Sayfa 165/369 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon
Arama sonucu : 2948 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by knockermaster Yazıyı Oku
    İyice hukukçu olduk
    9 Ocak tarihinde açıklanan dava da karar verilmişti.Şimdki yeni dava mı yoksa istibaf mı.İstinaf ise sadece kararı inceler ve yargıtay öncesi kararı onar yada bozar.Eğer mahkeme bu ise sorun olmaz karar onanır ha sıfırdan bir mahkeme ise iş uzar... ingiltere kendi bankasında duran o parayı vermez
    YTD
    Fetodan içeri alınan sonra salınan ve tekrar içeri alınan birini duydum. Aklıma ilk gelen şey, ona verilen sürede sözünde durmamış olmaması oldu. Fetodan gelen feto ile gider. Bunu artık tüm ülke biliyor. İpek Koza fetonun ana kalesi oldu. Geçen sürede kayyumda devlet yönetimi ile bu günlere getirdi. Şuan bu şirketlerin devlete ödediği vergi dışında, devlete bir katkısı yada katma değeri var mı bunu bilmiyorum. Ama rakamlara baktığımızda devlet bu şirketlerden faydalanmalı. 15 Temmuz resmî bir bayram ise, feto terör örgütüde ülkede tescil görmüş bir durum. O halde devlet bunları alır, mahkeme bence geçmesi gereken bir süreç olarak görülmeli. Mahkeme olacak TMSF alacak, devlete devir edecek yada satacak, ama artık bir şekilde ya kendisi yada parası devlet kullanımına geçmeli. Bu benim dileğim yada isteğim değil, sadece olasılığını yazdım.

2.  Alıntı Originally Posted by knockermaster Yazıyı Oku
    İyice hukukçu olduk
    9 Ocak tarihinde açıklanan dava da karar verilmişti.Şimdki yeni dava mı yoksa istibaf mı.İstinaf ise sadece kararı inceler ve yargıtay öncesi kararı onar yada bozar.Eğer mahkeme bu ise sorun olmaz karar onanır ha sıfırdan bir mahkeme ise iş uzar... ingiltere kendi bankasında duran o parayı vermez
    YTD
    istinaf 7 ay tabi oncesinde dava karari sonrasi Hakimin gerekceli karari bildirdigi 10 gunluk bir sure var.
    7 ay gecti diyelim istinaftayiz burda onemli konu bolge mahkemesinin insiyatif kullanip karar alabiliyor olmasi .
    Diyelim onadi yeterli mi yetmez Akin Bey itiraz hakkini kullanacak Temyize gidecek bu 1.5 sene demek bu surecte hakim insiyatiften cok hukuki prosedurun dogru uygulanip uygulanmadigina bakiyor bu da Yargitay yolunu acar ki bu da önümüzde toplam istinaf+temyiz nurtopu gibi 2.5 sene var demek hukuki anlamda ama bu surenin uzeri yok 2.5 sene sonunda mutlak karar alinmis olmali.

Dava süreçleri eninde sununda bır sunuca varacak, her sonuçlanan dava yatırımcı için bir aşama durumunda. Yasal kararlarla desteklenirse dava süresi çok kısalır. Sayın,GÜRAR ın ifadesi yıl sonuna kadar sonuçlanacağı yönünde.
    Şirketlerin karları ve özvarlıkları devamlı artıyor. Bu durum şirket değerinini de artması demektir. Baskı yapanlar yatırımcının elinden hisseleri almak isteyen daha buyuk yatırımcılar.
    Kozal grubu şirketler kumbara şirketler oldu. Elde tutmakla ne kadar zarar ederimki diye düşünüyorum.? Her şey zaten bir misli oldu hisse senetleri sürünüyor. Elbet bunlara da sıra gelecek.

4.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    Fetodan içeri alınan sonra salınan ve tekrar içeri alınan birini duydum. Aklıma ilk gelen şey, ona verilen sürede sözünde durmamış olmaması oldu. Fetodan gelen feto ile gider. Bunu artık tüm ülke biliyor. İpek Koza fetonun ana kalesi oldu. Geçen sürede kayyumda devlet yönetimi ile bu günlere getirdi. Şuan bu şirketlerin devlete ödediği vergi dışında, devlete bir katkısı yada katma değeri var mı bunu bilmiyorum. Ama rakamlara baktığımızda devlet bu şirketlerden faydalanmalı. 15 Temmuz resmî bir bayram ise, feto terör örgütüde ülkede tescil görmüş bir durum. O halde devlet bunları alır, mahkeme bence geçmesi gereken bir süreç olarak görülmeli. Mahkeme olacak TMSF alacak, devlete devir edecek yada satacak, ama artık bir şekilde ya kendisi yada parası devlet kullanımına geçmeli. Bu benim dileğim yada isteğim değil, sadece olasılığını yazdım.
    Kanunen şirkete el koyamazlar bence çünkü fetö örgütünün terör örgütü ilan edimesiyle şirkete el konulması arasında tarih olarak fark var. terör örgütü ilan edilmeden bir şirkete el koyamazsın. haliyle yapılan işlem kanunsuzdur ama kaçamayan ceza alanlar var akın ipekle bunun üzerinden pazarlık yapılıyor. fetö derse ki yatsınlar içeride şirket daha muhim iş iyice uzar arapsacı olur. ha bir de kazdağlarında altın çıkarmak isteyen şirket de fetönun gizli şirketi onada altın çıkarma iznini uzatmayarak dur denildi. şirket de 250 milyon dolar yatırım yaptık deyip 1 milyar dolarlık dava açtı tahkimde. devlet koza davasını kazanırsa ileride fetöyle anlaşmışlar demektir suçlular serbest bırakılacak. o zaman şirketi cengiz holdinge satacaklar. fetönun altın çalmasına musade eden devlet cengize neden engel olsun.
    iyi de neden koza aldın derler değil mi. çalsalarda iyi kar ediyor şirket ne yapayım.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Fetö davayı kazanırsa ne olacak peki? Kaz dağlarındaki şirkete nasıl engel olunmuşsa kozala da engel olacaklar. Yani? Bir ay taban. Umarım anlaşırlar

6.  Alıntı Originally Posted by yasemin5566 Yazıyı Oku
    Fetö davayı kazanırsa ne olacak peki? Kaz dağlarındaki şirkete nasıl engel olunmuşsa kozala da engel olacaklar. Yani? Bir ay taban. Umarım anlaşırlar
    Fetö den dolayı bazı sirketler el konuldu bazılarıda satıldı Mahkemelerde ipek ailesi suçlu bulundu hapis cezalar verildi kozal la ilgili nasıl bır yargı olumsuz karar verebilir paylaşırsanız sevımırız.......

7.  Alıntı Originally Posted by a.teke61 Yazıyı Oku
    Fetö den dolayı bazı sirketler el konuldu bazılarıda satıldı Mahkemelerde ipek ailesi suçlu bulundu hapis cezalar verildi kozal la ilgili nasıl bır yargı olumsuz karar verebilir paylaşırsanız sevımırız.......
    fetö derken ipek ailesine ait görünen koza - ipek holdıng isimli madenden bahsediyorum. maden aslında fetöye ait.
    Son düzenleme : yasemin5566; 20-06-2021 saat: 20:37.

8. Arkadaşlar davaların sonuçları belli sadece hukuki süreç işliyor.Mesele bu süecin ne kadar zamanda tamamlanıp şirketin sahibi belli olması.Net sahip olmayınca kasadaki paraya da ellenemiyor ve şirket biraz hantallaşıyor.Ben o kadar uğraşmama rağmen bu mahkemenin tam olarak ne mahkemesi olduğunu anlayabilmiş değilim.Ayrıca bu duruşmada karar çıkar mı vs vs vs.. Ayrıca bir hukukçu olsa da yazsa buraya.İstinaf kararından sonra firma yargıtayı beklemeden temettü verebilir mi? Veremez ise davaların yargıtay süreci var haa onunda sonucu belli ama şirketi ve yatırımcısını bekletir...
    Yeni rezervlerin de eli kulağındadır.Eninde sonunda bu şirketin bir sahibi olacak bu kesin sadece ne kadar sabırlısınız bu test ediliyor gibi
    YTD

Sayfa 165/369 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •