Sayfa 514/1312 İlkİlk ... 144144645045125135145155165245646141014 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,105 - 4,112 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    hocam ilandaki detaya bakın:

Son Güncelleme Tarihi: 112 Gün Önce

Bu ilan neredeyse 4 ay öncenin ilanı.

Hiçbir il merkezinde 3+1 katta ve yeni daireyi bu fiyata alamazsınız.
    Düşündüğünüz gibi değil, ilanı ararsanız güncelliğini öğrenirsiniz.

Aynı bölgede başka sıfır daire 3+1 daha da ucuz 575binTL üstelik pazarlık payı olduğunu da belirtmişler
    https://www.hepsiemlak.com/nigde-mer...aire/125639-29
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Düşündüğünüz gibi değil, ilanı ararsanız güncelliğini öğrenirsiniz.

Aynı bölgede başka sıfır daire 3+1 daha da ucuz 575binTL üstelik pazarlık payı olduğunu da belirtmişler
    https://www.hepsiemlak.com/nigde-mer...aire/125639-29
    Bu Niğde İlhanlı Mahallesinde bir sıkıntı var hocam Kiralar da 600-800 TL. Zaman durmuş gibi orada.

Orada yaşayanlar hala 2018-2019 yıllarında kalmış olmasınlar?

Niğdeli olan varsa şu durumu bir izah etsin.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4. Niğde'de merkezden uzak bir mahallesi tercih etmiyor lar o yüzden fiyatları uygun .Niğde ufak şehir evleri çok büyük o evler İstanbul da olsa 2- 3 milyon Niğde'de sadece bor yolundaki evler 1- 2 milyon kenar mahallelerde sıfır evleri 500 e- 600 e bulmak mümkün

5. Daha geçen haftaya kadar, devletin tüm yasalarına , insan haklarına , hayvan haklarına vs. tam uymaktaydım. Hayatım hep kamusal düzene bağlı geçti. Ancak artık gözüm açıldı. Benim gibiler '' enayinin önde gideniymiş '' . En azından öyle muamele görmüşüz.

Yıllardır Türk filmlerine konu olan yolsuzluklar ve şark kurnazlıkları adeta mükafat gördü. Misal ; Hacıosman ile istinye arsındaki muazzam manzaralı FERAHEVLER hazine araziyken insanlar işgal ederek 60 yıldır yaşıyorlar. Maslak kavşağından Ayazağa köyüne dönünce bir fabrika vardı ( galiba kale kilit ) , fabrika ile kolordu kışlası arasındaki hazine arazisine de 20-40 civarı karadenizli yerleşmiş ve hayvancılık yapıyorlardı. Devlet bunlara yüklü ödeme yaparak kendi arazisinden adeta rüşvetle çıkardı.

Biz ne yaptık ? Yıllarca bir daire alabilmek için kredi ödedik. Kredi bittiğinde daire eskidi, biz yaşlandık. Yani enayi olduk. Şimdi 4-5 yakın akrabaya da söyledim. Çok güzel hazine arazisi keşfettik. Önce basit birer barınakla yerleşeceğiz. 1-2 yıl dokunan olmadı mı , başlarız düzgün inşaata. Zaten yol- su- elektrik şirketten........Artık tonla para vererek kuş kafesine girmek yok. Göçmeni, sığınmacısına bile devlet arazi veriyorken ben evin öz çocuğu olarak mirastan mahrum ediliyorsam bir sorun var demektir.

6. İmar barışına da değinmelisiniz sayın ressam. Kamu arazisi işgaline ya da diğer bir ifadeyle hırsızlığına tapu verilmesi dünyada hiç görülmüş müdür acaba?

7.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Daha geçen haftaya kadar, devletin tüm yasalarına , insan haklarına , hayvan haklarına vs. tam uymaktaydım. Hayatım hep kamusal düzene bağlı geçti. Ancak artık gözüm açıldı. Benim gibiler '' enayinin önde gideniymiş '' . En azından öyle muamele görmüşüz.

Yıllardır Türk filmlerine konu olan yolsuzluklar ve şark kurnazlıkları adeta mükafat gördü. Misal ; Hacıosman ile istinye arsındaki muazzam manzaralı FERAHEVLER hazine araziyken insanlar işgal ederek 60 yıldır yaşıyorlar. Maslak kavşağından Ayazağa köyüne dönünce bir fabrika vardı ( galiba kale kilit ) , fabrika ile kolordu kışlası arasındaki hazine arazisine de 20-40 civarı karadenizli yerleşmiş ve hayvancılık yapıyorlardı. Devlet bunlara yüklü ödeme yaparak kendi arazisinden adeta rüşvetle çıkardı.

Biz ne yaptık ? Yıllarca bir daire alabilmek için kredi ödedik. Kredi bittiğinde daire eskidi, biz yaşlandık. Yani enayi olduk. Şimdi 4-5 yakın akrabaya da söyledim. Çok güzel hazine arazisi keşfettik. Önce basit birer barınakla yerleşeceğiz. 1-2 yıl dokunan olmadı mı , başlarız düzgün inşaata. Zaten yol- su- elektrik şirketten........Artık tonla para vererek kuş kafesine girmek yok. Göçmeni, sığınmacısına bile devlet arazi veriyorken ben evin öz çocuğu olarak mirastan mahrum ediliyorsam bir sorun var demektir.
    Duygularıma tercüman oldunuz.
    yaşlanınca da camiiden çıkmazlar. Ee sen gençliğinde devletin arazisini işgal ettin, devletin malında yetim hakkını olduğunuda iyi bilirsin.
    Sorsan beş kuruş haram yemedim der ama sırtında milyonlarca insanın kul hakkı var.
    Ben şahsen hakkımı helal etmiyorum. Bugüne kadar hiç devlet malına göz dikmedim.

8.  Alıntı Originally Posted by Son Osmanlı Yazıyı Oku
    Duygularıma tercüman oldunuz.
    yaşlanınca da camiiden çıkmazlar. Ee sen gençliğinde devletin arazisini işgal ettin, devletin malında yetim hakkını olduğunuda iyi bilirsin.
    Sorsan beş kuruş haram yemedim der ama sırtında milyonlarca insanın kul hakkı var.
    Ben şahsen hakkımı helal etmiyorum. Bugüne kadar hiç devlet malına göz dikmedim.
    Keşke camiden çıkmasalar. Hiç emek vermeden kondukları bu arazilere bir de hizmet istiyorlar. Hizmet alamayınca haklıların bile gösteremediklerinden çok daha yüksek sesle bağırıyorlar. Oysa zaten suçlusunuz, hiç değilse utanıp susun. Bu yaşımıza kadar gördüğümüz, duyduğumuz, öğrendiğimiz her şey film gibi geride kaldı. Adeta dürüstlük, ahlaklı olmak dalga konusu oldu.

Artık tüm bu üzücü şeylerin geriye dönüşü olmadığını idrak ederek yaşam mücadelesini ona göre vermeye başladım. Hiç unutmam sarıyerin göbeğinde kimsesiz çok yaşlı bir rum vatandaş öldüğünde ; O nun evine çöken bir karadenizli aile ömrünü bu evde tamamladı. Kimse de sormadı. Hayat çok farklı yaşanabiliyor. Vicdan, eğitim, karakter, onur vb. ...... neyse işte...

Sayfa 514/1312 İlkİlk ... 144144645045125135145155165245646141014 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •