Sayfa 718/1312 İlkİlk ... 2186186687087167177187197207287688181218 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,737 - 5,744 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Arkadaslar gecit hakki hakkinda sorularim var

Asagida benim arsamin krokisi var

Ortadaki arsa 222/37 benim. Ustumdeki arsa 222/36 benden gecis hakki istiyor. Bu arsanin baska sansi yok cunku o arsanin hemen ustunden Kuzey Marmara Otoyolu geciyor

Sagdaki arsa bir villa sitesi. soldaki arsa 222/39 ise sinir cok uzun oradan istemiyor gecit hakkini. Gercit hakki istenen yol fotonun alt kesimindeki yol

benden 40 metre almak istiyor 3 metre genisliginde yani 120m2

Ben asagidaki arsa sahibiylede konustum 222/38 adam da diyorki ben veririm gecit hakki sorun yok banada diyorki gecit hakki senin icin iyi olur cunku seninde ihtiyacin var dedi

Belediyeden bilirkisi cagirirsak sagdan yani villa sitesinden almazlarmis cunku para harcayip beton duvar ormusler yikmak istemezler

soldan olmaz yol cok uzuyor ortadaki sinirdan alsa yine uzun yol yani benden ve altimdaki arsadan alacaklar. Benden dedigim 222/37 ile villa sitesi arasindaki sinirdan

Adam dava acayim mi yoksa aramizda mi halledelim dedi bende acma dur ben bi arastirayim dedim ama anladigim kadariyla bu adama ben gecit hakki vermek zorundayim sanirim. Yani belediyeden bilirkisi gelse davaya gitse yine sonuc ayni kapiya cikiyor

Benim arsa 5040m2 oradan 120m2 kaybetmek istemiyorum ama carem yok gibi siz ne dersiniz?
    hocam arsanızın sağında kadastral yol var gibi görünüyor yol vermenize gerek yok gibi görüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    hocam arsanızın sağında kadastral yol var gibi görünüyor yol vermenize gerek yok gibi görüyorum.
    saginda gozuken agactan bir cit. Yani o villa sahipleri zamaninda arsa sinirina bir suru buyuk agac dikmisler. Bize soylenen su; belediyeden bilirkisi geldigi zaman o agaclari kesmek istemeyecekler ve yol bizden gececek

Kadastral yol ne demek bilmiyorum ama orada su anda bildigimiz anlamda bir yol yok

3.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    saginda gozuken agactan bir cit. Yani o villa sahipleri zamaninda arsa sinirina bir suru buyuk agac dikmisler. Bize soylenen su; belediyeden bilirkisi geldigi zaman o agaclari kesmek istemeyecekler ve yol bizden gececek

Kadastral yol ne demek bilmiyorum ama orada su anda bildigimiz anlamda bir yol yok
    hocam tapuya gidip bilgiyi alın sağda ben resmi yol görüyorum. villa sitesi duvar ördü yıkmak istemez belediye diye bir şey yok. orada yol görünmüyor olabilir ama lejant itibariyle orada resmi yol var gibi görüyorum. yukarıdakinin lafıyla iş yapmayın ona kolay gldiği için sizden almaya çalışıyor olabilir.

eğer yandaki yol resmi yolsa o yola örülen duvar yıkılmak zorunda kimse kimsenin yolunu kesemez. bunun bilgisini belediyeden de alamazsınız. sallamayabilir. örülmemesi gereken duvardan dolayı görevi ihmal olduğu için millet uyanmasın da başları derde girmesin diye sizi uyutmaya çalışabilirler.

tapu kadastroya gitmeniz lazım. şu anda yol görünmemesi orada yol olmadığı anlamına gelmez.

4.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    hocam tapuya gidip bilgiyi alın sağda ben resmi yol görüyorum. villa sitesi duvar ördü yıkmak istemez belediye diye bir şey yok. orada yol görünmüyor olabilir ama lejant itibariyle orada resmi yol var gibi görüyorum. yukarıdakinin lafıyla iş yapmayın ona kolay gldiği için sizden almaya çalışıyor olabilir.

eğer yandaki yol resmi yolsa o yola örülen duvar yıkılmak zorunda kimse kimsenin yolunu kesemez. bunun bilgisini belediyeden de alamazsınız. sallamayabilir. örülmemesi gereken duvardan dolayı görevi ihmal olduğu için millet uyanmasın da başları derde girmesin diye sizi uyutmaya çalışabilirler.

tapu kadastroya gitmeniz lazım. şu anda yol görünmemesi orada yol olmadığı anlamına gelmez.
    tapu kadastro sitesine girdim. Kocaeli-Gebze-Cumaköy.

TKGM'ye göre kadastro yolu yok.
    akıl! akıl!!
    Gel kafama takıl!!!

5.  Alıntı Originally Posted by cevdetpaşa Yazıyı Oku
    tapu kadastro sitesine girdim. Kocaeli-Gebze-Cumaköy.

TKGM'ye göre kadastro yolu yok.
    Tkgm den nasil bakiliyor?

6. TKGM'den parsel sorguya gir
    il,ilçe,mahalle, ada-parsel bilgilerini gir.
    senin parselin görüntüsü çıkacaktır.
    sonrada "i" harfini aktif hale getir.
    sonrasında ise yan parsellerine tıkla.
    senin yerin ile komşuların arasında boşluk yok ise kadastro yolu yok demektir.
    yol olduğunda aradaki iki parsel arasındaki boşluktan net olarak gözükür.
    akıl! akıl!!
    Gel kafama takıl!!!

7. Yine 0.99 söylentisi var doğru mu?

Sayfa 718/1312 İlkİlk ... 2186186687087167177187197207287688181218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •