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Her zaman yazdığımı yazayım,oturacağın evi almak bence her zaman doğrudur ,orda kar zarar hesabı olmaz,yatırım için emlak çok zor bir yatırım şekli,insanı çok uğraştırabilir,zaman zaman da insanı canından bezdirir
    Bu konuda çok haklısın. TOKİ ' deki daireme taşınmadan önce çok huzurlu ve kafam rahattı. Mahalle ortamıydı. Sitede olduğu gibi yok aidat , yok sıcak su kazan parası , yok sıcak su borusu parası vs. olur olmaz masrafları yoktu . Site ortamına göre komşuluk çok daha iyi olmakla birlikte en azından apartmana girenlerin çoğunu tanıyorsun . Şimdiki aklım olsa kabul şu anki oturduğum daire ile takas yapardım .

4. Ev iyi bir yatırım aracı değil, şuanki artış sadece bir ilüzyon. Dipten al tepeden sat olayı. Oturacağın evi bile almak karlı bir yatırım değil. Bir evi satın aldığınızda en az 40 yıllık bir hesap yapmalısınız. O zaman zararın ne olduğunu anlıyorsunuz. Yok ben dipten alır tepeden satarım der ve bunuda başarabilirseniz evet o zaman karlı bir yatırımdır. 2020de dipten al 2022de tepeden sat. E bunu yapabiliyorsan tahmin edebiliyorsan borsada viopta da aynısını yaparsın 10 kat daha fazla kazanırsın. 2020 de ucuz krediyle ev alanlar şanslı bir azınlık. Bildikleri için değil şanslı oldukları için kazandılar. Naci Ağbal göreve devam etseydi ekonomi nasıl olurdu bunları düşünmek gerek. Krizin boyutu çok daha düşük olurdu. Dolar en fazla 8-9 idi şuanda.

Ev konusunda 2-3 yıllık hesaplar yaparak değerlendirme yapmamak gerek. 40 yıllık hesap yap farkı gör. Ben al satçıyım diyorsan o zaman kar edebilirsin ama bunu başarabilen bir elin parmağını geçmez.

5. Nüfusu artan, Suriyelisinden Surinamlısına kadar hızla dolan bir yerde yaşıyoruz. Zaman içerisinde gelişmenin tersi yönde hareket görülen mahal çok azdır, çoğu yer ise gelişir veya kalabalıklaşır. Vade 40 yıl olursa zarar etmek çok zor. Borsa ve vioptaki ayak oyunlarına göre,emlak kat be kat daha güvenli. Gayrimenkulden kazananla, borsadan kazanan kişi oranı kat be kat fazladır.

6.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Hayırlısı olsun. Çok sıkıntı yapmayın bence.
    Bu forumda da çoğu kişi konuta karşı olup, yatırım yapanlar oluyor.
    Alternatifsizlik, coinleri bile dünyanın gözbebeği yapmışken böyle bir eğilim olması normal. İyi yönetilen şirketler ve denetlenen serbest piyasa olsa, daha iyi alternatiflerin çıkacağı muhakkak. Diğer mevcut alternatifler gelişmiyor yozlaşıyor.

7. Son 10 gündür bir çok yabancı numaradan ( rehberimde olmayan ) aranarak ilandaki daire duruyor mu diye sorular alıyordum. Önceleri bir arkadaşın eşek şakası sanmıştım. Sonra yeni bir dolandırıcılık usulü diye düşünerek telefonları açmadım.
    Bugün bir numara ısrarla 7 kez arayınca açtım. Yine satılık daire sorulunca ; bu ilanı nereden okuduğunu, ilan tarih ve numarasını sordum. Hiç tereddütsüz sms ile atayım dedi. Hemen gönderdi. Anladım ki ; 3-4 yıl önce sahibinden .com sitesinde yayınlanan tüm ilanları kopyalamışlar ( resim ve metin kısımlarıyla ) ve yeniymiş gibi yayınlıyorlar. Bu sahtekar site : sahibinebak.com hakikaten bu siteye girerek ilan no ile baktım ki tüm bilgiler bana ait. Site hakkında araştırma yaptığımda benim gibi yüzlerce insan şikayetçi olmuş. Hiç bir şekilde muhatap olamıyoruz.

İnsanlar elbette burada 2019 - 2020 fiyatlarını görünce markette bedava mal bulmuş gibi ısrarla arıyorlar.

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Öyle zamanlardan geçiyoruz ki kimseye akıl vermek kimsenin haddine değil.İnsanlar doğru yanlış kendi düşüncelerini yazıyor forumlar da değişik bakış açılarını okumak için var.Misal 5 yıl önce rusyada ve ukraynada forunmlarda ev almak doğru bir yatırımmı dır diye tartışanlar olmuştur,orada yazılanlara göre ev alanlar olmuştur satanlar olmuştur,herhalde bu rusya ukrayna savaşı kimsenin gelecek senaryosunda yoktu.E şimdi alma diyenler haklı çıktı,orda emlak şu anda beş para etmez,alanlara sorsan biz ne bilelim savaş çıkacağını derler.Şu anda burda da biz türkiyeyiz büyük devletiz biz onlara benzemeyiz diyenler olacaktır, ben de diyorum ki eminmisiniz.
    Sayın Hakem, Türkiye (veya en azından marmara) için bu kadar karamsar olmayın.
    Rusya ve ukayna meselesi birdenbire olmuş bir şey değil. Bizim pkk meselemiz kadar eski ve sürüncemeli bir mesele.
    Bizim natocu medyanın yansıttığı gibi "rusya birdenbire saldırıverdi" şeklinde değil.
    O yüzden ukraynanın özellikle doğusundan ev almak, siirtten veya tunceliden ev almak gibi bir şeydi zaten.
    Yunanlılar adalardan bodruma-marmarise roket atacak cesareti bir gün bulursa o da sürpriz olmaz bana.
    Ama istanbul çok farklı.
    Kurtuluş savaşında ninelerimizin cepheye taşıdığı o mermileri rusya babasının hayrına vermedi.
    İstanbulun veya genel olarak boğazların bizden başkasının eline geçmesi ihtimali doğduğu an rusyanın şalterler atar. (bence)

Sayfa 451/1312 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •