Sayfa 162/369 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262 ... SonSon
Arama sonucu : 2952 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by knockermaster Yazıyı Oku
    Hissenin iki boyutu var
    1-Ne kadar karlı ve ne kadar altın rezervi var.Bu oran her geçen gün artacak gibi duruyor
    2-Mahkeme ve sonucunda kasadaki yüklü para..Mahkeme bu paranın akıbeti açısından önemli bedelsiz yada temettü beklentisi
    Bu mahkeme süreci kafamı kurcalıyor.Birçok dava var hangisi yukarıda yazılı olan konuyu çözecek olan mahkeme ve ne zaman ? Ayrıca temyizi de olacak mı ? Bunları bilmiyorum.Temyiz falan da olacak ise evet daha en az 1 senesi daha vardır temettü yada bedelsizin...

Bu arada Ankara'da hemen hemen herkes Kozalcı..markette yaşlı amcasından berberine vs vs ..tabi böyle olunca piyasa kurallarında dökmeden götürmezler teorisi vardır.

Kağıdın hergün gideceği duygusu ile yataktan kalkan çok.Kredili değilse ve sabırlı ise bekler ama herkes böyle sabırlı olmayabilir.

Kısacası kağıt üzerinde iyi ve beklentisi olan bir şirket ama ...işte ama sı var
    YTD
    Bizim halkın borsa ve yatırımla ile bir ilgisi yok. Sağdan soldan duydukları neyse o. Kozal'ı da duydular. Bir de anlayamayacakları türden sanayi, karmaşık bir ürünün üretimi vs. değil; direkt altın. Halk altının ne olduğunu biliyor. Olumlu, değerli bir şey olarak algılıyor. Satılacak; şu, bu, 1.000 tl olacak diye anlattılarsa almıştır herkes. Artık süreç içinde çoğunluğun bıkacağı bir zaman ve fiyat bölgeleri olacaktır; bir şeylerin hayallerindeki gibi olmayacağını anlayacakları nokta. 6 ay sonra 110 gibi, 1 yıl sonra 120 gibi. Veya 2 yıl sonra 150 gibi. O kısmını bilemiyorum.
    ...

2.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Bizim halkın borsa ve yatırımla ile bir ilgisi yok. Sağdan soldan duydukları neyse o. Kozal'ı da duydular. Bir de anlayamayacakları türden sanayi, karmaşık bir ürünün üretimi vs. değil; direkt altın. Halk altının ne olduğunu biliyor. Olumlu, değerli bir şey olarak algılıyor. Satılacak; şu, bu, 1.000 tl olacak diye anlattılarsa almıştır herkes. Artık süreç içinde çoğunluğun bıkacağı bir zaman ve fiyat bölgeleri olacaktır; bir şeylerin hayallerindeki gibi olmayacağını anlayacakları nokta. 6 ay sonra 110 gibi, 1 yıl sonra 120 gibi. Veya 2 yıl sonra 150 gibi. O kısmını bilemiyorum.
    Sayın jonathan sızı uzun zamandır takıp ederım görüşlerınızı ısabetlı oldugunu biliyorum kozal yatırımcısı olarak mı yazıyorsunuz yoksa şirketın gelecegını çok ıyı bıldıgınız için mi tşk ler

3. Şu an itibari ile piyas değerine bakınca kağıdın daha yukarıda olması gerekiyor biraz baskı olduğunu da kabul etmek gerek YTD

Ülkemizdeki yatırımcı sayısı kactir.
    Son gelenlerde yan hisselerde olduğu belirtiliyor.
    Bireysel yatırımcının hisseye yön verebilecegini zannetmiyorum.
    Son açıklanan hisse elinde tutma gün süresi yerlide 18 gün ortalamaya gelmiş.
    Bu verileri biraraya getirdiğimizde zaten tasarruf miktarı ve yatırımcı sayısı düşük olan borsamizda bireyselim tahtaya yön vermesini düşünmek doğru olurmu bu konuda emin değilim.
    Bunlar yatırım tavsiyesi olmayıp şahsi kanaatimdir para ve karar sizin.
    Sagliklar

5. Alengerili işler için oluşturulmuş grup şirketleri arasında zincirleme bir iştiraklilik yapıları oluşturulmuş. Öncelikle sadeleşmelete yapılarak bu karmaşık ortaklık yapısına son verilmeli.
    ATP iNŞAAT, İPEKE, KOZAA, KOZAL, hepsi tek çatı altında birleştirilmeli. Hatta devletin bir madencilik şirketi kapsamında birlrştirilebilinir!
    ETİ MADENCİLİK kapsamında da bu şirketlerin tamamı birleştirilebilinir. Ortaya tek güçlü bir madencilik şirketi çıkar. Sonra kapsamındaki aktive edemediği bazı madencilik lisansları ile diğer bazı varlıkları diğer şirketlere de satabilirler!

6.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Alengerili işler için oluşturulmuş grup şirketleri arasında zincirleme bir iştiraklilik yapıları oluşturulmuş. Öncelikle sadeleşmelete yapılarak bu karmaşık ortaklık yapısına son verilmeli.
    ATP iNŞAAT, İPEKE, KOZAA, KOZAL, hepsi tek çatı altında birleştirilmeli. Hatta devletin bir madencilik şirketi kapsamında birlrştirilebilinir!
    ETİ MADENCİLİK kapsamında da bu şirketlerin tamamı birleştirilebilinir. Ortaya tek güçlü bir madencilik şirketi çıkar. Sonra kapsamındaki aktive edemediği bazı madencilik lisansları ile diğer bazı varlıkları diğer şirketlere de satabilirler!
    Bir yatırımcı olarak mı konuşuyorsunuz, onların adına mı konuşuyorsunuz?

Bütün şirketlerin tek çatı altında birleştirilmesi, Kozal için son derece negatif. Zaten zararına olacak şeyleri talep eden başka millet yok bizimki gibi

Devlet çatısı altında tek bir madencilik şirketi konusuna hiç girmiyorum, gelirler ve karlar nereye gider; bilemeyiz.

Hele hele, "aktive edemediği lisansları ve varlıkları (belki bazı sahalar?)" konusu tamamen komedi. Evet; emin olun, verimsizleri satar, verimlileri Kozal'a ve yatırımcıya bırakırlar. Gübre'ye verilen 3,2 milyon onsluk sahada öyle yaptılar çünkü.

Bence neyin içinde olduğunuzu bilmiyorsunuz.
    ...

7.  Alıntı Originally Posted by a.teke61 Yazıyı Oku
    Sayın jonathan sızı uzun zamandır takıp ederım görüşlerınızı ısabetlı oldugunu biliyorum kozal yatırımcısı olarak mı yazıyorsunuz yoksa şirketın gelecegını çok ıyı bıldıgınız için mi tşk ler

Geleceğini tahmin edemiyorum. Çünkü şirket, kimin eline geçecek bilmiyorum. Eğer devletin elinde olursa, bana göre problem. Birleştirilirse daha büyük problem. Ama davaları çözüldükten sonra, ülkemizdeki herhangi bir kurumdan çok daha güvenilir sayılabilecek olan yabancı maden şirketlerine satılırsa (Kanada şirketleri gibi) o zaman çok olumlu olur. Ya da denetimi düzgün yapılmak kaydıyla yerli bir şirkete de satılabilir. Bunların hepsi, devletin elinde kalmasından iyidir bana göre.

Eğer şirket kendi dinamiklerine şeffaf bir şekilde bırakılırsa, geleceği iyi olur. Ama hemen birkaç ay sonrası değil, en azından 2-3 yıl zaman tanımalı. Sonrası için de 5 yıllık zaman dilimlerinde gözlemlenmeli.
    ...

8. Sayın CinAli siz mahkemeye katılacaksanız tarihten haberiniz öncesinde olur
    Tarih belli midir?

Sayfa 162/369 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •